PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای ارتقا سیستم

mansur_iran
28-02-2015, 00:30
سلام دوستان
می خوام یه سیستم رو ارتقا بدم و قوی بشه تا بتونه کارهای شبیه سازی رو تا حد قابل قبولی انجام بده(نرم افزارهای آباکوس و انسیس و اینجور چیزا). البته قرار نیست که کار حرفه ای خفن انجام بشده. بیشتر در حد کارای معمولی و دانشجویی و یادگیری و شبیه سازی های معمولی و متوسط

و بودجه هم حدود 400 تا 500 تومن هست برای سه قطعه مادربرد و سی پی یو و رم هست حالا یه کم جا داره کم و زیاد به
چیزی که قصد خرید رو دارم این ها هست

مادر برد H81 گیگا
سی پی تو G3220
رم دو گیگ
چون گیم هم مهم نیست کارت گرافیک نیاز نیست و باید مادربردی بگیرم که گرافیک آنبرد داشته باشه

حالا چند تا سوال
اول اینکه این مادر برد مناسب هست؟ و اگه گزینه مناسب دیگه ای هست بگید

بعدش میشه حدود 200 تومن بزارم روی پول و سی پی یو core i3 4150 رو بگیرم. سوالم اینه که ارزش داره این مقدار خرج کنم و تفاوت این سی پی یو و اون مدل در چه حد هست و قدرت بیشترش اندازه 200 تومن هست آیا؟؟؟

رم دو گیگ کافیه یا کم میاد و یکباره 4 گیگ رم بگیرم. این مادر برد هم دو تا اسلات رم داره فقط. و اینکه نهایتا چه باسی رو ساپورت میکنه و چه رمی پیشنهاد میدید برای حداکثر کارایی.

در کل به نظرتون همین سیستم کافیه یا اون دویست تومن بودجه رو اگه بخوام اضافه کنم روی کدوم قطعه بزارمش؟؟؟

ممنون بابت راهنمایی هایتون

mmf66
28-02-2015, 08:29
بودجتون خیلی پایین هست
ولی بهترین سیستم تا 500
giga h1m-s2pv 185t
intel pentium g3220 185t
ram 4gb 1600 cl9 150t

رم کمتر از 4 اصلا معنی نداره شما برای اداری خانگی هم بخوای کمتر از 4 گیگی فایده نداره
سی پی یو i3 4150 قدرتش حدود 45 درصد از g3220 بیشتر و برای کسی که بتونه ازش استفاده کنه بله ارزش داره
نرم افزار های شما رو من نمیدونم چقدر سیستم میخواد ولی شما خودتون با سیستمهایی که کار میکنید میتونید مقایسه کنید و یک سیستم خوب بگیرید با توجه به نیازتون