PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مساله خرید عینک افتابی

arash59b
07-04-2015, 11:44
دوباره سلام

حدود ۵-۶ سال پیش یه عینک افتابی به قیمت ۴۰ تومن گرفتم. موقع خرید سعی کردم تمام ویژگی های مهم مثل کامل بودن یووی, پلاریزه بودن و داشتن فریم مناسب و.... مد نظر داشته باشم و میشه گفت با توجه به قیمت های اون زمان عینک گرونی رو تهیه کردم که تا به امروز تقریبا ازش راضی بودم و به نیازهام رو بخوبی جواب داده اونم تو افتاب شدید اینجا

حالا چند وقت هست که بفکر خرید یه عینک جدید هستم ولی می بینم با همین ویژگی های مهمی که در هر عینک افتابی باید وجود داشته باشه مثل داشتن یووی ۴۰۰ و موارد دیگه میشه عینکی از رنچ ۲۰ تومن تا ۲۰۰ تومن رو تهیه کرد

اگه بعضی از مواردی مثل مارکدار بودن عینک یا فریم های گران قیمت رو فاکتور بگیریم خیلی از عینک ها هستند که قیمت های ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومن دارند ولی نه مارک دار هستند و نه میشه گفت فریم های با مواد بکار رفته خاصی دارند ولی بقول فروشنده مثلا تاییدیه فلان مرکز رو دارند (با فرض صحت) ایا واقعا ارزش داره اینقدر برای یه عینک هزینه کرد؟؟؟

واقعا تکنولوزی های بکار رفته در ساخت لنز یا شیشه عینک ها با هم فرق داره و چطور میشه این مساله رو متوجه شد؟ و ایا این تفاوت تکنولوژی ارزش هزینه کردن رو داره یا فقط صرف داشتن یووی ۴۰۰ و پلاریزه بودن برای خرید عینک کافیه؟

ادم وقتی بخواد یه گوشی بخره به با توجه به اگاهی زیاد و اطلاعات به روزی که وجود داره می تونه با خیال راحت اقدام به خرید کنه ولی متاسفانه در مورد عینک ها این موارد وجود نداره و باید تا حد زیاد به گفته های

فروشنده پسنده کرده و امیدوار باشیم که فروشنده ادم درست و منصفی باشه