ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل لپ تاپ lenovo z510

m24910
16-03-2015, 14:37
سلام
دوستان من این لپ تاپ رو یه هفتس ک خریدم.
اولین روزی که خریدم بعد از کمی کار کردن باهاش اومدم فایل با حجم بالا 100 گیگ رو از هارد اکسترنال یو اس بی 3 انتقال بدم به هارد داخلی، که با سرعت 100 تا 110 مگ بر ثانیه انتقال میده که فوق العادست ، اما مشکل اینه که در زمان انتقال مقدار استفاده شده از هارد میشه 100% و وقتی بخوام کار دیگه ای همزمان انجام بدم مثل پخش موزیک با مشکل روبرو میشه یعنی بد پخش میکنه یا بخوام همزمان نرم افزار دیگه ای رو باز کنم به سختی این کار رو انجام میده یا اصلا وا نمیشه تا عملیان کپی انجام شه / دیدم اینطوره بردمش از جایی که خریدم و تعویضش کردم با یه دستگاه جدید دیگه اما این یکی هم همینطور بود. باز رفتم همونجا و مدل Z5070 رو اورد واسم جالب اینه که اونم همینطور بود که اونجا به این نتیجه رسیدم که مشکلی .وجود نداره و من زیاذ حساسم / از دوستان خواهش میکنم اگه کسی اطلااتی در باره این قضیه داره با ما به اشتراک بزاره که منم مطمئن شم مشکلی نیست . با تشکر

mehrdad8086
17-03-2015, 20:41
سلام.......
منظورتون از هارد 100 در100 شد چیه؟
اگر مقصود سی پی یو هست تقریبا طبیعیه.....خصوصا اگر CPU مقدار کش کمی داشته باشه.....

حالا 100 که نه ولی زمان گپی CPU شما خیلی درگیر خواهد شد،که بسته به نوع ویندوز و سخت افزار تا حدود زیادی عادیه......:n19:

afshin b
17-03-2015, 22:29
دوست عزیز طبیعت هارد دیسک همینه. شما وقتی با نهایت سرعت فایلی کپی میکنین عملا ۱۰۰٪ هارد رو اکتیو میکنین و پاسخ گویی هارد برای کارهای دیگه به شدت پایین میاد.
پس هیچ مشکلی وجود نداره و شما ده تا لپتاپ دیگه هم عوض کنین بازم همینطور خواهد بود.
راه نجات : استفاده از SSD به جای هارد لپتاپ

m24910
19-03-2015, 16:12
سلام.......
منظورتون از هارد 100 در100 شد چیه؟
اگر مقصود سی پی یو هست تقریبا طبیعیه.....خصوصا اگر CPU مقدار کش کمی داشته باشه.....

حالا 100 که نه ولی زمان گپی CPU شما خیلی درگیر خواهد شد،که بسته به نوع ویندوز و سخت افزار تا حدود زیادی عادیه......:n19:

ممنون از راهنماییت / اما منظورم هارد دوست گرامی
تو ویندوز 8.1 که میان استفاده شده از هارد رو نمایش میده میشه 100 ئرصد در حال استفاده

m24910
19-03-2015, 16:14
دوست عزیز طبیعت هارد دیسک همینه. شما وقتی با نهایت سرعت فایلی کپی میکنین عملا ۱۰۰٪ هارد رو اکتیو میکنین و پاسخ گویی هارد برای کارهای دیگه به شدت پایین میاد.
پس هیچ مشکلی وجود نداره و شما ده تا لپتاپ دیگه هم عوض کنین بازم همینطور خواهد بود.
راه نجات : استفاده از SSD به جای هارد لپتاپ

پس شما میگید که عادیه این حالت ؟