PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درست نشان ندادن حجم درایو ها!

ali5226
04-03-2015, 22:55
سلام
رفقا تو ویندوز 8.1 ی مشکلی دارم.داشتم اطلاعات تو درایو هامو مرتب میکردم. بعضی اطلاعاتو پاک کردم و بعضی رو انتقال دادم ب درایوهای دیگ. تا اونجایی ک دوتا درایوم کامل خالی شد و هیچ اطلاعاتی توش نبود. ولی وختی حجمشونو نگا میکنم میگه 28‌G پره! در حالی ک هیچ اطلاعاتی تو درایوم نیست!!! از قسمت فولدر آپشن هم پوشه هارو آنهاید کردم و فایل های مخفی شده سیستم پیدا شد ولی حجم اونا هم در حد مگ هست!

مشکل از کجاس؟ ممنون

vissoto
05-03-2015, 11:09
سلام

ابتدا پس از انتخاب show hidden files and folders and Drives در Folder option تیک Hide protected Operating system Files.Recommended را هم بردارید و چک کنید ببینید فایل های شما به صورت سیستمی مخفی نشده باشند .(برخی ویروس ها فایل ها را به صورت سیستمی مخفی می کنند.)

Recycle Bin را خالی کنید.

اگر اطلاعات در این درایوها نیست درایوها را با فرمت NTFS فرمت کنید.

Mr_100_dolari
05-03-2015, 14:20
شما با برنامه هایی مثل Acronis Disk Director که برای پارتیشن بندی هستش یا خود Win rar درایو مورد نظر رو نگاه کن تمام فایل های سیستمی و super Hidde رو نشونت میده ...

البته احتمال ویروس هم هستش که به صورت پنهان فولدر سازی میکنه و باعث افزایش حجم درایو ها میشه ... پس قبلش هم یک ویروس یابی کنید ...

ali5226
05-03-2015, 14:58
شما با برنامه هایی مثل Acronis Disk Director که برای پارتیشن بندی هستش یا خود Win rar درایو مورد نظر رو نگاه کن تمام فایل های سیستمی و super Hidde رو نشونت میده ...

البته احتمال ویروس هم هستش که به صورت پنهان فولدر سازی میکنه و باعث افزایش حجم درایو ها میشه ... پس قبلش هم یک ویروس یابی کنید ...
ممنون از همتون ک وقت میذارین و جواب میدین.
فایل مخفی ای وجود نداره!
عجیب تر ازون اینه ک ویروس هم نداره!!!
با این حال 28گیگ از درایوم اشغاله!

سلام

ابتدا پس از انتخاب show hidden files and folders and Drives در Folder option تیک Hide protected Operating system Files.Recommended را هم بردارید و چک کنید ببینید فایل های شما به صورت سیستمی مخفی نشده باشند .(برخی ویروس ها فایل ها را به صورت سیستمی مخفی می کنند.)

Recycle Bin را خالی کنید.

اگر اطلاعات در این درایوها نیست درایوها را با فرمت NTFS فرمت کنید.

Mr_100_dolari
05-03-2015, 17:22
ممنون از همتون ک وقت میذارین و جواب میدین.
فایل مخفی ای وجود نداره!
عجیب تر ازون اینه ک ویروس هم نداره!!!
با این حال 28گیگ از درایوم اشغاله!

دوست عزیز با این برنامه هایی که گفتم نگاه کردی یا همون طور عادی دیدی میگی چیزی نیستش ...

به هر حال اگر واقعا چیزی نیست یک بار اون درایو رو فرمت NTFS کنید دیگه نباید حجمی اشغال شده باشه ...

ali5226
05-03-2015, 17:56
دوست عزیز با این برنامه هایی که گفتم نگاه کردی یا همون طور عادی دیدی میگی چیزی نیستش ...

به هر حال اگر واقعا چیزی نیست یک بار اون درایو رو فرمت NTFS کنید دیگه نباید حجمی اشغال شده باشه ...
هم معمولی از فولدر آپشن همه تیکارو برداشتم و.. ولی چیزی نبود.هم با win rar نگا کردم چیزی نبود.فرمتش کردم