PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرفتن لیسانس یا فوق لیسانس دوم با مدرک فوق لیسانس!

mdi_7
12-04-2015, 00:40
سلام دوستان، می خواستم در مورد ادامه تحصیلم باهاتون مشورت کنم و ازتون کمک بخوام. از دوستانی که اطلاعات دارن و می تونند کمک کنند خواهش می کنم بنده رو راهنمایی کنند که بد جوری گیجم!؟!
من مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ساخت و تولید از دانشگاه خواجه نصیر دارم و ماه گذشته خدمتم رو تموم کردم. به علت مسائل کاری می خواستم یه لیسانس یا فوق لیسانس عمران از یه دانشگاهی تو تهران بگیرم. دانشگاه و نوع مدرکش خیلی مهم نیست ولی می خوام برای نظام مهندسی و... مورد قبول باشه و حوصله درس خوندن و کنکور دادن ندارم.
از دوستان می خوام بهترین راه رو برای گرفتن یه مدرک مهندسی عمران معرفی کنند.
همچنین می خواستم بدونم از اونجایی که مکانیک و عمران واحدهای مشترک زیادی دارند، واحدهای پاس کرده رو دوباره باید پاس کنم؟
خلاصه دوستان به نظر شما چه دانشگاهی و در چه مقطعی و چه جوری برم راحتره و بهتره؟پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم.

:n40:

mdi_7
13-04-2015, 11:50
از دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه؟!؟:n28:

paranoid_android
14-04-2015, 21:06
البته بنده بهترین پیشنهادی که براتون دارم، برنامه ریزی برای PhD هست در زمینه رشته خودتون. اونم دانشگاه های خارج از کشور. نمیدونم وضعیت رزومه علمی تون به چه صورت هست، اما اگر مقاله دارید (ترجیحا ژورنال و یا کنفرانس) و نمره های ارشد و کارشناسیتون خوبه حیفه که عمرتون رو برای یک مدرک دیگه کارشناسی یا ارشد تو این مملکت تلف کنید.
تا جایی که بنده اطلاع دارم نظام مهندسی تمام مدارک کارشناسی دانشگاه های دولتی و آزاد و غیرانتفایی رو میپذیره برای امتحان. ساده ترین راه، این هست که بگردید دنبال دانشگاه های آزاد که بدون کنکور برای عمران دانشجو میگیرن. همین الان پذیرش بدون کنکور برای کارشناسی دارن که از اینجا میتونید ثبت نام کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از اینجا میتونید دفترچه رو دانلود کنید و ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانشگاه آزاد واحد تهران شرق احتمالا در دسترس ترین واحد دانشگاهی برای رشته مورد نظر شماست.

mdi_7
15-04-2015, 00:29
با تشکر از جوابتون، باید بگم که من متاهلم و امکان ادامه تحصیل در خارج رو ندارم و به علت موقعیت شغلی میخوام مدرک عمران بگیرم. به نظرتون اگه ارشد بگیرم بهتر نیست؟ الان کجا میتونم برم؟ سوال دیگه ای که دارم ااینه که واحدهایی که پاس کردم مثل دروس عمومی و مشترک عمران و مکانیک رو باید دوباره پاس کنم؟

paranoid_android
15-04-2015, 10:09
با تشکر از جوابتون، باید بگم که من متاهلم و امکان ادامه تحصیل در خارج رو ندارم و به علت موقعیت شغلی میخوام مدرک عمران بگیرم. به نظرتون اگه ارشد بگیرم بهتر نیست؟ الان کجا میتونم برم؟ سوال دیگه ای که دارم ااینه که واحدهایی که پاس کردم مثل دروس عمومی و مشترک عمران و مکانیک رو باید دوباره پاس کنم؟

خب بنده با توجه به اینکه فرمودید حوصله درس خوندن و کنکور دادن ندارید عرض کردم. چون برای ارشد تحت هر شرایطی باید توی کنکور شرکت کنید، چه آزاد و چه دانشگاه های دولتی.
معادلسازی تا حد زیادی بستگی به قوانین دانشگاه مقصدتون داره و هر درسی شامل معادلسازی نمیشه. درس های عمومی و پایه معمولا قابل معادلسازی هستن اما درس های اصلی و تخصصی رو خیلی مشکل بشه معادلسازی کرد حتی اگر بین دو رشته اشتراک محتوایی داشته باشن.

mdi_7
15-04-2015, 13:14
ممنون از وقتی که میگذارید. چون میخوام زودتر شروع کنم و اگر بخوام کنکور بدم از سال بعد تازه دانشگاه شروع میشه و ... همین راهنمایی که کردید خیلی خوبه. ممنون. پس برای معادلسازی باید یه سر برم دانشگاه ببینم چی میگن. یه سوال دیگه از شما دوست عزیز، نظرتون در مورد دانشگاه پیام نور چیه؟ اونم بدون کنکور عمران تهران داره؟ اگه ممکنه یک مقایسه از نظر ارزش مدرک و هزینه ها و... بکنید. باز هم ممنون.

paranoid_android
15-04-2015, 17:37
ممنون از وقتی که میگذارید. چون میخوام زودتر شروع کنم و اگر بخوام کنکور بدم از سال بعد تازه دانشگاه شروع میشه و ... همین راهنمایی که کردید خیلی خوبه. ممنون. پس برای معادلسازی باید یه سر برم دانشگاه ببینم چی میگن. یه سوال دیگه از شما دوست عزیز، نظرتون در مورد دانشگاه پیام نور چیه؟ اونم بدون کنکور عمران تهران داره؟ اگه ممکنه یک مقایسه از نظر ارزش مدرک و هزینه ها و... بکنید. باز هم ممنون.

سازمان سنجش دو بار در سال اطلاعیه ای برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های غیرانتفایی و پیام نور میده که اون موقع میتونید ثبت نام کنید. هم پیام نور های تهران عمران دارن و هم غیرانتفایی ها. البته بخشی از غیرانتفایی ها با کنکور پذیرش دارن و بخشی دیگه بدون کنکور. تاریخ دقیقش رو میتونید از طریق سایت سنجش پیگیری کنید.
دانشگاه پیام نور چون کلاس های مرتب و منظمی نداره معمولا، شاید خیلی برای رشته های فنی جالب نباشه و اصولا درس هارو خودتون باید بخونید و این برای رشته ای مثل عمران که واحدهای کارگاهی و عملی زیاد داره شاید اصولی نباشه.
از نظر هزینه ها بالطبع دانشگاه آزاد بیشترین شهریه رو میگیره و شهریه هر ترمش بالای 1 میلیون هست. دانشگاه پیام نور کمترین شهریه رو داره و غیرانتفایی ها شهریه شون کمتر از دانشگاه آزاده. همینجا تو فروم میتونید توی تاپیک دانشگاه ها در مورد شهریه ها بپرسید.
از نظر اعتبار مدرک نظر دقیقی نمیتونم بدم، ولی پیام نور رو واقعا برای رشته های فنی و مهندسی قبول ندارم!

sirerfankarimian
11-07-2015, 17:46
بروبکس خوبم کسی میدونه امتحان فوق لیسانس دانشگاه آزاد کی هست ؟؟ امسال که من افتضاح دادم ۸ خرداد بود امتحانم ... نتیجه هاشم که هنوز نیومده :n28:
یعنی منظورم ثبت نام امتحان سالیه که در اون قرار داریم !!!‌۹۴ ؟؟؟؟؟ هر سال تو بهمن بود اما سال پیش افتاد تو آبان ماه !!!‌ امسال نمیدونید کی هست ؟؟

Alireza SM
13-07-2015, 08:30
بدون کنکور های دانشگاه آزاد و پیام نور راحت شما رو پذیرش میکنن.

sirerfankarimian
14-07-2015, 19:10
بدون کنکور های دانشگاه آزاد و پیام نور راحت شما رو پذیرش میکنن.

فوق لیسانس چطوری بدون کنکور راحت ئذیرش میکنند ؟
من لیسانس را شنیدم بدون کنکور کامئیوتر میگیره
اما فوق لیسانس را نشنیدم !!!

Alireza SM
17-07-2015, 20:37
فوق لیسانس چطوری بدون کنکور راحت ئذیرش میکنند ؟
من لیسانس را شنیدم بدون کنکور کامئیوتر میگیره
اما فوق لیسانس را نشنیدم !!!

منم لیسنس را گفتم !!!