PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی برنامه تصویری مناسب برای ارتقا listening skills

arash59b
08-03-2015, 10:55
سلام

برای بهبود مهارت listening دنبال برنامه های خوب مثل اخبار یا سریال هستم. متاسفانه فیلم های اموزشی کتاب ها اغلب قدیمی و فاقد جذابیت هستند

دوستان اگه سریال خوب با اسپیکینگ خوب یا برنامه های تلویزیونی و خبری جالبی سراغ دارند که بشه دانلود کرد و ترجیحا زیرنویس انگلیسیش هم پیدا بشه معرفی کنند

اولویت هم با لهجه امریکن هست

arash59b
10-03-2015, 21:52
یاری دهنده ای نیست آیا؟

sent from my Xperia

tabriz-info
19-03-2015, 11:26
سلام

برای بهبود مهارت listening دنبال برنامه های خوب مثل اخبار یا سریال هستم. متاسفانه فیلم های اموزشی کتاب ها اغلب قدیمی و فاقد جذابیت هستند

دوستان اگه سریال خوب با اسپیکینگ خوب یا برنامه های تلویزیونی و خبری جالبی سراغ دارند که بشه دانلود کرد و ترجیحا زیرنویس انگلیسیش هم پیدا بشه معرفی کنند

اولویت هم با لهجه امریکن هست

معمولا میگن فیلم و آهنگ

ولی به نظر من بیشتر بستگی به هدفتون داره

اگه برای امتحان خاصی میخواهید بهتره چیزی رو امتحان کنید که حالت رسمی فرمال داشته باشه

کتاب learning to listen در سه سطح مختلف به همراه سی دی صوتی در اینترنت موجود هست انتشارات MACMILLAN

این برای تفکیک کلمات مشابه خیلی خوبه یعنی کلماتی که مشابه هم هستند رو میتونید با این کتاب تمرین کنید تا بتونید تفکیک کنید

ولی خوب شما هر چه بیشتر گوش کنید و موضوعی که داره شنیده میشه رو درک کنید لغاتش رو بهتر میتونید بهفمید

برای آشنایی با کلمات مختلف و رسمی هم من پک VOA رو پیشنهاد میکنم voa special english برای سالهای مختلف رو میتونید دانلود کنید

یک بار بدون متن گوش کنید و بعد از روی متن ببینید کدوم کلمه رو متوجه نشدید

با تمرین و تکرار مسلما بهتر خواهد شد

arash59b
19-03-2015, 13:26
برای امتحان خاصی نیست چون ضعیف ترین مهارتم هست میخوام بیشتر روش کار کنم
کتاب های learning to listen و پادکس های bbc و تافل رو دارم ولی همون طور که گفتم زیاد باهاشون ارتباط برقرار نمیکنم چون صوتی هستند و بنظرم تصویر هم خیلی کمک میکنه بعد از یه مدت آدم رو دلزده و خسته می کنند چون مضوعاتش خیلی خطی و پیش پا افتاده است و آدم رو برای ادامه اش تحریک نمی کنه
مجموعه extra English رو قبلا دیدم یه چیزی شبیه اش رو میخوام
چند سال پیش یکی از دوستان یه سری مجموعه تلویزیونی یوتیوب رو معرفی کرده بود که میزگردهای علمی و سیاسی روز بود ولی متاسفانه هرچی گشتم تاپیکش رو پیدا نکردم

فعلا سریال فلش رو شروع کردم لهجه و نحوه صحبتشون خوبه
بنظرم هرکه میگه با آهنگ و ترانه میشه لیستنینگ رو خوب کرد اشتباه بزرگی میکنه چون کلمات و حتی نوع تلفظ شون ممکنه متناسب با ترانه تغییر کنه

ghomeishi
19-03-2015, 13:35
از پادکست ها استفاده کنید
مثل englishpod