PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری

Reza Azimy_RW
13-04-2015, 20:02
سلام دوستان
دختر برادرم یه دونه جوجه اردک گرفته بود . چند روز بود سرما خوردگی داشت (حس حالش شبیه سرماخوردگی بود) منه احمق مقدار خیلی کمی قرص کلد استاپ ( قرصای سه کاره سرما خوردگی) با اب مخلوط کردم و دادم بهش (به اردکه)
الان رفتم دیدم بیحال افتاده روی زمین و اصلا نمیتونه تکون بخوره و خودشو کنترل کنه
چیکار کنم تا اثر قرصه سریع از بین بره ؟ یکم آبلیمو بهش دادم تاثیر داره ؟
بیچاره گناهش گردن منه :n03:

M.R.S.
13-04-2015, 20:25
در ترکیب قرص های سرماخوردگی ، داروی آنتی هیستامین وجود داره(معمولا دیفن هیدرامین یا کلرفنیرامین) و این دارو ها باعث خواب آلودگی میشن
ترکیب دیگه استامینوفن هست و سودوافدرین و گاهی دکسترومتورفان که اون هم خواب آور هست
این موارد پادزهر یا پیزی که اثرشون رو خنثی کنه ندارن
وقتی هم دارو وارد جریان خون بشه کاریش نمیشه کرد.......طفلکی حتما آور دوز کرده.....

Reza Azimy_RW
13-04-2015, 21:28
الان زندس داره نفس میکشه گه گاه یه تکون کوچچیک هم میخوره یعنی اوردوز کره ؟ :n03: امیدی هست ؟
اگه امیدی بهش نیست راحتش کنم بیچاره رو دیگه عذاب نکشه :n28:

روانپریش
13-04-2015, 22:47
مایعات بهش بده

Saeed Dz
14-04-2015, 02:00
مايعات ميتونه تاثير داشته باشه چون روى غلظت خون تاثير داره و از طرفى براى سرماخوردگيشم خوبه. نكته اى كه هست اينه كه كلدكس اثر خاصى براى درمان سرماخوردگى در انسان هم نداره بلكه علائم رو درمان ميكنه!
اين آنتى بيوتيك هستش كه اثر درمانى داره و عفونت رو از بين ميبره.

IRAN_KING
14-04-2015, 08:57
دارو پرندگان اصلا جداست نمیشه که قرص سرماخوردگی بدی تاثیر کنه !
بهترین کار اینکه واکسن میزدی قبل بیماری...

tosan622
14-04-2015, 09:10
الان زندس داره نفس میکشه گه گاه یه تکون کوچچیک هم میخوره یعنی اوردوز کره ؟ :n03: امیدی هست ؟
اگه امیدی بهش نیست راحتش کنم بیچاره رو دیگه عذاب نکشه :n28:

یعنی چی راحتش کنم ؟ متوجه هستم از این موضوع ناراحت هستید که یه موقع عذاب نکشه. ولی لطفا اجازه بدید که شانسش رو امتحان کنه. امکانش هست از این شرایط اورژانسی در بیاد. اگر طبق توصیه دوستان میخواین بهش آب بدید باید مواظب باشید باعث خفگیش نشید. اگر هم خدای نکرده اتفاقی افتاد عذاب وجدان نداشته باشید چون از این موضوع اطلاع نداشتید. در ضمن فکر کنم بهترین راه اینه که به سرعت به دامپزشک مراجعه کنید

Reza Azimy_RW
14-04-2015, 12:23
خیلی خیلی ممنون از کمک دوستان :n12: میخاستم صبح ببرمش دامپزشک ولی بیدار شدم دیدم متاسفانه تموم کرده دیگه :n29:

Life24
14-04-2015, 13:27
عزیز اگر این طور بود که رشته دامپزشکی رو تعطیل میکردند

Alireza SM
14-04-2015, 14:21
این جوجه هایی که میدنشون به بیرون اکثرا خودشون حامل انواع اقسام بیماری های مختلف هستن احتمالش زیاده که خودش مرده باشه و مرگش به خاطر شاهکار شما در تجویز دارو نبوده باشه :n02: عذاب وجدان نداشته باشین :n01:

Reza Azimy_RW
15-04-2015, 23:33
این جوجه هایی که میدنشون به بیرون اکثرا خودشون حامل انواع اقسام بیماری های مختلف هستن احتمالش زیاده که خودش مرده باشه و مرگش به خاطر شاهکار شما در تجویز دارو نبوده باشه :n02: عذاب وجدان نداشته باشین :n01:
100 درصد بیماری که داشت . اصلا معلوم بود مریضه ولی شاهکار تجویز داروی من دیگه بساط مرگ رو تکمیل کرد :دی :n29: