PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نمایش LED SONY

sina_60
22-03-2015, 22:06
درووود دوستان
من یک هفته پیش یک SONY W600 گرفتم.48 اینچ
دو روزیه متوجه شدم که روی صفحه نوارهای عمودی مثل سایه روشن هست.تو هر کیفیتی حتی BLU-RAY
بیشتر هم تو تصویری که دوربین حرکت میکنه بچشم میاد.
چند نمونه عکس میذارم.که نوارهای عمودی با فلش مشخص کردم و قابل رویته تا حدی.ولی تو حرکت دوربین بیشتر نشون میده مخصوصا فوتبال

ممنون میشم راهنماییم کنین چون بدجوری فکرمو مشغول کرده

از دوستان و عزیزانی که میتونن کمک کنن خواهش میکنم نظرشونو بدن که اگه ایراده تا دیر نشده عوضش کنم با گارانتی.اخه گارانتی تعویض داره.ولی میخوام مطمئن شم که اگه ایراد داره نماینده اومد از زیرش در نره و بتونم با دلیل قانعش کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم تصویری از کیفیت بلوری

behzad habib
23-03-2015, 10:14
اگر مشکل فقط مربوط به یک قسمت از اون ستون های عمودی باشه احتمال داره از قسمت کاتد کربن یا LED ها که وظیفه نوردهی رو دارند باشد.
شاید هم مشکل به کنترل نوردهی صفحه مربوط باشه.
در کل مشکل بسیار پیچیده ای هست و هر نوع احتمالی میشه براش پیش بینی کرد از قبیل؛
خراب بودن کابل یا سوکت ورودی
مشکل در ترانزیستور پیکسلها که موجب میشه کریستالها مثل هم تغییر جهت ندهند تا نور یکدست عبور کنه
کاتد کربن که وظیفه پخش نور به صورت یکدست در کل پنل را داره
مشکل در بخش نرم افزاری که کنترل نوردهی را بر عهده داره
مشکل سخت افزاری در کنترل نور دهی
و...
لازم به ذکر هست که بیشتر lcd led ها مشکل خفیف عدم یکدست بودن نور پنل را دارند ولی تا این حد آزار دهنده نیستند و پیشنهاد میشه با پیگیری نسبت به تعویض tv خود اقدام کنید.

sina_60
23-03-2015, 10:37
سپاس فراوان از شما دوست عزیز بابت پاسخگویی
فقط میخواستم مطمئن بشم که ایراده یا نه که اقدام کنم برای تعویض چون 3 ماه گارانتی تعویض بی قید و شرط داره
البته امیدوارم سرویس کاری که میاد برای بررسی بهونه نیاره و نگه خیلی حساسی و این حرفا و زیر بار تعویض نره

fonixhd
23-03-2015, 11:48
سلام
به نظرم مشکل از خود پنل هست و باید تعویض بشه . چون در همه محتواها همین طوره .

یک محتوا ک حرکت زیادی در اون باشه ببر گارانتی و پش فرد بزار .

بگو یک اشنا داشتیم در فلان شهر که عید خونشون رفتیم اصلا و ابدا این مشکل رو نداشتند و تلویزیونشون دقیقا w600b 48 بود .

بگو باید تعویض کنید . همونم همونجا امتحان کن برات تعویض کردند . و اگر تعویض نکردند تهدید به شکایت کن .

akbar1375
23-03-2015, 18:44
سلام من رم سامسونگ مدل 7562رامی خواستم میشه معرفی کنید

rudbari
26-03-2015, 07:57
متاسفانه فکر نمیکنم نماینده زیر بار بره... چون معمولا زیر ۱۰درصد مشکل رو تعویض نمیکنن! چه پیکسل سوخته باشه، چه نشت نور، و یا هر مشکل دیگه ای...!

fonixhd
26-03-2015, 08:36
بگو ببینم از بانه خریدی ؟ چون بانه هم فروشگاه ها 150 بیشتر میگیرن و خودشون اگه مشکل داشته باشه تعویض میکنن .

sina_60
26-03-2015, 23:40
سلام
به نظرم مشکل از خود پنل هست و باید تعویض بشه . چون در همه محتواها همین طوره .

یک محتوا ک حرکت زیادی در اون باشه ببر گارانتی و پش فرد بزار .

بگو یک اشنا داشتیم در فلان شهر که عید خونشون رفتیم اصلا و ابدا این مشکل رو نداشتند و تلویزیونشون دقیقا w600b 48 بود .

بگو باید تعویض کنید . همونم همونجا امتحان کن برات تعویض کردند . و اگر تعویض نکردند تهدید به شکایت کن .

دروود دوست عزیز.اول تشکر کنم از دوستانی که وقت میذارن و جواب میدن.هزارااااااااااااااان سپاااااااااااس :n40:
ایده خوبی دادی.زنگ زدم و گفتن شنبه برای دیدنش نصابشونو میفرستن که ببینه که اگه مشکل داره تعویض کنن.گذاشتم نصاب که اومد همین چیزایی که گفتین رو بگم

متاسفانه فکر نمیکنم نماینده زیر بار بره... چون معمولا زیر ۱۰درصد مشکل رو تعویض نمیکنن! چه پیکسل سوخته باشه، چه نشت نور، و یا هر مشکل دیگه ای...!

این تصویر الان مقدارش کمه ولی یکجا دیگخ که این عکسهارو گذاشتم و انجمن حرفه ای تعمیرات هست گفتن زیاد میشه
اینم نظر کارشناس اون سایت:

دوست عزیز سلام
این یک ایراد است و در برد آدرس دستگاه مشکلی وجود دارد !
این ایراد از قطعی فلت های رابط پنل و برد آدرس بوجود می آید
هرچه سریعتر نسبت به تعویض دستگاه اقدام فرمایید ، چرا که این ایراد بیشتر نیز خواهد شد
موفق باشید

بگو ببینم از بانه خریدی ؟ چون بانه هم فروشگاه ها 150 بیشتر میگیرن و خودشون اگه مشکل داشته باشه تعویض میکنن .

نه عزیز.از بانه نخریدم.اینها رو یه شرکتی وارد میکنه و گارانتی که به گفته فروشنده 3 ماه تعویض داره و 24 ماه گارانتی
زنگ هم زدم گفت شما نگران نباش.شنبه نصاب میفرستم تا بیاد ببینه.اگر مشکلی داشته باشه %100 تعویض میکنیم براتون.شما پول دادی و بابت هزینه ای که کردی باید جنس سالم تحویل بگیری.امیدوارم که موقع بازدید TV هم همینقدر منطقی باشه
فقط امیدوارم نگه زیادی حساسی و این حرفا
چون این خطوط زمانی که تصویر رنگی هست و ثابت بچشم نمیاد .بیشتر زمانی که دوربین حرکت میکنه (مثل فوتبال یا..) و تصویر روشنه خودشو نشون میده
که بنظرم باز هم ایراد حساب میشه دیگه

fonixhd
27-03-2015, 09:56
سلام
وقتی نصاب اومد ، بگو اگر یک تلویزیون عین همین اوردید و این مشکل رو داشت من قبول میکنم که تعویض نکنم .

اگه گفت مشکل جزئی هست . بگو من پول گارانتی دادم که جنس سالم تحویل بگیرم . وگرنه میتونستم برم از بانه هم بدون گارانتی بگیرم و ارزونتر .

داداش نتیجه رو همین جا اعلام کن .:n16:

sina_60
01-04-2015, 02:52
سلام
وقتی نصاب اومد ، بگو اگر یک تلویزیون عین همین اوردید و این مشکل رو داشت من قبول میکنم که تعویض نکنم .

اگه گفت مشکل جزئی هست . بگو من پول گارانتی دادم که جنس سالم تحویل بگیرم . وگرنه میتونستم برم از بانه هم بدون گارانتی بگیرم و ارزونتر .

داداش نتیجه رو همین جا اعلام کن .:n16:

سلام دوستان

اول تشکر از همه عزیزانی که راهنمایی دادن
نمایندگی اومد و تلویزیون رو عوض کرد
این جدیده دیگه این مشکلو نداره.ولی متاسفانه یک مشکل دیگه هست
حس میکنم کیفیت رنگ با قبلی فرق داره.ایا این امکان وجود داره یا من حساس شدم؟؟