PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وسواس و ضعیف بودن حافظه کوتاه مدت

M.Amorous
02-03-2015, 17:50
با سلام خدمت پزشک محترم انجمن و اساتید گرامی.

من یه مشکل بزرگ دارم که بعضی وقتا خیلی اذیتم میکنه! حافظه کوتاه مدتم خیلی ضعیفه ولی در عوض حافظه بلند مدتم خیلی خوبه در حدی که خیلی از اعضای خانواده چیزایی که من یادمه رو یادشون نمیاد.

بگذریم...

چند تا مثال میزنم تا روشن بشه دقیقا روشن بشه منظورم از این حرفا چیه. دیروز کتری رو گذاشتم رو گاز برا چای که دوستم زنگ زد بیا بریم بیرون (کسی خونه نبود). خلاصه من رفتم گاز رو خاموش کردم و رفتم بیرون تا اینکه وسط راه یادم اومد نکنه گازو خاموش نکرده باشم! خلاصه با کلی دلهره معلوم شد که خاموش کرده بودم.

یه مثال دیگه... تقریبا بیشتر مواقع که میخوام در ماشینمو قفل کنم یادم میره قفلش کردم یا نه (ریموتش خرابه :دی). حالا این موضوع زیاد جدی نیست و حل شدنیه بحث من سر ماهیت موضوع هست. این موضوع در مورد قفل کردن در خونه هم صادقه (غیر از این که صحنه دقیق قفل کردن رو به خاطر بسپارم).

یه مشکل بزرگ دیگه که تقریبا مشکل اصلیم هست اینه که من وقتی با فردی تازه آشنا میشم باید حتما سه چهار بار دیگه ببینمش تا قیافش یادم بمونه (نه این که اصلا یادم نیاد ولی خوب...). البته این مشکل رو اکثرا با خانم ها دارم. شاید دلیلش این باشه که زیاد به صورت کسی نگاه نمی کنم...

اگه میشه منو راهنمایی کنید که این یه بیماری هست یا طبیعیه... و راه درمانش چی هست. مرسی.

mmf66
02-03-2015, 18:55
سلام من نه دکترم نه استاد ولی این مشکلایی که میگی برای من و اطرافیان هم بوده و هست
مشکل اول میتونه به این خاطر باشه که ذهن شما خیلی درگیر هست اگه اینجوریه پیشنهاد میکنم دور موتور خودتون رو بیارین پایین لازم نیست اونقدر روی خودتون فشار بیارین
یا میتونه به خاطر این باشه که شما خیلی عجله میکنید و اضطراب دارید مثلا دوستتون که زنگ میزنه بیا بریم بیرون شما نباید حول بشید و سراسیمه خودتون رو حاضر کنید برید با صبر و آرامش همه چی رو انجام بدید بعد حاضر بشید برید اصلا هم نگران نباشید که دیر شد یا الاف شد بزاری منتظر بمونه نه این که فقط فکرتون این باشه که سریع حاضر شم برم
و در آخر هم یه بخشی میتونه تو وجود هر کسی باشه به هر حال هر فردی یه خصلتهای ذاتی داره

اما مشکل دوم اینو منم و خیلی های دیگه دارند بیشتر تو مردها شایع هست چون مغر مردها روی چیزهای بزرگتر تمرکز میکنه ولی خانمها چیزهای جزئی تو مورد خانمها خیلی از مردها بهتر هستن برای همین وقتی از مهمونی بر میگردن خانمه میگه دیدی چی گفت چکار کرد چجوری صحبت کرد در حالی که مرده هیچی ندیده و تعجب میکنه