PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید کولر گازی پرتابل

MVP77
09-04-2015, 17:04
سلام
دوستان یه اتاق کوچیک دارم حدود 12 متر هست به خاطر شرایط خونه کولر آبی جواب نمیده و مجبورم یه کولر گازی پرتابل بگیرم که بعدا بتونم جای دیگه هم استفاده کنم
نمیخوام زیاد هزینه کنم و نه مدلهاش رو میشناسم نه تخصصش رو دارم و نهایتا میخوام تا 1.5 میلیون بیشتر نشه

فقط میخوام مصرفش کم باشه که پول برق پدرمون رو درنیاره دوم اینکه خر کار باشه یعنی یه چند سالی باسمون کار کنه
اگر مدل خاصی مد نظر دارید که جوابشو پس داده ممنون میشم اطلاعات و راهنماییتون رو به اشتراک بزارید

راستی یه دودکش لوله بخاری رو سقف اتاق دارم آیا میشه ازش استفاده کرد برای خروج هوای کولر گازی ؟
ممنونم :n40:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-04-2015, 13:19
سلام
برای خرید , بهترین کار اینه که به چند فروشگاه سر بزنید و مدلها و قیمتها و مارکها و مدت گارانتی و خدمات پس از فروش و برچسب انرژی و شکل ظاهری و وزن رو ببینید تا با اطلاعات کافی خرید کنین
اون لوله که هوای گرم رو میبره بیرون , اگر افقی باشه باید حتی الامکان کوتاه باشه
اما اگر عمودی باشه بهتره چون هوای گرم خودش میره بالا
یه نکته ی مهم در مورد این کولرها :
اگر لوله ی خروج هوای گرم دو راهه باشه , خودش هوای بیرون رو میکشه توی کولر و پس از داغ شدنش , از همون لوله میره بیرون
اما اگر فقط یک لوله باشه , پس با بیرون رفتن هوای گرم از لوله , از کنار درب و پنجره ها هوای گرم و مرطوبِ بیرون وارد اتاق میشه تا جایگزین هوای بیرون رفته بشه که باعث کم نشدنِ رطوبت توی اتاق و کم شدن کارائب دستگاه و بیشتر روشن موندن کمپرسور و بالا رفتن استهلاک و مصرف برق میشه
و اگر درب و پنجره ها کیپ باشه اونوقت دستگاه خوب خنک نمیشه و کارائیش کم میشه چون هوای گرم نمیتونه بره بیرون و دستگاه داغ میشه
اگر بتونین خودتون ورودیِ هوای خنک کننده ی دستگاه رو هم با یک کانال با لوله به بیرون وصل کنین اونوقت سیستم کامل میشه و هوای توی اتاق زود خشک و خنک میشه
البته رطوبت کمتر از 40% برای سلامتی خوب نیست
این سایت رو هم دوست داشتین بخونین . اگر انگلیسیتون قوی نیست از گوگل ترجمه استفاده کنین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MVP77
10-04-2015, 19:28
سلام
برای خرید , بهترین کار اینه که به چند فروشگاه سر بزنید و مدلها و قیمتها و مارکها و مدت گارانتی و خدمات پس از فروش و برچسب انرژی و شکل ظاهری و وزن رو ببینید تا با اطلاعات کافی خرید کنین
اون لوله که هوای گرم رو میبره بیرون , اگر افقی باشه باید حتی الامکان کوتاه باشه
اما اگر عمودی باشه بهتره چون هوای گرم خودش میره بالا
یه نکته ی مهم در مورد این کولرها :
اگر لوله ی خروج هوای گرم دو راهه باشه , خودش هوای بیرون رو میکشه توی کولر و پس از داغ شدنش , از همون لوله میره بیرون
اما اگر فقط یک لوله باشه , پس با بیرون رفتن هوای گرم از لوله , از کنار درب و پنجره ها هوای گرم و مرطوبِ بیرون وارد اتاق میشه تا جایگزین هوای بیرون رفته بشه که باعث کم نشدنِ رطوبت توی اتاق و کم شدن کارائب دستگاه و بیشتر روشن موندن کمپرسور و بالا رفتن استهلاک و مصرف برق میشه
و اگر درب و پنجره ها کیپ باشه اونوقت دستگاه خوب خنک نمیشه و کارائیش کم میشه چون هوای گرم نمیتونه بره بیرون و دستگاه داغ میشه
اگر بتونین خودتون ورودیِ هوای خنک کننده ی دستگاه رو هم با یک کانال با لوله به بیرون وصل کنین اونوقت سیستم کامل میشه و هوای توی اتاق زود خشک و خنک میشه
البته رطوبت کمتر از 40% برای سلامتی خوب نیست
این سایت رو هم دوست داشتین بخونین . اگر انگلیسیتون قوی نیست از گوگل ترجمه استفاده کنین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خیلی ممنون از راهنماییتون
در مورد خروج هوا اینطور که متوجه شدم اگر دوتا لوله داشته باشه بهتره یعنی یکیش هوا رو به داخل دستگاه میاره و از خروجی بعدی هوای داخل به بیرون انتقال پیدا میکنه درست متوجه شدم ؟
مارکهای غیر از ال جی و سامسونگ و اوجنرال و .. چطوریه ؟ مثلا اسمهایی که زیاد معروف نیستن آیا ارزش خرید دارند یا پیشنهاد میکنید مارکهای معروف خریداری بشه ؟
دوستان اگر از مدل خاصی استفاده میکنند و راضی هستند لطفا مدل و قیمت رو بفرمایید
بازم تشکر :n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-04-2015, 19:52
خیلی ممنون از راهنماییتوندر مورد خروج هوا اینطور که متوجه شدم اگر دوتا لوله داشته باشه بهتره یعنی یکیش هوا رو به داخل دستگاه میاره و از خروجی بعدی هوای داخل به بیرون انتقال پیدا میکنه درست متوجه شدم ؟بله , منظور بنده همین هست و این نکته ی مهمی هست

درضمن همونطور که میدونین گرد و غبار باعث کاهش کارائی کولر گازی کم میشه
چون رادیاتورش (کُندنسِرش) و اواپراتورش (سرد کننده اش ) خاک میگیره و تبادل حرارتیش کم میشه
پس تمیز بودن فیلترهاش خیلی مهم هست یعنی حداقل ماهی یک بار باید تکانده بشه و آرام شسته بشه بدون چنگ زدن و چلاندن تا آسیب نبینه
اگر فیلتر نداره پس کیفیتش پائینه و باید خودتون با فیلتر کولر گازی پنجره ای براش فیلتر بسازین
اما چون تا حالا خودم نخریدم , تجربه ای در مورد مارکهای مختلف ندارم

MVP77
11-04-2015, 20:12
ممنون از محمد عزیز :n40:

بقیه دوستان هم اگر نظری دارند خوشحال میشیم بشنویم