PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معدل و مدرک بهتره یا تخصص ؟

3Dmajid
19-04-2015, 13:02
سوالی که برای من پیش اومده اینه که برای پیدا کردن کار، این که یه مدرک مثلا لیسانس یا فوق لیسانس با معدل بالا داشته باشیم بهتره یا تخصص و مهارت تو زمینه ی خاصی پیدا کنیم ؟
من خودم تخصص دارم تو زمینه ی برنامه نویسی، کار هم میکنم به صورت پاره وقت یا پروژه ای، اما چیزی که منو نگران کرده اینه که نکنه بخاطر معدلم نتونم در آینده کار ثابت پیدا کنم. البته من شنیدم ارگان های دولتی بیشتر به معدل کار دارن. معدل من 12 و خورده ایــه :n02:
لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن.
ممنون میشم. :n02:

3Dmajid
20-04-2015, 10:14
یعنی واقعا هیچ کی نبود یه حرفی چیزی بزنه استفاده کنیم :n02:

paranoid_android
20-04-2015, 10:48
مگه در ارگان های دولتی کار هم وجود داره؟!
بفرض وجود داشتن کار و کنار گذاشتن عامل بسیار مهم پارتی، معدل و مدرک شما هم میتونه اهمیت داشته باشه زمانی که افراد زیادی در صف استخدام باشن.
اما بطور کلی برای کار، تخصص حرف اول رو میزنه. مدرک و معدل بیشتر برای ادامه تحصیل تا مقاطع بالاتر مفید هست. عمده شرکت های خصوصی خوب، توجه چندانی به مدرک و معدل شما ندارن زمانی که تخصص و تجربه خوبی در زمینه مورد نظرشون داشته باشید.

3Dmajid
20-04-2015, 12:23
مگه در ارگان های دولتی کار هم وجود داره؟!
بفرض وجود داشتن کار و کنار گذاشتن عامل بسیار مهم پارتی، معدل و مدرک شما هم میتونه اهمیت داشته باشه زمانی که افراد زیادی در صف استخدام باشن.
اما بطور کلی برای کار، تخصص حرف اول رو میزنه. مدرک و معدل بیشتر برای ادامه تحصیل تا مقاطع بالاتر مفید هست. عمده شرکت های خصوصی خوب، توجه چندانی به مدرک و معدل شما ندارن زمانی که تخصص و تجربه خوبی در زمینه مورد نظرشون داشته باشید.

آره واقعا جاهای دولتی هم پارتی میخواد. یکی از آشناهامون با معدل 12 دانشگاه آزاد بیمه استخدام رسمی شد. البته کی میره تخصص رو ول کنه بچسبه به این کارا !
مشکلی که هست اینه که شرکتای خصوصی توی پول دادن یکم اذیت میکنن. نمیدونم شاید شانس من بوده این جور جاها خورده به تورم.
پول رو سر ماه نمیدن و با تاخیر میدن.
و یه سری مزایایی که جاهای دولتی داره خصوصی نداره.
و البته همون دولتی هم به ظاهر دارن مزایا میدن در قبالش پدرتو در میارن :n19::n02:

استاد شیفو
20-04-2015, 12:27
.................

3Dmajid
20-04-2015, 12:48
الان نه معدل !!!!!! نه تخصص !!!! نه دانشگاه !!!!!! مهم نیست !!!!!!!

فقط باید باید اندازه یک وجب دست ریش بگذاری ...و حداقل یک ماه فعال بسیج داشته باشی . درس و زندگی رو ول کنی هر روز مسجد باشی. نماز جمعه هم فراموش نشه . اینطوری 90 درصد راه رو رفتی . همین جوریش اولیت استخدام میشی نسبه به کسانی که دانشگاه های شریف و امیر کبیر و .. خوندن .

اونقت نه تخصص میخوای نه معدل . فقط باید توجهت روی معنویات باشه .

فقط نیتت مهمه و بس :n08:

و اگر بند پ (پارتی ) رو هم داشته باشید دیگه نور علانوره ! :n02:

آره واقعا میشناسم کسایی رو که اینجوری دارن به هدف شون میرسن :n02::n02:

Y@var
20-04-2015, 14:41
راسیتش همه جورش هست. بستگی به رشتتون داره. مثلا در رشته ی حسابداری در مرحله ی اول یعنی آزمون استخدام دانسته های کتابی مهمه ولی در قسمت مصاحبه تجربه و تخصص مهم تره. البته خیلی از ارگان های دولتی در مورد رشته ی خودم زیاد به تخصص کاری ندارن ولی بقیشون بالاخص سازمان های خصوصی تخصص و تجربه خیلی واسشون مهمتره.

خلاصه تا زمانیکه شروع به جستجوی کار نکردی زیاد تحقیق تو این زمینه به کارت نمیاد/تازه تا شما بخوای فارغ التحصیل یهو شرایط عوض میشه. به هر حال اینجا ایرانه و نمیشه زیاد واسه آینده رو برنامه پیش رفت پس فعلا زندگیتون رو بکنید و جفتش رو تا یه حد معقولی بالا ببرین یعنی هم معدل و هم تخصص. حداقل تا جایی که در توانتونه / نگرانی در این زمینه رو بزارین واسه آینده:n06:

3Dmajid
20-04-2015, 16:19
راسیتش همه جورش هست. بستگی به رشتتون داره. مثلا در رشته ی حسابداری در مرحله ی اول یعنی آزمون استخدام دانسته های کتابی مهمه ولی در قسمت مصاحبه تجربه و تخصص مهم تره. البته خیلی از ارگان های دولتی در مورد رشته ی خودم زیاد به تخصص کاری ندارن ولی بقیشون بالاخص سازمان های خصوصی تخصص و تجربه خیلی واسشون مهمتره.

خلاصه تا زمانیکه شروع به جستجوی کار نکردی زیاد تحقیق تو این زمینه به کارت نمیاد/تازه تا شما بخوای فارغ التحصیل یهو شرایط عوض میشه. به هر حال اینجا ایرانه و نمیشه زیاد واسه آینده رو برنامه پیش رفت پس فعلا زندگیتون رو بکنید و جفتش رو تا یه حد معقولی بالا ببرین یعنی هم معدل و هم تخصص. حداقل تا جایی که در توانتونه / نگرانی در این زمینه رو بزارین واسه آینده

آخه من چون بیشتر وقتم رو روی تخصص گذاشتم از معدلم غافل شدم و دیگه نمیتونم ببرمش بالا :n02::n02::n02: بخاطر همین نگرانم.

استاد شیفو
20-04-2015, 16:43
آخه من چون بیشتر وقتم رو روی تخصص گذاشتم از معدلم غافل شدم و دیگه نمیتونم ببرمش بالا :n02::n02::n02: بخاطر همین نگرانم.

سلام
داداش اصلا نگران معدل نباش ، مهم ازمون تخصصی استخدامی هست که خیلی ها می افتند و نمیتونن قبول بشن . اما اگر واقعا تخصصت بالا باشه حتی اگر معدلت 12 هم باشه اصلا و ابدا بی کار نمیمونی و استخدام میشی .

الان نفر اول دانشگاه علمی و کاربردی در رشته ما که نرم افزار هست دانشجو معدل 19.68 هم داره ولی بیکاره . داره سنش همبالا میره ولی کار نیست چون تخصص واقعی رو نداره .

حدود چند ماه پیش یکی از اشنایانمون که تخصص داشت معدلش 14.5 بود استخدام شد .

3Dmajid
20-04-2015, 17:21
سلام
داداش اصلا نگران معدل نباش ، مهم ازمون تخصصی استخدامی هست که خیلی ها می افتند و نمیتونن قبول بشن . اما اگر واقعا تخصصت بالا باشه حتی اگر معدلت 12 هم باشه اصلا و ابدا بی کار نمیمونی و استخدام میشی .

الان نفر اول دانشگاه علمی و کاربردی در رشته ما که نرم افزار هست دانشجو معدل 19.68 هم داره ولی بیکاره . داره سنش همبالا میره ولی کار نیست چون تخصص واقعی رو نداره .

حدود چند ماه پیش یکی از اشنایانمون که تخصص داشت معدلش 14.5 بود استخدام شد .

داداش دمت گرم خیلی حال دادی
کلی امیدوار شدم
:n19::n19::n19::n02::n16::n31::n31:

استاد شیفو
20-04-2015, 17:52
داداش دمت گرم خیلی حال دادی
کلی امیدوار شدم
:n19::n19::n19::n02::n16::n31::n31:

بله داداشی امیدوار باش . به خدا اکثر این کسانی که معدل بالا کردند . به خدا قسم میخورم حتی طرف که رشته نرم افزار هست یک تحقیق ساده نمیتونه درست کنه یک خط کد نمیتونه بزنه . از بیرون خریده یا از اینترنت گیر اورده یا کسی براش انجام داده و پول گرفته

و نمره گرفته .

در عوض کسانی هستند که انقدر تخصص دارند استاد را به چالش میکشند و استاد از سر لجباری نمره کمتر به طرف میده .

مطمئن باش بی کار نمیمونی . توکلت به خدا باشه .:n40:

3Dmajid
20-04-2015, 18:10
بله داداشی امیدوار باش . به خدا اکثر این کسانی که معدل بالا کردند . به خدا قسم میخورم حتی طرف که رشته نرم افزار هست یک تحقیق ساده نمیتونه درست کنه یک خط کد نمیتونه بزنه . از بیرون خریده یا از اینترنت گیر اورده یا کسی براش انجام داده و پول گرفته

و نمره گرفته .

در عوض کسانی هستند که انقدر تخصص دارند استاد را به چالش میکشند و استاد از سر لجباری نمره کمتر به طرف میده .

مطمئن باش بی کار نمیمونی . توکلت به خدا باشه .:n40:

دمت گرم داداش :n16::n12::n40::n07::n19: