PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت ورودی آنالوگ بهتره یا کابل نوری؟

MasoudBJ
15-04-2015, 18:03
سلام
من قبلا شنیده بودم که اگر صدا رو به جای کابل آنالوگ با کابل نوری (optical cable) به استریو بفرستیم کیفیت صدا بهتر خواهد بود
ولی توی یک سایت خارجی یک مطلبی خوندم که ظاهرا عکس این رو میکه:
If you're an audiophile and you want to get the most out of your collection of vintage albums, then you're probably already using an analog stereo connection right now. If you don't want to switch out your years-old DVD player and don't care about lossless audio, you have to make the choice between surround sound via an optical cable or stereo sound via analog cables.
منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوستانی که تجربه دارن لطفا بگن که کدومش درسته
ممنون

vaheava
22-04-2015, 11:58
سلام
خیر دوست عزیز
کابل اپتیکال در اصل برای گرفتن صدای دیجیتال بصورت dolby و dts هستش که در سینما خانواده بصورت صدای 5.1 یا 7.1 هستش کاربرد دارن.
ولی برای یک سیستم های فای استریو از آمپلی فایر استریو استفاده میشه که فقط ورودی آنالوگ داره.

MasoudBJ
22-04-2015, 17:55
سلام
خیر دوست عزیز
کابل اپتیکال در اصل برای گرفتن صدای دیجیتال بصورت dolby و dts هستش که در سینما خانواده بصورت صدای 5.1 یا 7.1 هستش کاربرد دارن.
ولی برای یک سیستم های فای استریو از آمپلی فایر استریو استفاده میشه که فقط ورودی آنالوگ داره.
پس این ضبط صوتای قدیمی ای هم که ورودی اپتیکال دارن هم برای دریافت کانال 5.1 و 7.1 هست؟

vaheava
23-04-2015, 12:12
ضبط صوت قدیمی و ورودی اپتیکال؟:n13:

میشه یه مدل اسم ببرید من تا حالا ندیدم ..

در کل شما باید ببینید به چه سیستمی میخواید ورودی وصل کنید. شاید ورودی اپتیک دستگاههایی چون سینما خانواده کیفیت صدایی بهتری بدن.

البته ممکنه خروجی آنالوگ دستگاههای معمولی کیفیت جالبی نداشته باشن و اپتیک چون بصورت دیجیتال هست کیفیت بهتری بده که در دستگاههای معمولی اینطور هستش. یعنی dac (مبدل دیجیتال به آنالوگ) طعبیه شده در این دستگاه ها از نوع ارزان قیمت هستن و کیفیت خروجی جالبی ندارن.

ولی در سیستم های استریو گرانقیمت که مخصوص صدا فقط هستن ، فقط از ورودی آنالوگ استفاده میکنن.