PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جنتو یا سمند یا 405

mnh40
15-04-2015, 19:07
با سلام به دوستان گل :n12:
لطفا اگه میشه راهنماییم کنید بین جنتو و سمند و 405 موندم بیشتر دلم سمت جنتو هست ولی یه سریا میگن نمایندگی نداره و قطعاتش یکم گرونه ولی خر کاره :n02:
از یه طرفم سمند هم یه سریا ازش بد میگن 405 هم گزینه آخرم هست که اونم دیگه خیلی خز شده
والا موندم چی بخرم یا اصلا نخرم و با همون پرایدم سر کنم
در ضمن تو تهران که قطعات جنتو هم طبق تحقیقاتی که کردم زیاده فقط قیمتاش رو نمیدونم که اصن به صرفه هست یا نه یعنی ارزش داره یه جنتو بخرم یه یکی دو تومنی هم خرجش کنم و یه دستی هم به روش بکشم و حالشو ببرم یا اینکه ارزش نداره و برم اصن یه 206 بخرم ؟؟؟:n02:
ممنون میشم راهنماییم کنید:n40:

Pourya-pc
15-04-2015, 19:52
با سلام به دوستان گل :n12:
لطفا اگه میشه راهنماییم کنید بین جنتو و سمند و 405 موندم بیشتر دلم سمت جنتو هست ولی یه سریا میگن نمایندگی نداره و قطعاتش یکم گرونه ولی خر کاره :n02:
از یه طرفم سمند هم یه سریا ازش بد میگن 405 هم گزینه آخرم هست که اونم دیگه خیلی خز شده
والا موندم چی بخرم یا اصلا نخرم و با همون پرایدم سر کنم
در ضمن تو تهران که قطعات جنتو هم طبق تحقیقاتی که کردم زیاده فقط قیمتاش رو نمیدونم که اصن به صرفه هست یا نه یعنی ارزش داره یه جنتو بخرم یه یکی دو تومنی هم خرجش کنم و یه دستی هم به روش بکشم و حالشو ببرم یا اینکه ارزش نداره و برم اصن یه 206 بخرم ؟؟؟:n02:
ممنون میشم راهنماییم کنید:n40:

جنتو ماشین خیلی خوبی نیست . قطعات گران غیر اصلی و بعضا نایاب در کنار معایب طراحی مثل دید ضعیف عقب طراحی کاسه ایی میانه ی خودرو . بازار خوبی هم نداره . به جورایی فروختنش نزدیک به محال هست .
اما اگر این خودرو را دوست دارید میتونه بهتر از ۲۰۶ و سایر گزینه های شما باشه .
انتخاب با شماست .

NEED FOR PC
15-04-2015, 20:01
سلام!
تو رنج20-30 تومن
من بنظرم گل بگیر یا323 یه چرخشون به کل این 3تا می ارزه!

البته اگه اهل عشقو حالی bmw e36 یا e34 خیلی خفنه

Hosein IT
16-04-2015, 07:16
سلام!
تو رنج20-30 تومن
من بنظرم گل بگیر یا323 یه چرخشون به کل این 3تا می ارزه!

البته اگه اهل عشقو حالی bmw e36 یا e34 خیلی خفنه
از مخارجشون هم برای دوستمون بگو در جریان باشن

NEED FOR PC
16-04-2015, 07:24
از مخارجشون هم برای دوستمون بگو در جریان باشن

کسی که میخاد برای جنتو خرج کنه دیگه تا آخر قصه رو بخون

mnh40
16-04-2015, 10:12
با تشکر از همه دوستان:n12:
با توجه به نظراتتون از خیر جنتو گذشتم فکر کنم پر دردسر باشه به نظرتون سمند ef7 بگیرم خوبه حداقل یه دو سه سال بدون دردسر برام کار میکنه البته بدون دردسر که نمیشه گفت ولی حداقل کم دردسرتر ؟؟؟ آخه یه سریا خیلی ازش بد میگن و میگن روغن کم میکنه و صدای موتورش زیاده :n13:
ممنون میشم کمکم کنید :n16:

Pourya-pc
16-04-2015, 11:18
با تشکر از همه دوستان:n12:
با توجه به نظراتتون از خیر جنتو گذشتم فکر کنم پر دردسر باشه به نظرتون سمند ef7 بگیرم خوبه حداقل یه دو سه سال بدون دردسر برام کار میکنه البته بدون دردسر که نمیشه گفت ولی حداقل کم دردسرتر ؟؟؟ آخه یه سریا خیلی ازش بد میگن و میگن روغن کم میکنه و صدای موتورش زیاده :n13:
ممنون میشم کمکم کنید :n16:

EF7 موتور خوبیه شتاب و قدرتش مناسبه صدای موتورش هم خیلی کم هست چون موتور به روزی میباشد.
احتمال خرابی در همه ی ماشین های داخلی هست زیاد نگران این موضوع نباشید . من خودم با وجود احتمال خرابی از این موتور خیلی خوشم میاد . درضمن قطعاتش مثل سابق گران و کمیاب نیست .

mnh40
16-04-2015, 17:52
EF7 موتور خوبیه شتاب و قدرتش مناسبه صدای موتورش هم خیلی کم هست چون موتور به روزی میباشد.
احتمال خرابی در همه ی ماشین های داخلی هست زیاد نگران این موضوع نباشید . من خودم با وجود احتمال خرابی از این موتور خیلی خوشم میاد . درضمن قطعاتش مثل سابق گران و کمیاب نیست .

داداش دمت گرم از پاسخت
فقط یه سوال دیگه داشتم اینکه ارزش داره یه سه چهار تومن بیشتر بدی واسه سورن اونم بخاطر داشبورد جدیدش ؟؟؟ یا اینکه تو یه سری چیزای دیگه هم باهم فرق دارن

Pourya-pc
16-04-2015, 18:30
داداش دمت گرم از پاسخت
فقط یه سوال دیگه داشتم اینکه ارزش داره یه سه چهار تومن بیشتر بدی واسه سورن اونم بخاطر داشبورد جدیدش ؟؟؟ یا اینکه تو یه سری چیزای دیگه هم باهم فرق دارن

سمند سورن علاوه بر طراحی جدید داخل داشبورد جدید سیستم تهویه اتوماتیک صندلی های جدید ارگونمیک ترمزهای عقب دیسکی ( که به نظرم خیلی مهم هست ) چراغ های عقب ال ایی دی و لایت جلو هم ال ای دی رو داراست .
به نظرم ارزشش رو داره چون حداقل چهره تکراری سمند رو نداره و امکانات خوبی هم اضافه بر سمند معمولی داره .

NEED FOR PC
16-04-2015, 18:36
خوده ایرانخودرو هم از EF7 راضی نیست! اکثر ماشیناشو TU5 کرده! EF7 اولش خوبه !

من نظرم همچنان روی همون 3 گزینه خودم هست:
گل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مزدا323:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
BMW E34:

Pourya-pc
17-04-2015, 09:33
خوده ایرانخودرو هم از EF7 راضی نیست! اکثر ماشیناشو TU5 کرده! EF7 اولش خوبه !

من نظرم همچنان روی همون 3 گزینه خودم هست:
گل:

مزدا323:

BMW E34:

اتفاقا برعکس دوست من . TU5 ها روی پارس مشکلات زیادی رو درست کردن و اغلب رینگ میشکونن یا به روغن سوزی میوفتن . الان هم ۵-۶ ماه هست که پارس TU5 عرضه نمیشه . من از شخص معتبری شنیدم به زودی پارس LX با موتور EF7 وارد بازار میشه و شتابش هم اونقدر بالا شده که صفر تا صد رو ۹ ثانیه میزنه .

ArashMiniStar
17-04-2015, 09:57
اتفاقا برعکس دوست من . TU5 ها روی پارس مشکلات زیادی رو درست کردن و اغلب رینگ میشکونن یا به روغن سوزی میوفتن . الان هم ۵-۶ ماه هست که پارس TU5 عرضه نمیشه . من از شخص معتبری شنیدم به زودی پارس LX با موتور EF7 وارد بازار میشه و شتابش هم اونقدر بالا شده که صفر تا صد رو ۹ ثانیه میزنه .
جدی واقعا tu5 رو غیر 206 این مشکلاتو داره؟ اخه شنیده بودم شتابشون بهتره

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

Pourya-pc
17-04-2015, 23:50
جدی واقعا tu5 رو غیر 206 این مشکلاتو داره؟ اخه شنیده بودم شتابشون بهتره

عمده مشکل روی پارس اینه که TU5 گشتاور بسیار بالایی داره و گیرباکس پارس B4 هست ( هنوز تو سایت ایران خودرو B3 ( ۴۰۵ هم B3 هست که بهتر جواب داده ) که با گشتاور پایین هماهنگ هست . عملکرد توی این موتور در خودرویی مثل پارس اینجوری میشه که موتور با گشتاور بالا به شدت زور میزنه و گیرباکس سنگین پارس رو میچرخونه . خب نتیجش اینه که شتاب قابل توجهی به ماشین وارد میشه . اما طرف دیگه ی قضیه سنگینی اتاق و سنگینی گیرباکس هست که زور بسیار زیادی رو به موتور تحمیل میکنه و این عدم هماهنگی باعث فشار زیاد روی موتور شده و مشکلاتی رو که تجربی دیدم بوجود آورده

POROMA2008
26-05-2015, 15:38
چرا با مشکلات موجوددر پارس TU5 الان جزو گران ترین خودرو ایرانی نزدیک‌ ۴۰ میلیون و از اونطرف بازار خوبی در خرید فروش داره بقولی بنگاهیهابراش قش میکنن

ولی سمندسورن elx با این پیشینه و تعرفاتی که میگید هم ارزون تر همه بازار بسیار ضعیفی داره در اصفهان پل چمران من یک هفته گشتم دوتا صفر پیدا. نکردنم با این همه بنگاهی

اصلا تا سراغش را میگری خوداشون میگن سورن نخر اینو اونو بگیر

ArashMiniStar
26-05-2015, 17:18
چرا با مشکلات موجوددر پارس TU5 الان جزو گران ترین خودرو ایرانی نزدیک‌ ۴۰ میلیون و از اونطرف بازار خوبی در خرید فروش داره بقولی بنگاهیهابراش قش میکنن

ولی سمندسورن elx با این پیشینه و تعرفاتی که میگید هم ارزون تر همه بازار بسیار ضعیفی داره در اصفهان پل چمران من یک هفته گشتم دوتا صفر پیدا. نکردنم با این همه بنگاهی

اصلا تا سراغش را میگری خوداشون میگن سورن نخر اینو اونو بگیر
بنگاه بفکر جیب خودشه هر چی بهتر سود داشته باشه میگه
مردم هم ک فکر ندارن وگرنه پارس این همه سال تو پاچشون نمیرفت لاقل سورن میگیرن چهار تا چیزی بیشتر میداشت