PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال دو مودم به یک دیگر بدون اشتراک اینترنت

gemlove
09-04-2015, 19:34
سلام
من دو مودم داخل خونه دارم که هر کدوم برای یه استفاده هایی فعال هست
یکیش zyxel 1202 هست و یکی دیگش tp-link 8961 nd

خواستم دو مودم رو با کابل به هم وصل کنم که مودم ها و اتصالات ان ها باهم شبکه بشند ولی با مشکل مواجه شدم. هنگامی که دو مودم رو به هم دیگه وصل میکنم , اینترنت دو مودم باهم اشتراک گزاشته میشه و عوض میشه

بعد وقتی که با pc ای پی اینترنت رو چک میکنم میبینم که ای پی اینترنت دو مودم باهم دیگه عوض شدن

حالا خواستم بدونم که امکانش هست اشتراک گزاری اینترنت در یک پورت لن رو در هر دو مودم غیر فعال کرد؟ که این دو مودم به هیچ وجه از اینترنت هم استفاده نکند و فقط اینترنت رو از طریق wi-fi خودشون و اتصال های lan که مستقیم به خود مودم وصل شده اشتراک بزارن

hraeissi
10-04-2015, 13:54
هدفتون از این کار چیه ؟!!

gemlove
10-04-2015, 14:39
ایجاد شبکه بین تمام اتصالات دو مودم

شبکه من به این صورت هست
modem 1 => dvr
modem 2=> pc,tv (wi fi)

*dvr که به مودم یک وصل هست سرور دوربین مداربسته هست که با کابل لن وصل شده
*tv و pc که به مودم دوم وصل هستند برای ارسال مدیا از pc به tv هست که با کابل وصل شدن و wi fi هم اتصالات دیگه هست که مودم متصل هست مثل لبتاب و موبایل

حالا میخوام بین اینا یه ارتباط برقرار کنم که فقط شبکه باشه و اینترنت رو شر نکنن

hraeissi
10-04-2015, 15:24
خوب در ابتدا سرویس dhcp مودم متصل به DVR را غیر فعال کنید سپس مودم فوق و خود DVR رابه IP هم رنج IP مودم دوم تغییر پیدا کرده بطوریکه جزء IP pool سرویس DHCP مودم دوم نباشد تا کانفلیکت ایجاد ننماید .
به نظر با این روش مشکل شما حل خواهد شد .

soroosh_cz
10-04-2015, 16:45
من الان خودم اینکار رو کردم،
شما چون از مودم دومتون برای Wi-Fi و ... استفاده میکنید، بهتره DHCP روش فعال باشه، همچنین IP مودم دوم باید همون Default یا 192.168.1.1 باشه مثلا.
در مودم دوم DHCP رو غیرفعال کنید و IPـش رو عوض کنید به یه چیز دیگه در همون رنج 192.168.1 مثلا 192.168.1.254 و IP مودم دوم رو توی مودم اول Reserve کنید تا DHCP اون IP رو به دستگاهی دیگه نده و Conflict بوجود بیاد.

حالا برای دسترسی به اینترنت هر مودم، کافیه تو تنظیمات IP، قسمت Default Gateway رو به IP مودم تغییر بدید. مثلا:
دستگاه های PC و TV و ... Default Gatewayـشون میشه 192.168.1.1 و دستگاهی که دوربین و ... رو باید چک کنه، Default Gatewayـش میشه 192.168.1.254

البته اگر این منظورتونه.
یه چیز دیگه هم هست، مثلا شما از پورت LAN و WiFi بطور همزمان استفاده میکنید و هر دو مودم وصل هستند. پارامتری که دسترسی به اینترنت رو مشخص میکنه، Metric هست، هر چه این Metric کمتر باشه تو تنظیمات پیشرفته IPv4، اولویت دسترسی به اینترنت بیشتر هست. 0 تا 999...