PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک شی نورانی در برخی استان‌های شمالی ایران دیده شده است

Saeed Dz
13-03-2015, 21:41
در پی مشاهده شیء نورانی در شمال ایران، موسی حسینی نژاد، فرمانده سپاه بابلسر امروز پنج شنبه ۲۱ اسفندماه گفت: "اتفاق صبح امروز مربوط به یک جسم پرنده بوده که هنوز ماهیت آن برای ما مشخص نیست. احتمال می‌دهیم شیء رویت‌ شده، فضانوردان قزاقستان باشند."
به گزارش خبرگزاری فارس، این شیء در رودسر، تنکابن، محمودآباد، بابلسر، لاریم و امیرآباد نیز دیده شده و فقط در نواحی ساحلی و دریا دیده نشده و حتی مردم امیرکلا و بابل نیز این شیء پرنده را دیده‌اند.
آقای حسینی نژاد افزود: "خبری داشتیم مبنی بر اینکه قرار است در همین روزها فضانوردان ایستگاه فضایی میر قزاقستان به زمین بازگردند و پیش‌بینی ما این است که هرچه هست مربوط به همین ایستگاه فضایی و تأسیسات آن است."
ایستگاه فضایی میر، ایستگاه مدارگرد متعلق به شوروی بود و بعد از فروپاشی شوروی سابق، در اختیار روسیه قرار گرفت. در ۲۰۰۱ ایستگاه میر از مدار خارج شد و در اعماق اقیانوس آرام مدفون شد.
این فرمانده سپاه حضور هرگونه پهپاد، هواپیمای جاسوسی، موشک بالستیک و بشقاب پرنده در سواحل دریای خزر را تکذیب کرد و گفت: "با استعلامی که از فرودگاه‌های دشت‌ناز، امام و مهرآباد گرفتیم، هیچ هواپیمای داخلی و خارجی نداشتیم که مسیر پروازی درون دریای خزر داشته باشد."
در همین حال رضا احمدی مدیر روابط عمومی فرودگاه‌های استان مازندران در گفت گو با خبرگزاری ایسنا با تاکید بر این‌که در مناطق محمودآباد و فریدون کنار صیادان شیء نورانی دیده و به اشتباه چنین برداشت کرده‌اند یک فروند هواپیما سقوط کرده است، گفت: "در استان مازندران همه چیز آرام است و برج مراقبت و اداره عملیات هوانوردی فرودگاه نیز چنین موضوعی را رویت نکرده اند."
در حالیکه پیشتر عنوان شده بود، ممکن است بالگردی در این محدوده سقوط کرده باشد، اداره ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران هم سقوط هرگونه بالگرد و هواپیما را در آبهای استان به ویژه حوزه رامسر و بابل تکذیب کرده است.
در ادامه بحث‎های مطرح شده در خصوص مشاهده شیء نورانی در شمال ایران، علی نبییان معاون عمرانی و جانشین ستاد بحران استان مازندران نیز در گفت‌و‌گو با تسنیم ضمن تکذیب خبر سقوط هواپیما در استان، گفت: "خبری مبنی بر مشاهده شیء نورانی در آسمان مازندران تایید نشده است."
جانشین ستاد بحران استان مازندران همچنین گفته که تحقیقات و بررسی‌ها از سوی دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و مدیریت بحران استان برای بررسی برخی اخبار و شایعات ادامه دارد.

Alireza SM
13-03-2015, 22:05
این ایستگاه فضایی میر که من بچه بودم از رده خارج شد

SNOW PATROL
13-03-2015, 22:46
این ایستگاه فضایی میر که من بچه بودم از رده خارج شد
بله متاسفانه ایشون از این موضوع اطلاعی نداشتند گویا !

SNOW PATROL
14-03-2015, 23:50
به احتمال زیاد یکی از قسمت های فضاپیمای سایوز بوده
چون حوالی همون ساعت سایوز به زمین برگشته