PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با صدای فن سیستم

ali_ab
16-03-2015, 18:23
با عرض سلام به دوستان گلم

مدتی هست که صدای فن سیستم زیاد شده . البته نمیدونم صدای فن سی پی یو هست یا پاور. برنامه speedfan رو نصب کردم که اطلاعاتش به این صورت هست که هیچ برنامه ای در حال اجزا نیست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آیا این طبیعی هست؟

ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند

موفق باشید

EXTREME
16-03-2015, 20:22
با عرض سلام به دوستان گلم

مدتی هست که صدای فن سیستم زیاد شده . البته نمیدونم صدای فن سی پی یو هست یا پاور. برنامه speedfan رو نصب کردم که اطلاعاتش به این صورت هست که هیچ برنامه ای در حال اجزا نیست

آیا این طبیعی هست؟

ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند

موفق باشید

وقتی صدای فن زیاد میشه میتونه به دلیل افزایش دما باشه با نرم افزار hw monitor آخرین ورژن عکس بدید تا دماها دقیق تر مشخص بشه

برای اینکه بفهمید کدوم فن صدا میده تک تک فن ها رو از کار بندازید مثلا فن های کیس رو جدا کنید ببینید صدا قطع میشه یا نه گرافیک رو دربیارید دوباره تست کنید پاور رو بیرون کیس بزارید و تست کنید اگر بازم صدا بود میتونه از فن پردازنده باشه که این موضوع یا میتونه مربوط به دمای بالای پردازنده باشه یا اینکه از تنظیمات بایوس است باید در تنظیمات بایوس smart fan فعال باشه یا اینکه فن باید خاک گیری بشه و با یک فن دیگه تست بشه

ali_ab
16-03-2015, 23:10
دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی سپاسگزارم

عکسی که شما درخواست فرموده بودید

EXTREME
16-03-2015, 23:11
دماها که تو عکس عادی است اون مواردی که گفتم بررسی کنید تا به نتیجه برسیم...

ali_ab
16-03-2015, 23:15
از توجه شما متشکرم

قبلا تمام فن ها رو خاک گیری کرده بودم ولی نتیجه ای حاصل نشد

جنابعالی روغن کار محور فن ها رو توصیه می فرمایید؟

با سپاس

EXTREME
17-03-2015, 13:30
باید اول بفهمید کدوم فن اینطوری صدا نمیده بعد که فهمیدید اقدامات لازم رو انجام بدید روغن کاری هم روغن چرخ خیاطی مناسب است

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

suyuvu
21-03-2015, 14:45
گوشتو ببر کنار فنها ببین کدوم صدا میده
معمولا یه لیبل رو محورشون هست که برش داری میتونی محور فن رو ببینی، یه قطره روغن چرخ خیاطی روش بریزی حله
اگه برطرف نشد باید عوضش کنی