PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نازکی شبکیه

Memonex
14-04-2015, 19:07
سلام دوستان در ادامه تاپبک قبلی که زدم در مورد مگس پران این بار چندروز قبل پیش یه متخصص شبکیه رفتم که بعد از ریختن قطره و معاینه ته چشم تشخیص نازکی شبکیه داده شد البته خوشبختانه بدون اثری از سوراخ یا پارگی و گفتن که بهتره از کارهای سنگین و ناگهانی پرهیز کنم اما دلیل اینکه علت بوجود اومدن مگس پران چی بوده رو دکتر نگفت. و همینطور متوجه نشدم که ایا از بچگی دچار نازکی شبکیه بودم یا به تازگی این اتفاق افتاده. به نظر شما آیا نازکی شبکیه میتونه باعث کشیدگی زجاجیه و سریع تر مایع شدن اون بشه؟ اینطور هم که متوجه شدم نازک شدن شبکیه فقط تو افراد با نزدیک بینی بالا رخ میده در صورتی که من هر چشمم دو نمره بیشتر ضعیف نیست و برام جای سوال داره این موضوع.

ضمنا علاوه بر مگس پران که دارم این استرس هم بهم اضافه شده که نکنه خدای نکرده در آینده شبکیم نازک تر بشه و در نتیجش سوراخ یا پاره بشه و بیناییم رو از دست بدم.

این مگس پران هم اگه یک به شکل یک نقطه سیاه نبود اصلا مشکلی باهاش نداشتم حتی توی تاریکی واضح توی میدان دیدم حرکت میکنه اون دوستانی که باهاش کنار میان از اون نوع مگس پران های شفاف دارن که فرق میکنه و مزاحمتی ایجاد نمیکنن. بنده خودمم از اونا دارم امیدوارم بتونید درکم کنید چقدر شرایطم سخته. نمیدونم باید تا کی صبر کنم تا درمانی بجز جراحی برای مگس پران پیدا بشه