PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جرم گیری دندان خوب یا بد ؟

Gregar
25-03-2015, 12:03
سلام دوستان

من قسمت پایین دندونهام (4 تا دندون پیشین پایین) جرم گرفته و جرم همینطوری نمیره . بقیه دندونا جرم های موقتی داره که با یه مسواک زدن میره .

میخواستم ببینم جرم گیری کنم خوبه یا بد ؟ مطالب پزشکی مربوط به جرم گیری رو که میخونم میگن خوبه و اگه جرم گیری نکنی به عقب نشینی لثه منجر میشه . باز تجربه بعضی ها که جرم گیری کردن رو که میشنوم میگن جرم گیری برعکس باعث شده که دندوناشون بیفته .

حالا موندم چکار کنم . برم جرم گیری یا نه ؟ ایا با مسواک زدن مداوم از این به بعد میشه جرم ها رو از بین برد ؟ من الان 24 سالمه و تا الان مسواک نزدم مگه فقط ماه رمضونها و یه سری مدتهای زمانی کم .

masooyan
25-03-2015, 12:12
با مسواک زدن نمیشه جرم دندونو از بین برد.بهتره به یه دندانپزشک مراجعه کنید.

raana
25-03-2015, 13:06
سلام دوست عزیز.....

بله جرم گیری نکردن دندان باعث میشه به مرور لثه ها تحلیل بره......

و در آینده هم نیاز به جراحی لثه پیدا می کنید....چون این پلاک ها به زیر لثه نفوذ میکنه.....باعث نرم شدن لثه و لق شدن دندان ها میشه

Gregar
25-03-2015, 13:49
و اینکه میگن جرم گیری اثر بدتری ممکنه داشته باشه چی ؟

raana
28-03-2015, 12:34
و اینکه میگن جرم گیری اثر بدتری ممکنه داشته باشه چی ؟

نه دوست عزیز...این یه تفکر اشتباهه...انقدر جرم بر ای لثه و دندان مشکلات ایجاد میکنه.....جرم گیری ایجاد نمیکنه.....

مطمئنن اگر جرم گیری انجام نشه...باعث از بین رفتن لثه و لق شدن و از بین رفتن دندان ها میشه.....

ArashMiniStar
28-03-2015, 15:36
نه دوست عزیز...این یه تفکر اشتباهه...انقدر جرم بر ای لثه و دندان مشکلات ایجاد میکنه.....جرم گیری ایجاد نمیکنه.....

مطمئنن اگر جرم گیری انجام نشه...باعث از بین رفتن لثه و لق شدن و از بین رفتن دندان ها میشه.....
نه اتفاقا راسته مینا دندون رو تضعیف میکنه و برای اونایی که مینای ضعیفی دارن خیلی توصیه نمیشه
بنظر من یه خمیر دندان و مسواک خوب به همراه نخ و آب نمک دندان خیلی مهمتره

...................................

شما از خمیر دندان sensodyne هم استفاده کردین ببینین میره یا نه؟ چون سفید کننده خوبیه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

a.abas
28-03-2015, 23:32
من شهریور ماه 93 چهار دندون پیش پایین رو جرم گیری کردم خوبه اما چون به علت کارم زیاد حرف می زنم و نوک زبانم دائم با اون در تماس است حالت طبیعی قبل از جرم گیری رو از دست دادم اگه جرم زیادی نداره بهتره صرف نظر کنی اما اگه جرم زیادی داره با یه دندان پزشک معتبر مشورت کن بعد اقدام به جرم گیری کن

Gregar
29-03-2015, 11:50
شما از خمیر دندان sensodyne هم استفاده کردین ببینین میره یا نه؟ چون سفید کننده خوبیه

این خمیردندونها هم که شنیدم به مرور به مینای دندون اسیب میزنه .

در کل فکر کنم با یه دندونپزشک خوب مشورت کنم بهتره . شما که مشهدی دندونپزشک خوب سراغ نداری ؟

ArashMiniStar
30-03-2015, 11:19
این خمیردندونها هم که شنیدم به مرور به مینای دندون اسیب میزنه .

در کل فکر کنم با یه دندونپزشک خوب مشورت کنم بهتره . شما که مشهدی دندونپزشک خوب سراغ نداری ؟
بله اینا هم مداوم خوب نیست من خودم چون دندونام مینای ضعیف داره دیگه از سنسودای استفاده نمیکنم یه خمیر دندون به پیشنهاد دکترم گرفتم اینه
SILCA Sensitive plus
دکتری هم که همیشه میرم دکتر دلویی هست مطبش تو بلوار سجاده کارش برای من که همیشه خوب بود
یه چیزی بگم این دکترا همشون به فکر جیب خودشون هستن زیاد به حرفاشون گوش نکن :n31:

Gregar
30-03-2015, 11:32
بله اینا هم مداوم خوب نیست من خودم چون دندونام مینای ضعیف داره دیگه از سنسودای استفاده نمیکنم یه خمیر دندون به پیشنهاد دکترم گرفتم اینه
SILCA Sensitive plus
دکتری هم که همیشه میرم دکتر دلویی هست مطبش تو بلوار سجاده کارش برای من که همیشه خوب بود
یه چیزی بگم این دکترا همشون به فکر جیب خودشون هستن زیاد به حرفاشون گوش نکن :n31:

ادرسش رو دقیق میدی ؟ هزینه چقدر میگیره واسه ویزیت یا چیزای دیگه که رفتی ؟

shi.irani
30-03-2015, 11:55
سلام دوستان

من قسمت پایین دندونهام (4 تا دندون پیشین پایین) جرم گرفته و جرم همینطوری نمیره . بقیه دندونا جرم های موقتی داره که با یه مسواک زدن میره .

میخواستم ببینم جرم گیری کنم خوبه یا بد ؟ مطالب پزشکی مربوط به جرم گیری رو که میخونم میگن خوبه و اگه جرم گیری نکنی به عقب نشینی لثه منجر میشه . باز تجربه بعضی ها که جرم گیری کردن رو که میشنوم میگن جرم گیری برعکس باعث شده که دندوناشون بیفته .

حالا موندم چکار کنم . برم جرم گیری یا نه ؟ ایا با مسواک زدن مداوم از این به بعد میشه جرم ها رو از بین برد ؟ من الان 24 سالمه و تا الان مسواک نزدم مگه فقط ماه رمضونها و یه سری مدتهای زمانی کم .

یاخدا...
با این روندی پیش میری ده سال دیگه همه دندوناتو باید بکشی
اول مسواک زدن رو شروع کن بعد فکر جرم گیری باش
مثل کسی میمونی که میگه میخوام روزه بگیرم اما نماز نمیخونم

Gregar
30-03-2015, 12:31
یاخدا...
با این روندی پیش میری ده سال دیگه همه دندوناتو باید بکشی
اول مسواک زدن رو شروع کن بعد فکر جرم گیری باش
مثل کسی میمونی که میگه میخوام روزه بگیرم اما نماز نمیخونم

والا من هر کسی رو دیدم که مسواک زده یا دندوناش ریخته یا از درد و کرم خوردگی رفته کشیده . شما هم جای من باشی شک میکنی به مسواک زدن . میگن با نمک بشوری بهتره تا مسواک زدن . چمیدونم . اینقدر تو خمیردندونها مواد مختلف میزنن که معلوم نیست مفیده یا مضر .

به نظرتون مارکهای مختلف خمیر دندون یا خود مسواک چقدر میتونه موثر باشه ؟ مثلا خمیردندونهای داخلی مضر نیست برای دندون ؟ در دراز مدت به مینای دندون اسیب نمیزنه یه وقت ؟

shi.irani
30-03-2015, 12:38
والا من هر کسی رو دیدم که مسواک زده یا دندوناش ریخته یا از درد و کرم خوردگی رفته کشیده . شما هم جای من باشی شک میکنی به مسواک زدن . میگن با نمک بشوری بهتره تا مسواک زدن . چمیدونم . اینقدر تو خمیردندونها مواد مختلف میزنن که معلوم نیست مفیده یا مضر .

به نظرتون مارکهای مختلف خمیر دندون یا خود مسواک چقدر میتونه موثر باشه ؟ مثلا خمیردندونهای داخلی مضر نیست برای دندون ؟ در دراز مدت به مینای دندون اسیب نمیزنه یه وقت ؟

من یه آشنا داشتم میگفت مسواک میزنم دندونام ساییده میشن
در آخر هم دندوناش ساییده نشدن ولی چهار پنج تاشونو کشید
منم میگم نه فکر مسواک باش نه جرم گیری ساییده میشن...به خدا حیفه

ArashMiniStar
30-03-2015, 14:44
عزیز من این حرفا چیه
مسواک زدن روش داره با اون روش شما فاتحه لثه رو خوندی
مسواک نخ اب نمک مکمل هم هستن هیچ دندانپزشکی مسواک رو رد نمیتونه بکنه
مسواکه که جرم روی دندونو بر میداره نخ جرم لای دندون اب نمک از پوسیدگی مخافظت میکنه

raana
30-03-2015, 16:29
نه اتفاقا راسته مینا دندون رو تضعیف میکنه و برای اونایی که مینای ضعیفی دارن خیلی توصیه نمیشه
بنظر من یه خمیر دندان و مسواک خوب به همراه نخ و آب نمک دندان خیلی مهمتره

این که مینای دندان ضعیف هست یا نه و اینکه که فرد نیاز به جرم گیری داره یا نه تشخیصش در صلاحیت پزشک متخصص هست...

دوست عزیز...جرم هایی که تقریبا به زیر بافت لثه نفوذ کرده رو فقط میشه با جرم گیری از بین برد..نه صرفن مسواک و نخ دندان...

اینایی که شما گفتی درست...اینا به عنوان یه پیشگیری کننده و یا .بعد از جرم گیری به عنوان یک نگهدارنده باید انجام بشه....نه به عنوان درمان