PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شرایط قبل از ازدواج ||پست اول حتما مطالعه گردد||

Public Enemy
22-03-2015, 20:52
با سلام . تصمیم گرفتم تاپیکی ایجاد کنم با موضوع شرایط قبل از ازدواج و اینکه زوجین با این شرایط چطور کنار میان .

موضوع در مورد قول و قرار هایی هستش که دو طرف برای ازدواج میزارن و اینکه آیا صحیح هستش به اینگونه قول و قرارها عمل بشه یا خیر

سعی می کنیم برخی شرایطی که دو طرف قبل از ازدواج ممکنه قرار بدن رو مورد بررسی از دید شما قرار بدیم .

در صورتی هم که متاهل هستید و نکته ای مد نظرتون هست در این ارتباط ممنون میشم اطلاعات خودتون رو به اشتراک بزارین . در ضمن می تونین در ارتباط با اینکه آیا شروطی که برای همسرتون قبل از ازدواج تعیین کرده بودین محقق شده یا خیر ، و یا آیا دوست داشتین اگر به عقب برگردین شرایط دیگری رو هم قرار بدین ، صحبت کنین

لطفا خارج از حیطه مباحث مربوط به تاپیک صحبت نکنید .

با تشکر

Public Enemy
22-03-2015, 20:54
خوب موضوع اول رو خودم مشخص می کنم :

نظرتون در ارتباط با اینکه زوجه بخواد فامیلی فرزندانش همسان با فامیل خودش باشه ( و نه فامیل مرد ) چی هستش ؟

Captain_America
22-03-2015, 21:18

نظرتون در ارتباط با اینکه زوجه بخواد فامیلی فرزندانش همسان با فامیل خودش باشه ( و نه فامیل مرد ) چی هستش ؟

بی ناموسی محض هستش، نسب از طریق پدر به اطفال انتقال پیدا میکنه.
البته بعضی کشورها فامیلی هم پدر و هم مادر میگذارند مثلا اسپانیا اول فامیل پدر بعد فامیل مادر ولی باز تو نسل بعد فامیل مادر حذف میشه فامیل پدر میمونه ، تو پرتغال اول فامیل زن بعد فامیلی مرد اما فامیلی زن چون وسط اسم قرار میگیره اینجوری حذف میشه در گفتار عادی و باز هم فقط فامیلی پدر برای نسل بعدی میمونه. بعضی کشورها هم اطلاع دارم اگه خارج از ازدواج باشه فامیل مادر میگیره طفل.

Public Enemy
22-03-2015, 21:22
بی ناموسی محض هستش، نسب از طریق پدر به اطفال انتقال پیدا میکنه.
البته بعضی کشورها فامیلی هم پدر و هم مادر میگذارند مثلا اسپانیا اول فامیل پدر بعد فامیل مادر ولی باز تو نسل بعد فامیل مادر حذف میشه فامیل پدر میمونه ، تو پرتغال اول فامیل زن بعد فامیلی مرد اما فامیلی زن چون وسط اسم قرار میگیره اینجوری حذف میشه در گفتار عادی و باز هم فقط فامیلی پدر برای نسل بعدی میمونه. بعضی کشورها هم اطلاع دارم اگه خارج از ازدواج باشه فامیل مادر میگیره طفل.

خوب بزار شما رو در یک شرایط فرضی قرار بدم :

یه خانوم خوب و خانواده دار پیدا می کنین . به طور کلی کیس مناسب ازدواج هستش . برمیگرده میگه خونه از من ماشین از من جهیزیم هم کامله خرج شب عروسی هم با خودم فقط فامیلی بچه ها باید از فامیل من گرفته بشه چون تک فرزندم !

حال چه تصوری پیدا می کنید ؟

shi.irani
22-03-2015, 21:27
من یه پیشنهاد بهتر دارم ابتدا فامیل مرد روی فرزند قرار بدن اما از هیجده سالگی حق انتخاب رو به افراد برای انتخاب بین فامیل مادر و پدر آزاد بگذارن
البته شاید یه کم دلخوری پیش بیاد:n09:
بعدشم چه فرقی میکنه قلیعلی یا علیقلی
مهم آدمیت طرفه که منتقل بشه به نسل بعد نه فامیلی...
یادتون باشه هر انسانی کرموزوم هاش نصف نصف از مادر و پدره به جای فکر در مورد فامیل فکرتحویل یه انسان موثر و سالم به جامعه باشیم

Public Enemy
22-03-2015, 21:31
من یه پیشنهاد بهتر دارم ابتدا فامیل مرد روی فرزند قرار بدن اما از هیجده سالگی حق انتخاب رو به افراد برای انتخاب بین فامیل مادر و پدر آزاد بگذارن
البته شاید یه کم دلخوری پیش بیاد:n09:

با سلام . موضوع در ارتباط با شرایط قبل از ازدواج هست . حالا فرض کنین رفتین خواستگاری یکی این شرط رو گذاشته . موضوع در ارتباط با انتخاب فامیل نیست

Captain_America
22-03-2015, 21:31

یه خانوم خوب و خانواده دار پیدا می کنین . به طور کلی کیس مناسب ازدواج هستش . برمیگرده میگه خونه از من ماشین از من جهیزیم هم کامله خرج شب عروسی هم با خودم فقط فامیلی بچه ها باید از فامیل من گرفته بشه چون تک فرزندم !

انگشت وسطم رو بهش نشون میدم.

shi.irani
22-03-2015, 21:34

بعدشم بهش بگو من فقط همینم که بهت نشون میدم نه بیشتر...

Captain_America
22-03-2015, 21:40
البته شاید یه کم دلخوری پیش بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یادتون باشه هر انسانی کرموزوم هاش نصف نصف از مادر و پدره به جای فکر در مورد فامیل فکرتحویل یه انسان موثر و سالم به جامعه باشیم

هر فرد ایرانی یکبار در طول عمرش میتونه با مراجعه به ثبت احوال فامیل خودش رو با رعایت حق تقدم تغیر بده.

واسه اون آدم با اون طرز فکر در انتها همین از من بیشتر بهش نمیرسه، در ضمن این سوال مخصوصا تو ایران کم پیدا میشه یک در میلیون هم هیچ دختری همچین فکر احمقانه ای به سرش نمیزنه نهیایتش تک فرزند هم باشه مثلا اسم کوچک پدر و مادرش رو راضی میکنه شوهرش رو بزاره رو بچه هاش دیگه ولی نه اسم فامیلی.

Amir-Rainman
22-03-2015, 21:41

اصن به چه دلیلی باید اینکار انجام بشه؟

فرد مورد نظر خودش رو جای طرف مقابل بزاره، خودش حاظره همچین موضوعی رو قبول کنه؟ ( پدر این دختر خانوم حاظر بوده همچین کاری کنه؟ حتی اگر پسری هم نداشته باشه! )

اگر قرار بر تشکیل خانواده بودنه، اگه قراره یکی باشن، چه احتیاجی به این کار هست

باید توجه کنن تو چه جامعه ای و چه فرهنگی دارن زندگی میکنن

خواسته ، خواسته کاملاً غیرمعقولی هست

اصن شما بگو ایشون دختر شاه پریان، بازم جواب : نه .

البته شاید بخواد با این شرط ، آقا پسرُ از سرش وا کنه

SpiralOut
22-03-2015, 21:42

اونهایی که انگشت وسط زیاد دیدن تمایل زیادی به نشون دادنش دارن :n08:

SpiralOut
22-03-2015, 21:46

راه حل من اینه که زن و مرد برای خودشون فامیلی جدید انتخاب کنن و بچه هم به همون باشه.

bijandarbari
22-03-2015, 21:50

خوب اگه خانم دسته گل بگیره و بیاد خواستگاری آقا به نظرم این قضیه هم میتونه طبیعی باشه. خرج عروسی رو هم خانم بده.
یه سری آداب و رسوم نه تنها تنها تو فرهنگ ایران ، بلکه تو فرهنگ کل دنیا تثبیت شده و اگه خواسته بشه که تغییر داده بشه باعث اختلاف میشه.

Erfan.
22-03-2015, 22:05

نظر شخصی من (بدون توجه به قوانین فعلی و غیره)؛

این یک امر توافقی هست و هیچ ایراد و عیبی وجود نداره که فامیلی خانم روی فرزندان باشه.

در جوامع امروزی، زن و مرد بر هم دیگه برتری ای به دلیل جنسیت متفاوت ندارند و این جور کلیشه ها باید دور ریخته بشن.
این که سال ها قبل مرد ها بودن که به واسطه قدرت بدنی بیشتر، در ادامه بقای گونه اهمیت بیشتری نسبت به زن ها داشتن و استدلال های این چنینی، ربطی به شرایط جامعه مدنی امروز ندارند. به هر حال، این نوع طرز فکر های مردسالانه(و گاهی زن ستیزانه) به طور ملموس در جوامع عقب مانده (و احتمالا قشر های بی سواد و عوام کشور های توسعه یافته) هنوز یافت می شن.

senaps
22-03-2015, 22:25
واقعا این همه پست سر یه اسم فامیل بحث کردین؟!‌:)))
نمی‌خوام بگم چیز بیخودیه ولی واقعا یعنی این یه چیز مهمه که بچه باید اسمش بعد از کی باشه؟ :|

به هر صورت، به نظرم همیشه صداقت بهترین کاره... حقیقتا من فکر نمی‌کردم هیچ دختری از من، بدون پول به اندازه‌ی کافی خوشش بیاد حتی، اما خوب این اواخر از یه دختری خیلی اتفاقی خوشم اومد، خیلی اتفاقی و واسه اولین بار به یه دختر شماره دادم... و چند بار بیرون رفتیم و همه چی و با اینکه وضعم زیاد خوب نیست، حاضر بود باهام زندگی کنه ولی متاسفانه مغزم قبول نکرد اخر سر:(((

البته در حال حاضر بیخیال دختره شدم و خیلی هم ناراحتم و احتمالا دیگه همچین حرکتی نزنم، ولی هرچی فکر میکنم، واقعا نمی‌شه از یه دختر خوشت بیاد... شرایط خیلی سخته... مخصوصا این جوکایی که همیشه میگیم و عکس دختر مختری که همیشه واسه هم می‌فرستیم،( لااقل من و دوستان اینکارو میکنیم با اینکه مثلا! خیر سرمون بچه‌های مثبتی هستیم!:) )...
اما شخصا، خیلی سخت تونستم با این دختره ارتباط برقرار بکنم... یعنی تو ذهنم همش دو دل بودم باهاش قلبا دوستش داشتم، دختر بامزه و باحالی بود و باهم همیشه می‌خندیدیم، ولی تو ذهنم تصورم از همسرم این بود که لزوما باید مثل این مانکنای تو گوشیم باشه...( با جسیکا چستین و اوا گرین و اما واتسون و این صحبتا یعنی مقایسه میکنم!!)...

با وجود اینکه سطح گریم و ارایش و نورپردازی و همه چی اونا رو میدونم، و با اینکه وقتی مادرم میگه یه دختر پیدا کردم خیلی خوشکله و فلان و بیسانه و شدیدا جوش میارم که یعنی چی دختر خوشکله پس مغزش کو خوشکلیش به چه دردم میخوره، اما اخر سر بازم مخم گیر میده که دختره باید خوشکل و خوش‌تیپ و خوش‌هیکل باشه :(((

به نظرتون باید چیکار کرد که این تصوراته از ذهن بیرون بره؟؟؟

Captain_America
22-03-2015, 23:00
به نظرتون باید چیکار کرد که این تصوراته از ذهن بیرون بره؟؟؟

پورنوگرافی و مدلینگ از بین برنده درک وانتظار واقعی در این حیطه هستند، اونها جوری ارائه میشوند که به چشم بیننده بیایند نه به دل خود کسانی که توش نقش دارند.

Atghia
22-03-2015, 23:33

دوستان؟
تقاضا میشه کمی بیشتر رعایت کنید:n35:

Public Enemy
22-03-2015, 23:36
دوستان لطفا بحث رو به حاشیه نکشین . لطفا در چهارچوب موضوعات مطرح شده صحبت کنین و نه چیز دیگه . عنوان تاپیک قول و قرار هایی هستش که قبل از ازدواج گذاشته میشه هستش

واقعا این همه پست سر یه اسم فامیل بحث کردین؟!‌:)
))

لطفا عنوان تاپیک را مطالعه کنید با تشکر :n01:

Captain_America
23-03-2015, 00:03
دوستان لطفا بحث رو به حاشیه نکشین . لطفا در چهارچوب موضوعات مطرح شده صحبت کنین و نه چیز دیگه . عنوان تاپیک قول و قرار هایی هستش که قبل از ازدواج گذاشته میشه هستش

لطفا عنوان تاپیک را مطالعه کنید با تشکر :n01:
...............................................

Atghia
23-03-2015, 00:50
نظر من اینه که باید از اون خانوم علت رو جویا شد
اگر علت قانع کننده ای داشته باشه با توافق طرفین میتونه خیلی ساده مورد قبول باشه
اما اگر صرفا سر لجبازی و حس برتری طلبی باشه باید در شایستگی اخلاقی اون خانوم شک کرد
چون در حالت نرمال دلیلی برای این امر وجود نداره!
در واقع شاید بعضی جنبه ها در قوانین ما باشه که حقوق خانمها مورد اجحاف قرار گرفته باشه اما این قضیه ی اسم فامیل بنظرم شامل این موارد نمیشه و در حالت کلی درخواست غیر منطقی میدونمش:n39:

banii
23-03-2015, 01:06

هیچ مساله ی مهمی نیست ...

چه جالب ...!

مگه میشه ؟! ثبت احوال اجازه میده ؟! :blink:

خیلی عالیه ...

بی زحمت یکی پیدا کنید برای من... رو هوا میزنم... :happy:
یا هم شماره امو به همین ایشون بدید شاید به توافق رسیدیم ! :biggrin:

اوووف .... جووون... تک فرزندم که هست کل اموال پدرزن عزیزم هم بهم میرسه !! :n19:

پ ن : کاری به فامیلیشون ندارم ولی من اسم فرزندانمو حتما بایستی خودم بگذارم و اگر روزی با دختری در رابطه با ازدواج صحبت کنم حتما این مساله رو بهش باید بگم... کلا هدف من از ازدواج فقط فرزنده ... من فرزندانمو دوست خواهم داشت و گمان نمیکنم علاقه ی چندانی به همسرم داشته باشم !!

باغبون
23-03-2015, 01:14
اوووف .... جووون... تک فرزندم که هست کل اموال پدرزن عزیزم هم بهم میرسه !! :n19:

پ ن : کاری به فامیلیشون ندارم ولی من اسم فرزندانمو حتما بایستی خودم بگذارم و اگر روزی با دختری در رابطه با ازدواج صحبت کنم حتما این مساله رو بهش باید بگم... کلا هدف من از ازدواج فقط فرزنده ... من فرزندانمو دوست خواهم داشت و گمان نمیکنم علاقه ی چندانی به همسرم داشته باشم !!
بیچاره خانمتون حتما این جمله رو قبل ازدواج بهش بگید:
کلا هدف من از ازدواج فقط فرزنده ... من فرزندانمو دوست خواهم داشت و گمان نمیکنم علاقه ی چندانی به همسرم داشته باشم
چرا اینجوری فکر میکنید؟

banii
23-03-2015, 01:17
بیچاره خانمتون حتما این جمله رو قبل ازدواج بهش بگید:
کلا هدف من از ازدواج فقط فرزنده ... من فرزندانمو دوست خواهم داشت و گمان نمیکنم علاقه ی چندانی به همسرم داشته باشم

بله متاسفانه ... حقیقت تلخیه ...
شاید هم طلاقش بدم بره پی کارش... :n02:
نمیدونم شاید هم دوباره اتفاقی بیفته و من به دختر دیگه ای علاقه مند بشم ...

باغبون
23-03-2015, 01:19
بله متاسفانه ... حقیقت تلخیه ...
شاید هم طلاقش بدم بره پی کارش... :n02:
نمیدونم شاید هم دوباره اتفاقی بیفته و من به دختر دیگه ای علاقه مند بشم ...

طرز فکر بدیه
ترسناکه
چقدر راحت میگید عوضش میکنید؟؟؟

Atghia
23-03-2015, 01:22
دوستان با دهکده سرگرمی اشتباه نگیرید لطفا! اینجا پست ها در چارچوب اهداف تاپیک دنبال میشه بحث های متفرقه میتونه در تاپیکی جدا در دهکده سرگرمی باشه
بعد از این لطفا رعایت کنید و در مورد پرسش مطرح شده اظهار نظر بفرمایید
بعد از این پست دیگه تذکر نمیدم پست های نامربوط حذف میشه
ملا نصرالدین
23-03-2015, 10:44

من مخالفم

ولی

از این اتفاقات قبلا توی ثبت احوال یک چیز معمول بوده.

ببینید اکثرا فامیلی افراد اخرش یک ی یا ای یا زاده یا پور داره
مثال رجبی رسول زاده
بعد از افراد بپرسی میگن پدر پدربزرگم اسمش رجب بوده ثبت احوال فامیلی خودش و بچه هاش رو گذاشته رجبی
حالا همیشه که اسم مرد نیست ممکنه اسم یک خانم باشه
مثلا یکی از اقوام فامیلیش نارنجی هست
ازش پرسیدم گفت اسم مادر پدربزرگش نارنج بوده ثبت احوال فامیلی خودش و بچه هاش رو گذاشته نارنجی
یا یکی از دوستانم فامیلیش مهناز بود

ولی این مسئله که خانم اصرار بر این موضوع داره رو باید علتش رو جویا شد

Captain_America
24-03-2015, 20:51
Married and maiden names ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاش تو ایران هم رسم بود که زن بعد از ازدواج فامیلش به فامیل شوهر تغیر کنه، البته زنی که بخواد فامیلی شوهرش رو داشته باشه مشمول حق تقدم نمیشه که این خودش یه امتیاز مثبته.
@hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در باره پرسش شما تنها موردی که پیدا کردم همون هست که تو بعضی کشورها اگه طفل خارج از ازدواج متولد بشه فامیلی مادر رو میگیره استدلالشون هم اینه که تو این شرایط مادر قطعا مشخصا ولی در مورد پدر چیزی قطعی نیست البته تو همون کشورها هم میشه با طی فرایند اداری نام فامیلی پدر رو داد بعدا.

Public Enemy
25-03-2015, 20:28
خوب فکر کنم وقته اینه موضوع بعدی رو مطرح کنیم .

موضوع بعدی : عدم موافقت مرد با کار و تحصیل زن

Atghia
25-03-2015, 21:06

دوره ی حاضر سه فرق اساسی با گذشته داره:

1- از لحاظ بعد اقتصادی اینقدر مخارج یک زندگی ساده بالاست که اگر قرار باشه مردی بدون پشتوانه قبلی در سنین جوانی مسئولیت خانواده ای رو به دوش بکشه عملا زیر بار مالی له خواهد شد و ناگزیر به شغل دوم باید روی بیاره که خودش خستگی و زدگی از زندگی رو موجب میشه

2- نسبت به گذشته خانمها تحصیلات بیشتری کسب کرده اند و میکنند و اینکه شما توقع داشته باشید بعد از سالها تلاش و احتمالا پرداخت هزینه (یونی ازاد) بشینن خونه و عملا هیچ فرقی با دیپلمه ها نداشته باشند کمی توقع نابه جایی هست

3-از لحاظ بلوغ فکری شرایط برای پذیرش خانمها در شغل های مختلف وجود داره اونها در خیلی از ابعاد میتونن خیلی عالی باشند از پزشک و پرستار گرفته تا معلم و استاد

همه ی این عوامل رو گفتم تا بگم که بنظر من مرد حق این رو نداره که همسرش رو از داشتن شغل محروم کنه! این زن هست که باید تصمیم بگیره برای خودش براساس حقوق انسانی و اجتماعیش

لازم به ذکر هست اقایونی که قصد دارند منع کنند همسر رو از کار بهتره همون اول و قبل از ازدواج حقیقت رو بیان کنند تا در اینده این موضوع سبب اختلاف های اساسی نشه!

خانمها هم بفکر باشند و سادگی رو کنار بگذارند و قبل از ازدواج بیان کنند دیدگاه و تصمیمشون رو

و در نهایت اون اقایونی که مایل به خانم خانه دار هستند بهتره به سراغ موارد همنظر برن که دختر موافق خانه نشینی هست

البته اگرچه موافق اشتغال بانوان هستم اما نه هرجا و به هرقیمتی! فرضا منشی گری و یا مشاغل سخت یا کار در کارخونه های خاص با جو کارگری و کلا محیط های دور از شان یک خانم رو به هیچ عنوان مناسب نمیدونم.

ملا نصرالدین
28-03-2015, 01:00

این موضوع میشه جزو شروط ازدواج

به نظر من موضوعاتی ازاین قبیل باید حتما قبل از ازدواج در موردش صحبت بشه.دوران اشنایی و خواستگاری رو برای مطرح کردن این جور مسائل گذاشتن

خانم ها هم واقعا باید فکر کنند اگر میتونند این مسئله رو قبول کنند با مردی که چنین شرایطی داره ازدواج کنند
مخصوصا اون هایی که قبل از ازدواج سر کار نرفتند
ادم وقتی سر کار نرفته با خودش میگه من که این همه سال سرکار نرفتم از این به بعد هم نمیرم.میخورم میخوابم شوهرم بره کار کنه پول بیاره
ولی بعد از ازدواج جو جوری میشه که حتی خواجه حافظ هم زنگ میزنه میگه تبریک میگم ازدواج کردی.خب این روزا چکار میکنی سرکار نمیری؟!!!!!!!!
ادم هایی که قبل ازدواج حالت رو نمیپرسیدن بعد ازدواج میخوان از زندگیت سر در بیارن

حالا اگر اون خانمی که این شرایط رو قبول کرده تحت تاثیر دیگران قرار بگیره زندگیش براش سخت میشه.

بخاطر همین میگم واقعا باید در مورد بعضی از شروط ،مسائل و محدودیت های قبل از ازدواج فکر کرد

Captain_America
28-03-2015, 07:53

تصمیم شخصی خود زن هست و تنها کسی هست که صلاحیت این رو داره که در مورد این موضوعات شخصی تصمیم گیری کنه.

hosseinf722
30-10-2016, 12:17

اکثرموارد مثل این مورد توافقی است و حتما باید قبل از عقد به طور مفصل مطرح بشن و رو تک تک جزئیات بحث و تبادل نظر بشه
نظر من به شخصه اینه که خود زن اگر دوست داشت کار کنه اشکالی نداره. یعنی من با کلیت کار کردن مخالف نیستم ولی باید کاری بشه که به غیر از خود ایشون منم موافقش باشم. من با چندتا شغل مخالفم که اگه اون کارا نباشه ، هیچ منعی برای کار کردن خانوم وجود نداره. البته به یک شرط. اون شرط اینه که کار کردن و شغل لطمه ای به زندگی زناشویی وارد نکنه.

در مورد تحصیل هم همینجور، تا جایی که درس و دانشگاه اشکالی در روند طبیعی زندگی وارد نکنه اشکال نداره و اگه می تونن تا پست داک بخونن.

پس نظر کلی من اینه که اگه به کار، شغل، تحصیل و هر فعالیت دیگه ای با نگاه فعالیت جنبی دیده بشه هیچ عدم موافقی وجود نخواهد داشت.

senaps
12-12-2016, 02:11
سلام....
این تاپیک تعطیل شده ولی میخوام یه بحث کوچیک راه بندازم...
نظر شما در خصوص زبان بچه چیه؟ اکثر ماها از قومیت های کشور هستیم...
من کرد هستم و الان رسم شده که خیلی قومیت‌ها، تلاش میکنن بچشون فارسی یاد بگیره به عنوان زبان اول(به خاطر لهجه و کلاسش!!)...

اگر خانومتون بگه بچه باید فارسی بلد باشه و اگر بعدا دوست داشت زبان خودمون رو هم یاد بگیره چی؟( فرض که خانوم و اقا از یک قومیت و اشنا با زبان مربوطه هستن و کل فامیل هم به همین صورت و در شهری هم زندگی میکنن که این زبان رایجه ولی نه برای بچه‌ها بلکه برای بزرگ‌تر ها...)

نظرتون چیه؟ بچه باید زبون فرهنگش رو یاد بگیره یا زبان رسمی کشور؟

hosseinf722
12-12-2016, 11:02
من اگه بودم دوست داشتم زبان محلی و شهر خودم رو به بچه ام یاد بدم که زبان اصلی‌ای که صحبت می کنه زبان محلی باشه و خیلی جزئی در کنارش فارسی هم یاد می دادم بهش تا این که بره مدرسه و کامل زبان فارسی رو یاد بگیره.

shangil
24-08-2017, 20:41

سلام
این پست درسته برا الان نیست ولی خیلی جالب بود این حرفتون میخوام بگم همچین دختری سراغ دارین!؟:n19: