PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی درباره خرید کیس کامپیوتر

Gamexland
27-03-2015, 23:46
دوستان سلام

راستش من حدود 7 سالی هست که درباره سخت افزار کامپیوتر به ویژه PC اطلاعات جدیدی ندارم لذا از دوستان کمک می خوام یه براوردی بکنم ببینم می تونم یکی ببندم یا نه.

من کیس خام دارم نو نو. هم Green و هم SADATA

من صفحه و برنامه کاربردی زیاد باز می کنم اما گرافیک نه. یعنی گرافیک رو مثل سیستم کافی نت در نظر بگیرید! در این حد.

برنامه هم مثلا 4-5 تا بروزر باز می کنم و توی هر کدوم هم 5-6 تا تب و برنامه موزیک و ورد و اکسل و این چیزا + وایبر و چیزای دیگه. خلاصه زیاد شلوغش می کنم.

بنابر این باید یه هارد SSD برای ویندوزم بگیرم که هم راحت بیاد بالا هم کم نیاره چون وحشتناک از هنگ کردن بدم میاد.الان لپتاپ i5 دارم با رم 4gb ولی دیوانه ام کرده.

به نظرتون هارد ssd رو چند بگیرم و یه مارکی و حدود قیمت چجوریاست؟
یه هارد دست دو حجم پایین هم می گیرم کنار ssd
رم 4 گیگ فعلا کافیمه.
سی پی یو رو قوی باید بگیرم
گرافیکم که هیچی
پاور چطور؟ چی باید بگیرم؟

مادر برد چطور؟ یه مادربردی که ddr3 ساپرت کنه و قیمتش مناسب باشه.صدای دالبی و اینجور چیزا نمی خوام کیس داشته باشه. ساده اما از لحاظ perfomance قوی باشه.

محبت می کنید راهنمایی کنید چه چیزایی باید بگیرم و حدودا خرجم برای یک کیس به تنهایی چقدر میشه؟ (مانیتور و کابل و موس و کیبورد دارم)

امير موسر
28-03-2015, 08:19
یه بودجه ای مشخص کنید !

Gamexland
28-03-2015, 09:14
طبیعاتا هرچقدر کمتر بهتر

4770k
28-03-2015, 19:32
سلام سیستم زیر توصیه میشه
M.B Gigabyte GA-H97-D3H 420T
Cpu:Intel Core i5-4460 650T
Ram Kingston HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz CL10 130T
S.S.D Samsung 850 EVO 120GB 350T
O.D.D Asus 24X DRW-24D3ST 70T
Power Green GP650A-UK *Gold* 260T
Case Green X+ Eagle Gaming 120T
All 2.000.000T

kaveh-gh
30-03-2015, 15:46
دوستان سلام

راستش من حدود 7 سالی هست که درباره سخت افزار کامپیوتر به ویژه PC اطلاعات جدیدی ندارم لذا از دوستان کمک می خوام یه براوردی بکنم ببینم می تونم یکی ببندم یا نه.

من کیس خام دارم نو نو. هم Green و هم SADATA

من صفحه و برنامه کاربردی زیاد باز می کنم اما گرافیک نه. یعنی گرافیک رو مثل سیستم کافی نت در نظر بگیرید! در این حد.

برنامه هم مثلا 4-5 تا بروزر باز می کنم و توی هر کدوم هم 5-6 تا تب و برنامه موزیک و ورد و اکسل و این چیزا + وایبر و چیزای دیگه. خلاصه زیاد شلوغش می کنم.

بنابر این باید یه هارد SSD برای ویندوزم بگیرم که هم راحت بیاد بالا هم کم نیاره چون وحشتناک از هنگ کردن بدم میاد.الان لپتاپ i5 دارم با رم 4gb ولی دیوانه ام کرده.

به نظرتون هارد ssd رو چند بگیرم و یه مارکی و حدود قیمت چجوریاست؟
یه هارد دست دو حجم پایین هم می گیرم کنار ssd
رم 4 گیگ فعلا کافیمه.
سی پی یو رو قوی باید بگیرم
گرافیکم که هیچی
پاور چطور؟ چی باید بگیرم؟

مادر برد چطور؟ یه مادربردی که ddr3 ساپرت کنه و قیمتش مناسب باشه.صدای دالبی و اینجور چیزا نمی خوام کیس داشته باشه. ساده اما از لحاظ perfomance قوی باشه.

محبت می کنید راهنمایی کنید چه چیزایی باید بگیرم و حدودا خرجم برای یک کیس به تنهایی چقدر میشه؟ (مانیتور و کابل و موس و کیبورد دارم)

برای اینکه بشه پیشنهاد دقیقی داد باید سقف بودجه مورد نظر رو تعیین کنید. اما با توجه به توضحاتی که دادید باید به سیستمی مشابه کانفیگ زیر فکر کنید:

Intel Core i5 4460 / 660
Gigabyte GA-H97-D3H / 420
Kingston HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz CL10 / 130
Samsung 850 EVO 250GB / 560
Corsair VS450 / 150