PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایت داخلی

web-designer
23-03-2015, 06:55
با سلام ، من میخوام یه سایت درست کنم که فقط کارمندان یه اداره بتونن ازش استفاده کنن بدون اینکه داخل اینترنت قرارش بدم چون دسترسی کارمندان به اینترنت ممکن نیست ! به عبارتی میشه

گفت یک سایت داخلی یا اینترانتی . حالا جچوری این کار ممکنه ؟ / لطفا راهنماییم کنید . ممنون

stabesh
23-03-2015, 09:26
سلام
باید روی سرورتون یه وب سرور نصب کنید سایتتونو با چه زبانی نوشتید؟ سیستم عامل سرورتون چیه؟

web-designer
23-03-2015, 12:19
برای وب سرور میشه از wamp استفاده کرد ؟ سایت هم با html5 ، css3 ، Jquery ، js و cms wordpress درست میکنم .. سیستم عامل سرورشون هم نمیدونم چیه ! هنوز نپرسیدم .. چون میخواستم قبل

از اینکه دست به کار بشم از نتیجه کار مطمئن بشم //

tabriz-info
23-03-2015, 12:45
برای وب سرور میشه از wamp استفاده کرد ؟ سایت هم با html5 ، css3 ، Jquery ، js و cms wordpress درست میکنم .. سیستم عامل سرورشون هم نمیدونم چیه ! هنوز نپرسیدم .. چون میخواستم قبل

از اینکه دست به کار بشم از نتیجه کار مطمئن بشم //
بله میتونید از ومپ سرور مخصوص سیستم عاملتون استفاده کنند

سایت روی ومپ سرور آماده کنید بعد با پوت آنلاین اجازه بدید کامپیوتر های متصل به شبکه بتونن با ای پی سایت رو ببینند

Sent from my Xperia Z2

web-designer
23-03-2015, 13:08
ممنونم .. ولی یه ابهامی دارم ! مثلا من سایت رو میسازم و در سیستم admin پیاده سازیش میکنم ، یه پورت هم براش اختصاص میدم .. الان اگر سیستم مثلا B بخواد سایت رو ببینه و از امکاناتش که به همون صورتی که توی اینترنت ممکنه باشه استفاده کنه ، باید به این صورت عمل کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] IP : Port in Wamp ؟ و یا به این صورت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] IP : Port in Wamp ؟ پورشتم از همون فایل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که توی تنظیمات wamp ه میتونم تغییر بدم دیگه آره ؟؟

tabriz-info
23-03-2015, 13:11
ممنونم .. ولی یه ابهامی دارم ! مثلا من سایت رو میسازم و در سیستم admin پیاده سازیش میکنم ، یه پورت هم براش اختصاص میدم .. الان اگر سیستم مثلا B بخواد سایت رو ببینه و از امکاناتش که به همون صورتی که توی اینترنت ممکنه باشه استفاده کنه ، باید به این صورت عمل کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] IP : Port in Wamp ؟ و یا به این صورت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] IP : Port in Wamp ؟ پورشتم از همون فایل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که توی تنظیمات wamp ه میتونم تغییر بدم دیگه آره ؟؟
اون ادمین یه آی پی داره دیگه
میتونید طوری تنظیم کنید که با زدن ای پی مستقیم اون سایت رو بیاره و نیازی به رفتن داخل فولدر دیگه نداشته باشه

پورت هم بستگی به خودتون و ارتباطات اونجا داره که تنظیم کنید

Sent from my Xperia Z2

web-designer
23-03-2015, 13:15
یعنی IP سیستم ادمین منظورتونه دیگه .. آره ؟

tabriz-info
23-03-2015, 13:18
بله دیگه به هر حال باید به سیستمی که وب سرور روی اون هست کانکت بشید حالا میخواد ادمین باشه یا هر سیستم دیگه ای
این ارتباط هم با ای پی هست
یا اگه کار شبکه و امکاناتتون فراهم هست دامین داخلی تعریف کنید
من تو ویندوز 2000 سرور این کارو کردم

Sent from my Xperia Z2

web-designer
23-03-2015, 13:22
باشه ، ممنونم

web-designer
24-03-2015, 07:20
سلام .. من اومدم لپ تاپ خودم رو با یه pc با هم شبکه کردم و از طریق pc تونستم توسط IP لپ تاپ که admin باشه به سایتی که روی لپ تاپ هست وصل بشم اما وقتی که سایت رو توی pc باز میکنه قالبش بهم ریخته ست یعین به همون صورتی که توی لپ تاپ نمایش میده توی pc نمایش نمیده و وقتی روی یه لینکی کلیک میکنم ( از داخل pc ) چون ابتدای آدرس لینک کلیک شده عبارت localhost خورده به خاطر همین صفحات پیوندی رو باز نمیکنه و باید به جای localhost آیپی لپ تاپ بخوره که فک کنم اصطلاحا بهش میگن redirect که من نیمدونم چجوریه ! ولی اینو میدونم که کل این مبحث به تنظیمات wamp مربوطه ! لطفا کمکم کنید .. ممنون

tabriz-info
24-03-2015, 10:22
سلام .. من اومدم لپ تاپ خودم رو با یه pc با هم شبکه کردم و از طریق pc تونستم توسط IP لپ تاپ که admin باشه به سایتی که روی لپ تاپ هست وصل بشم اما وقتی که سایت رو توی pc باز میکنه قالبش بهم ریخته ست یعین به همون صورتی که توی لپ تاپ نمایش میده توی pc نمایش نمیده و وقتی روی یه لینکی کلیک میکنم ( از داخل pc ) چون ابتدای آدرس لینک کلیک شده عبارت localhost خورده به خاطر همین صفحات پیوندی رو باز نمیکنه و باید به جای localhost آیپی لپ تاپ بخوره که فک کنم اصطلاحا بهش میگن redirect که من نیمدونم چجوریه ! ولی اینو میدونم که کل این مبحث به تنظیمات wamp مربوطه ! لطفا کمکم کنید .. ممنون

بهتره به جای اینکه تنظیمات ومپ رو عوض کنید طراحیتون رو استاندارد کنید

به این صورت که شما در طراحی سایت نیازی به نوشتن آدرس لوکال هاست یا ای پی ندارید

ادرس دهی رو به صورت relative انجام بدید

یعنی اینکه فرض کنید عکس مرتبط در یه پوشه به نام image ذخیره شده و ادرس index شما در روت هست

برای ادرس دهی به تصویر از فایل ایندکس به این صورت استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

.. یعنی یک دایرکتوری برگرده به عقب اگر فایلتون داخل یک پوشه دیگه هست از .. برای تعویض در داخل دایرکتوری ها استفاده کنید

به این صورت هم برای لینک ها هم تصاویر و بقیه موارد مثل آدرس دهی css js و غیره میتونید استفاده کنید

در این صورت شما حتی اگر سایت رو جای دیگه ببرید دیگه نیازی نخواهید داشت که آدرس ها رو برای سیستم های مختلف تغییر بدید