PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید گوشی با گارانتی یا بدون گارانتی؟

M.R.S.
18-03-2015, 21:56
سلام دوستان
من قصد خرید گوشی جدید دارم
از نظر شما با گارانتی شرکتی تهیه کنم بهتر هست یا بدون گارانتی
مثلا 4G-Note 4 قیمت کردم 1880000 تومن بدون گارانتی....چهار هسته ای هم 19500000
یک مشکلی که درمقابل قیمت پایین تر گوشی اینجا داره این هست که اکثر گوشی ها از امارات قاچاق میان و واقعا معلوم نیست آکبند باشن و گوشی آکبند حتما باید از نمایندگی باشه، ضمانت مغازه دار هم خوب معتبر نیست
1-نظر شما چی هست؟
2-گوشی های بدون گارانتی که معلوم نیست از کجا میاد و این سری f چهار هسته ای که برای منطقه ایران نیست،آیا ساپورت سامسونگ داره و میشه اندرویدش رو آپدیت کرد؟
.................................................. .................................................. ............................
من گوشی قبلی خودم که S II plus بود رو بدون گارانتی گرفتم و البته با اینکه فروشنده آشنا بود اما معلوم بود آکبند نیست
اما تا الان که چند سال گذشته هیچ مشکلی باهاش نداشتم و روتش کردم(که البته گوشی جدید رو اصلا قصد روت کردن و دستکاری رو ندارم)
اما از طرفی یک لپ تاپ با گارانتی سازگارارقام داشتم که یه ماه مونده به اتمام گارانتی تاچ پدش خراب شد و با اینکه کمی ضربه خورده بود شرکت برام درست کرد و هیچ هزینه ای نگرفت و یک لپ تاپ جایگزین(البته قدیمی) تا وقتی دستگاه تعمیرگاه بود بهم داد

campuzlit
18-03-2015, 23:08
دوست عزیز شما که می خوای حدود 2 تومن هزینه کنی حالا 70-80 بیشتر هم بدی ضرر آنچنانی نمی کنی.

دوستان همیشه میگن گوشی رو بدون گارانتی بگیرید و گارانتی به درد نمی خوره و هیچ چیزی رو موقع خرابی به عهده نمی گیره و ....

حالا اگه همه اینها هم درست باشه یه ویژگی خوبی داره خریدن گوشی های گارانتی دار. اینکه بری از نمایندگی خرید کنی گوشی رو پلمپ شده تحویلت می ده و این یعنی مثل فروشنده های علاءالدین و ... چیزی

و دستکاری نکرده مثلا باتری و هندزفری و ... در حالی که بعضی از فروشنده ها حتی برچسب تقلبی می زنن به کارتن و هزارجور کلک که این کارتن پلمپه درحالی که معلوم نیست چیکار کردن و....

من خودم خیلی ها رو دیدم فروشنده ها اینجوری سرشون کلاه گذاشتن. من برای هرکی گوشی می گیرم فقط میرم از نمایندگی میگیرم پلمپ شده با هولوگرام خود شرکت و تمام.

برای گوشی هم تو کشور سه چهار تا شرکت معتبر گارانتی بیشتر نداریم.

M.R.S.
18-03-2015, 23:19
خیلی ممنون
البته اون دو تومن هم با زحمت جمع شده و خوب 100 تومن هم 100 تومن هست
یکی از مزایای گارانتی همین اطمینان از عدم دستکاری شدن دستگاه هست
یک دلیل دیگه که بخوام به طرف گارانتی برم پشتیبانی نرم افزاری هست
آیا اصولا برای نوت 4 اندروید 5 در ایران عرضه میشه؟
و اینکه اگه گوشی به صورت غیر رسمی وارد شده باشه ، پشتیبانی سامسونگ ازش میشه؟

campuzlit
18-03-2015, 23:28
منظورت نوت 4 هست؟

قاعدتا برای همچین گوشی باید اندروید 5 منتشر بشه و ایران هم بازار کوچیکی برای سامسونگ نیست. درسته مدل های باکیفیت ترش رو ایران نمی فرسته ولی پشتیبانی خوب و قابل قبولی داره.

فکر نمی کنم برای گوشی های غیر رسمی پشتیبانی داشته باشه (مطمئن نیستم) مثلا سری های چهارهسته ای galaxy s5 به طور رسمی وارد نشده و گوشی های گارانتی داری نیستن.

M.R.S.
19-03-2015, 00:02
منظورت نوت 4 هست؟

قاعدتا برای همچین گوشی باید اندروید 5 منتشر بشه و ایران هم بازار کوچیکی برای سامسونگ نیست. درسته مدل های باکیفیت ترش رو ایران نمی فرسته ولی پشتیبانی خوب و قابل قبولی داره.

فکر نمی کنم برای گوشی های غیر رسمی پشتیبانی داشته باشه (مطمئن نیستم) مثلا سری های چهارهسته ای galaxy s5 به طور رسمی وارد نشده و گوشی های گارانتی داری نیستن.

بلی گالگسی نوت 4.......میترسم اگه مثلاسری F بگیرم الا نشه آپدیت رسمی براش استفاده کرد
یا همین سری h که برای آسیا هست اگه از فروشنده رسمی سامسونگ نباشه نتونم از طریق خود سامسونگ ارتقاش بدم

clau
19-03-2015, 00:27
سلام

مگه میشه سامسونگ برا گوشی پرچم دار خودش اندروید ال نده اینجوری بخواد بشه که کسی سمتش نمیره

الان برا n910f یا همون نوت 4 اسنپ اندروید 5.0.1 (منطقه آلمان) براش اومده

فقط گوشی های نسخه lte مثل اس 5 نسخه 4هسته یا همین نوت 4 نسخه اسنپ در کشور ما برای این مدل ها گارانتی ارایه نمیشه

M.R.S.
19-03-2015, 08:35
سلام

مگه میشه سامسونگ برا گوشی پرچم دار خودش اندروید ال نده اینجوری بخواد بشه که کسی سمتش نمیره

الان برا n910f یا همون نوت 4 اسنپ اندروید 5.0.1 (منطقه آلمان) براش اومده

فقط گوشی های نسخه lte مثل اس 5 نسخه 4هسته یا همین نوت 4 نسخه اسنپ در کشور ما برای این مدل ها گارانتی ارایه نمیشه
برنامه ارائه اندروید 5 برای نوت 4 اعلام شده
الان فکر کنم در 3 -4 منطقه داره ارائه میشه
مثلا برای آلمان اومده که همون نسخه F هست
حالا مسئله این هست اگه کسی نسخه F داشته باشه و ساکن اروپا نباشه میتونه آپدیت رو تهیه کنه؟
اگر هم آپدیت بشه پشتیبانی فارسی نداره

حالا همون نسخه H که رسما وارد ایرن شده اگه از نمایندگی تهیه نشده باشه میشه آپدیتش کرد؟

Life24
19-03-2015, 08:48
برای بحث گارانتی متاسفانه در ایران نمیشه کلی نظر داد. مثلا گفت با گارانتی یا بدون گارانتی
من MP3 پلیر با گارانتی ایران رهجو خریدم و از روز اول مشکل داشت و یک سری بحث ها باهاشون داشتم که اصلا برخورد و کارشون جالب نبود. :n03:
از اون طرف پاور کامپیوتر یک سری خراب شد و گارانتی داشت و خیلی راحت تعویض کردند
واسه همین نمیشه کلی نظر داد
اما دکتر حتما از یک جایی خرید کنید که بیشتر اطمینان داشته باشید نسبت به بقیه...
متاسفانه همه نوع کاری در بازار وجود داره
من خودم رفتم گوشی با گارانتی بخرم و طرف گفت با گارانتی شو ندارم و گفت فلان جا نماینده اش هست. رفتم و بسته بود!! برگشتم همون گوشی رو بدون گارانتی از خودش خریدم و البته این فروشگاه که خریدم چندین سال هست و نسبت به بقیه معتبر است اما 4 تا مغازه اون ور تر متاسفانه هر روز که رد میشم بحث و درگیری هست سر اینکه گوشی حتی 1 روز هم براشون کار نکرده
آشفته بازار هست :n03:
لطفا مراقب باشید در خرید...

M.R.S.
19-03-2015, 10:03
اگه از نمایندگی خرید کنم که مطمئن هستم گوشی آکبند هست
اما اگه گوشی با گارانتی ساپورت نرم افزاری نداشته باشه مقدار پول اضافه بیخود هست
.................................................. ...................
من دو بار از یه مغازه آشنا خرید کردم........هربارهم متوجه شدم گوشی آکبند نبود....البته حداقل میشه گفت دستکاری نشده بود
.................................................. ..................................
البته حرف دوستمون campuzlit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) صحیح هست
وقتی میخوای خرج گنده بکنی یکم بیشتر بدی بابت گارانتی ضرر نداره و حداقل خیالت راحت هست

Life24
19-03-2015, 11:02
اگه از نمایندگی خرید کنم که مطمئن هستم گوشی آکبند هست
اما اگه گوشی با گارانتی ساپورت نرم افزاری نداشته باشه مقدار پول اضافه بیخود هست
.................................................. ...................
من دو بار از یه مغازه آشنا خرید کردم........هربارهم متوجه شدم گوشی آکبند نبود....البته حداقل میشه گفت دستکاری نشده بود
.................................................. ..................................
البته حرف دوستمون campuzlit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) صحیح هست
وقتی میخوای خرج گنده بکنی یکم بیشتر بدی بابت گارانتی ضرر نداره و حداقل خیالت راحت هست

بعید میدانم گوشی 2 میلیونی گارانتی اش 70 تومن باشد؟ درسته؟
البته من راستش من پولم در حدی بود که گوشی که میخواستم با گارانتی بخرم یک مدل از با گراانتی پائین تر بود .. که بسته بود و قسمت شد با همان پول بدون گارانتی و مدل بالاتر رو بخرم.
گوشی گارانتی باز دست آدم به یک جایی بند هست و امیدی داره..اما بدون گارانتی خیر..
هر چند باز تکرار میکنم.. نوع گارانتی خیلی مهم هست.. شرکت داریم تا شرکت ... شرکت گارانتی کننده خیلی مهم هست چه سابقه ای داره..حتما تحقیق کنید اگر چند تا شرکت برای گارانتی وجود دارد. کدام بهتر است...

clau
19-03-2015, 22:01
برنامه ارائه اندروید 5 برای نوت 4 اعلام شده
الان فکر کنم در 3 -4 منطقه داره ارائه میشه
مثلا برای آلمان اومده که همون نسخه F هست
حالا مسئله این هست اگه کسی نسخه F داشته باشه و ساکن اروپا نباشه میتونه آپدیت رو تهیه کنه؟
اگر هم آپدیت بشه پشتیبانی فارسی نداره

حالا همون نسخه H که رسما وارد ایرن شده اگه از نمایندگی تهیه نشده باشه میشه آپدیتش کرد؟

اگه گوشی های نسخه lte مثلن اس 5 اسنپ - نوت 3 اسنپ- نوت 4 اسنپ موجود در ایران که قصد خریدش دارید آنلاک فکتوری باشه میشه از هر منطقه ای رام بر روی اون گوشی فلش زد و مشکلی هم پیش نمیاد
پشتیبانی فارسی هم فقط منوی فارسی نداره - کیبورد فارسی که خیلی راحت میشه براش دانلود کرد از طریق وای فای خود گوشی
نوت 4 اینترنشنال هم از هر جا که بخوای بخری میتونی از هر منطقه ای که خواستی رام براش دانلود کنی و راحت فلش بزنی

years
20-03-2015, 18:16
بنظرم موبایل LG G3 32gig Metallic Black با Ram 3gb رنگ خاکستری

با گارانتی 2 ساله مدیا پردازش بخرید آکبند پلمپ باکره صفر کیلومتر تحویلتون میدن

M.R.S.
20-03-2015, 19:38
بدنه پلاستیکیش یکم بنظرم بد هست
نظرتون راجع به Z3 چیه؟