PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به گوشی تا یک تومن

hamidrezaaf
20-03-2015, 15:56
سلام ، سوال من تقریبا تو تاپیک قبلی با عنوان پیشنهاد گوشی تا قیمت 900 تومن مطرح شده بود و از پاسخ دوستان متوجه شدم که تا کمتر از یک تومن Sony Xperia Z1 مناسبترین گوشی می باشد. تو نت گشتم مدل Sony Xperia Z1 Compact رو پیدا کردم آیا Z1 و Z1 Compact دو مدل مجزا هستند؟
دوستان از بین گوشیهای که قبلا خوب جواب داده اند مدلهای مناسب مابین 600 تا 950 را هم معرفی نمایند چون سونی مابین 950 تا 1050 هست ؟ از مدل SAMSUNG Galaxy-S3-Neo-I9300i خیلی تعریف می کنند که قیمت در حدود 700 داره اون چطوره ؟
خواهشمندم پاسختون را فقط به دو برند سامسونگ و سونی محدود بفرمایید. ( خودم شخصا سونی را ترجیح میدم).
برای بنده نوشتن راحت اس ام اس فارسی و انگلیسی ، توانایی نصب انواع برنامه ها ( به ویژه وایبر و ...)، عمر طولانی موبایل ، نیاز کمتر به شارژ مجدد ، رم بالا و پردازنده قوی و ظاهری تقریبا شکیل مهمترین فاکتور هست. ( البته فکر کنم همه رو گفتم )

با تشکر و سپاس

a_bayan
22-03-2015, 00:59
دوست عزیز کامپکت به معنای "کوچک تر"هستش...z1 کامپکت به لحاظ سخت افزاری نه اما به لحاظ سایز و این مسایل با z1 فرق داره.........من به صورت کلی گلکسی اس4 و اکسپریا زد1 رو پیشنهاد میکنم.....

hamidrezaaf
22-03-2015, 02:38
با عرض تشکر بابت پاسختون ، فکر کنم معنی Compact یه چیز کوچک تر ( جمع و جور تر ) هست .
در خصوص مدل گالکسی S4 و Xperia آیا مدل دقیقش به صورت ذیل است :

1 - SAMSUNG I9500 Galaxy S4 5 inch
2- SONY Xperia Z1 16GB2

دوستان هر دو مدل پیشنهادی بالای یک تومن هست آیا دو مدل برای تا 800-850 هم معرفی می نمایید؟

ممنون و متشکر

a_bayan
22-03-2015, 19:24
بعله درست میگین.""قابل حمل"" معنی پرتابله..در خصوص سوالتون هم بعله منظور من همینا بود..s3neo هم بنده برای پدر یدونه گرفتم توی این هفته اول چیز بدی ازش ندیدم اما بنظرم می ارزه که s4 بخرین..اما خوب اگر نمیخواین اونو بخرین میتونین به هواوی p7 هم فکر کنین...اکسپریا زد معمولی هم بدک نیست اما با وجود z1...

Amir-Rainman
22-03-2015, 21:55
اگر مدلی حدود 850 بخوایین دیگه CPUش خب درحد Z1 نیست

ولی به جای S3Neo ( بیش از حد پلاستیکیه ) میشه به سونی T3 یا اگر سایز صفحه T2 ultra براتون آزار دهنده نیست همین گزینه، این دو تا هم تا حدودی جنسشون پلاستیکیه اما ظاهر شکیل تری دارن
هواوی G7 هم ظاهر شکیل ( کاملا فلزی ) و باتری بادوامی داره و از پس برنامه های معمول مثل وایبر بر میاد

اکسپریا Z و ZR هم میتونن مناسب شما باشن ، اگر کیفیت صفحه نمایششون برای شما راضی کننده باشه

hamidrezaaf
25-03-2015, 12:47
اگر مدلی حدود 850 بخوایین دیگه CPUش خب درحد Z1 نیست

ولی به جای S3Neo ( بیش از حد پلاستیکیه ) میشه به سونی T3 یا اگر سایز صفحه T2 ultra براتون آزار دهنده نیست همین گزینه، این دو تا هم تا حدودی جنسشون پلاستیکیه اما ظاهر شکیل تری دارن
هواوی G7 هم ظاهر شکیل ( کاملا فلزی ) و باتری بادوامی داره و از پس برنامه های معمول مثل وایبر بر میاد

اکسپریا Z و ZR هم میتونن مناسب شما باشن ، اگر کیفیت صفحه نمایششون برای شما راضی کننده باشه

با تشکر بابت پاسختون آیا لطف می کنید مدل مناسب زیر 1 تومن برای گوشیهای دو سیمکارته رو هم بفرمایید؟

hamidrezaaf
25-03-2015, 12:47
بعله درست میگین.""قابل حمل"" معنی پرتابله..در خصوص سوالتون هم بعله منظور من همینا بود..s3neo هم بنده برای پدر یدونه گرفتم توی این هفته اول چیز بدی ازش ندیدم اما بنظرم می ارزه که s4 بخرین..اما خوب اگر نمیخواین اونو بخرین میتونین به هواوی p7 هم فکر کنین...اکسپریا زد معمولی هم بدک نیست اما با وجود z1...

یه سوال دیگه هم دارم آیا مابین Xperia z1 , Xperia z1s تفاوتی وجود دارد یا نه ؟
با تشکر بابت پاسختون آیا لطف می کنید مدل مناسب زیر 1 تومن برای گوشیهای دو سیمکارته رو هم بفرمایید؟

hamidrezaaf
25-03-2015, 17:43
در ضمن فکر کنم گالکسی S4 و S3 چند مدل وجود دارد کدوم مدلش مناسبتر است ؟
یه مقدار سایز این موبایل بزرگ نیست آیا مدل xperia z2 compact قابل مقایسه با Xperia z1 هست ؟

ممنون

Amir-Rainman
26-03-2015, 14:58

samsung Galaxy A5
Sony T2 ultra

HTC Desire 820q

HTC Desire 816

در بین گزینه ها فقط HTC 820

از 4G پشتیبانی میکنه

پیشنهاد من اینه اگر 4G براتون اهمیت نداره، A5 گزینه مناسبی هست

آیا مدل xperia z2 compact قابل مقایسه با Xperia z1 هست ؟
ممنون

Z2 کامپکت نداریم ! Z1 و Z3 مدل کامپکت دارن

hamidrezaaf
26-03-2015, 16:06
samsung Galaxy A5
Sony T2 ultra

HTC Desire 820q

HTC Desire 816

در بین گزینه ها فقط HTC 820

از 4G پشتیبانی میکنه

پیشنهاد من اینه اگر 4G براتون اهمیت نداره، A5 گزینه مناسبی هست

Z2 کامپکت نداریم ! Z1 و Z3 مدل کامپکت دارن

z2 compact حتما تو ایران نیست ولی تو نت گشتم وجود داشت .

آخرین مدلهای گالکسی S3 و S4 و همچنین z1 مشخص می نمایید ؟
مثلا فکر کنم آخرین مدل z1
Sony Xperia Z1 C6903
و یا z2
Xperia z2 6503
باشه ؟

1- در مورد گالکسی S3 , S4 آخرین نسخه چیه ؟
2- در ضمن تو بعضی از فروشگاهها می گویند فول پک و غیر فول پک ! در فول پک اون چه چیزایی بایستی وجود داشته باشد؟

با تشکر
حمید رضا

a_bayan
28-03-2015, 10:23
z2 compact حتما تو ایران نیست ولی تو نت گشتم وجود داشت .

آخرین مدلهای گالکسی S3 و S4 و همچنین z1 مشخص می نمایید ؟
مثلا فکر کنم آخرین مدل z1
Sony Xperia Z1 C6903
و یا z2
Xperia z2 6503
باشه ؟

1- در مورد گالکسی S3 , S4 آخرین نسخه چیه ؟
2- در ضمن تو بعضی از فروشگاهها می گویند فول پک و غیر فول پک ! در فول پک اون چه چیزایی بایستی وجود داشته باشد؟

با تشکر
حمید رضا

سلام...ببخشید دیر شد جواب دادنم مسافرت بودم...نت نداشتم...3جی هم که الحمدولله یه جا میگیره یه جا...
خوب من اس نئو مدل i9300i یا i9301i رو پیشنهاد دادم...
در مدل اس 4 هم همون مدلای معمول بازار i9500 یا i9505...اما اگه بتونین مدل i9506 رو از جایی گیر بیارین دیگه نور علی نور....سی پی یو این مدل اسنپدراگون 800 هستش...

میتونین به هواوی پی7 هم فکر کنین با پی7 دوستم تا حالا چند بار کار کردم چیز مناسبی بود اما خوب اس4 i9506 یه چیز دیگس...

hamidrezaaf
28-03-2015, 23:29
سلام...ببخشید دیر شد جواب دادنم مسافرت بودم...نت نداشتم...3جی هم که الحمدولله یه جا میگیره یه جا...
خوب من اس نئو مدل i9300i یا i9301i رو پیشنهاد دادم...
در مدل اس 4 هم همون مدلای معمول بازار i9500 یا i9505...اما اگه بتونین مدل i9506 رو از جایی گیر بیارین دیگه نور علی نور....سی پی یو این مدل اسنپدراگون 800 هستش...

میتونین به هواوی پی7 هم فکر کنین با پی7 دوستم تا حالا چند بار کار کردم چیز مناسبی بود اما خوب اس4 i9506 یه چیز دیگس...

ممنون بابت پاسختون ، یکی دو تا سوال دیگه هم دارم
1- پک کامل سونی z1,2 و سامسونگ گالاکسی S4 چه چیزهایی معمولا بایستی داشته باشد.
2- منظور از غیر قابل تعویض بودن باتری سونی z2 چیه ، و چرا سونی این کارو کرده ، آیا منظورش اینه که کاربر نمیتونه و نمایدگی های قوی می تونند این کارو کنند و یا اصلا نمیشه این کارو کرد؟

با سپاس مجدد

a_bayan
29-03-2015, 12:45
ممنون بابت پاسختون ، یکی دو تا سوال دیگه هم دارم
1- پک کامل سونی z1,2 و سامسونگ گالاکسی S4 چه چیزهایی معمولا بایستی داشته باشد.
2- منظور از غیر قابل تعویض بودن باتری سونی z2 چیه ، و چرا سونی این کارو کرده ، آیا منظورش اینه که کاربر نمیتونه و نمایدگی های قوی می تونند این کارو کنند و یا اصلا نمیشه این کارو کرد؟

با سپاس مجدد
سلام...خواهش میکنم...
1-والا پک کامل تا جایی که من یادمه یدونه گارد یا فلیپ کاور هم داره + اسکرین گارد و ...به نظرم پک معمولی بگیرید بعدش خودتون هر لوازم جانبی که خودتون دوس دارین بخرین...
2-منظور از غیر قابل تعویض اینه که درب پشت رو نمیتونین مثل گوشی های دیگه دم به دیقه باز کنین و برای بازکردنش باید پیچ هاش باز شه......الان عموم تلفن های همراه همینجرین...مثل سری گلکسی a یا اچ تی سی وان یا گوشی های اپل...این جریان مزایا داره و معایب......مزایاش مثلا اینه که فروشنده ها نمیتونن باتری اصلی رو با باتری غیر اصلی عوض کنن از معایبش هم میشه به در دسترس نبودن باتری اشاره کرد...مثلا بعد از 4-5 سال مشکلی برای باتری پیش بیاد باید ببرید نمایندگی....اما خیلی به این قضیه حساس نشید

hamidrezaaf
29-03-2015, 13:23
سلام...خواهش میکنم...
1-والا پک کامل تا جایی که من یادمه یدونه گارد یا فلیپ کاور هم داره + اسکرین گارد و ...به نظرم پک معمولی بگیرید بعدش خودتون هر لوازم جانبی که خودتون دوس دارین بخرین...
2-منظور از غیر قابل تعویض اینه که درب پشت رو نمیتونین مثل گوشی های دیگه دم به دیقه باز کنین و برای بازکردنش باید پیچ هاش باز شه......الان عموم تلفن های همراه همینجرین...مثل سری گلکسی a یا اچ تی سی وان یا گوشی های اپل...این جریان مزایا داره و معایب......مزایاش مثلا اینه که فروشنده ها نمیتونن باتری اصلی رو با باتری غیر اصلی عوض کنن از معایبش هم میشه به در دسترس نبودن باتری اشاره کرد...مثلا بعد از 4-5 سال مشکلی برای باتری پیش بیاد باید ببرید نمایندگی....اما خیلی به این قضیه حساس نشید

ممنون بابت پاسختون ، پس نمیشه "مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد" زا به طور سخت افزاری انجام داد؟ :n39::n31:

hamidrezaaf
31-03-2015, 21:25
سلام...خواهش میکنم...

سلام
1- مابین سامسونگSamsung Galaxy S5 Plus G901F و سونی Xperia z2 6503 و یا Xperia z3 قابل مقایسه دانست؟ و شما شخصا کدوم مدل را بهتر می دونید ؟
2- منظور از پک اروپا پنل A چی هست ؟ اگه پک اروپا باشه توش نمیشه فارسی کار کرد ؟

ممنون و متشکر

a_bayan
01-04-2015, 12:44
سلام
1- مابین سامسونگSamsung Galaxy S5 Plus G901F و سونی Xperia z2 6503 و یا Xperia z3 قابل مقایسه دانست؟ و شما شخصا کدوم مدل را بهتر می دونید ؟
2- منظور از پک اروپا پنل A چی هست ؟ اگه پک اروپا باشه توش نمیشه فارسی کار کرد ؟

ممنون و متشکر
سلام...
1-بین این سه مدل با مدل سامسونگ کار نکردم یعنی فقط با s5 g900h /f کار کردم...بین z2 و z3 هم اگر محدودیت بودجه ندارید زد3 بهتره...چرا؟!اولش اینو بگم که سخت افزار عین همه فقط یکم کلاک پردازنده تغییر کرده که خیلی مهم نیست یعنی اونقدری نیست که بشه هبش استناد کرد...اما خوب زد3 ساختار بهتری داره و قیافش از اون یکدست بودن زد2 دراومده...دوربین عملکرد بهتری داره...توی بحث ضد اب و گرد و غبار تونسته بهتر عمل کنه و ip68 شده...و خیلی چیزای دیگه...شما ببینین اگه این موارد جزئی پیش شما ارزش 400-500تومن اضافه دادن رو داره یا نه...من خودم اصولا واسم 400-500 تومن اضافه دادن واسه چیزی که از درون یکیه فقط قیافش فرق میکنه رو نمیدم...
2-این قضیه پنل a / b که مغازه دارا بین مردم جا انداختن رو صحیح نمیدونم...من خودم تا حالا با تقریبا 5-6 مدل زد2 رفقا و فامیل کار کردم که بعضیاشون -02 بودن و بعضیاشون -03 هیچ فرقی نداشتن...
3-مشکل فارسی نداره حتی اگه سفارش اروپا باشه تازه سفارش اروپا هندزفریش 130 تومن پولشه و 4g هم ساپورت میکنه...

afshin113
02-04-2015, 16:28
سلام
یک فبلت ت 1 تومن میخوام که از نظر سخت افزار وعکس و باتری و عملکرد وتاچ عالی باشه و رم حداقل2 وحافظه 16 داشته باشه.
بنظر شما کدوم واسه خرید بهترن؟
1-desir 626 یا ascend g7
2-ascend mate7 یا mediapad x2
ممنون

a_bayan
02-04-2015, 19:05
سلام
یک فبلت ت 1 تومن میخوام که از نظر سخت افزار وعکس و باتری و عملکرد وتاچ عالی باشه و رم حداقل2 وحافظه 16 داشته باشه.
بنظر شما کدوم واسه خرید بهترن؟
1-desir 626 یا ascend g7
2-ascend mate7 یا mediapad x2
ممنون

سلام.بین موارد بالا بنده میت7 رو می پسندم.اما شما بودجه رو تا 1تومن مشخص کردید...میت گرونتر از یک تومنه.اگر امکان افزایش بودجه در حد 150 تومن دارید lg g2 32g رو پیشنهاد میکنم اگر هم انکان افزایش تا 1400دارید lg g3 32گیگ رو پیشنهاد میکنم...