PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lll عید نوروز و مراســـم دیــد و بازدیـــد lll

Mr_100_dolari
27-02-2015, 20:19
با سلام

خوب از عنوان تاپیک مشخصه در مورد عید نوروز و مراسم دید و بازدید سالیانه هستش ... و اینکه سال در حال نو شدن هستش و همچنین این فصل میتونه آغازی باشه برای شروع دوباره در هر مرحله از زندگی افراد و شاید پایانی بر ناملایمتی های سال گذشته که تا این قسمتش می تونه خیلی هم اتفاق خوب و فرخنده ایی باشه ولی در مورد مراسم سفره هفت سین و همچنین مراسم دید و بازدید میتونه نظرها متفاوت باشه و بر خلاف خیلی ها که مشتاقانه منتظر رسیدن این مراسم هستند بنده زیاد از این مراسم استقبال نمیکنم که دلایلش و در زیر میگم :

1) اول اینکه چرا ما ایرانی ها به این عادت کردیم که برای دور هم بودن حتما باید سفره ایی باشد و توی اون سفره هم پر از انواع خوراکی ها و خوردنی های مختلف باشند تا دور هم جمع شوند و علاوه بر خوردن تا سر حد ... درصد بالایی هم مشغول شوند به مسخره کردن یکدیگر و یا غیبت کردن از دیگران که اوج این انفاقات رو میشه توی همین عید باستانی با به رخ کشیدن انواع لباس ها و وسایل تازه خریداری شده حتی با قسط و قرض:n04: دید ...

2) چه لزومی داره از یک یا چند ماه قبل تر در استرس این باشیم که نکنه منزل و پوشاک خودمون و خوراکی که میخوایم با اون از مهمانان ویژه باستانی پذیرایی کنیم از لحاظ بازدید کنندگان دچار اشکال باشه و به هر طریقی که شده در این مورد نباید از سایرین کم بیاریم ؟ !! داریم به استقبال فصل تازه و نو شدن میریم یا در استرس جا موندن از چشم و هم چشمی های نوروزی گیر افتادیم ...

3) چه لزومی داره که عده ایی از یک ماه قبلتر می افتن به جون خونه و تمیز کردن اون مگه اگر عیدی در کار نبود باید خونه به امان خدا رها میشد از لحاظ نظافت که حالا در فکر تمیز کردن حتی جزئی ترین جاهای ممکن هستیم و یا عده ایی در پی خرید های نوروزی آنچنان پولی خرج میکنند که فضا رو برای گرانتر شدن اجناس و البته رد کردن جنس های بنجل خیلی از مغازه دارها در این ایام فراهم میکنند!! بهتر نیست به جای این همه وقت بیهوده گذروندن که در نهایت قرار به همون سفره ایی ختم بشه که محفلی برای غیبت و تظاهر به شادی از بابت صله رحم و چشم و هم چشمی هستش !!! کمی وقت برای با هم بودن در فصل نو خارج از چنین فضایی بگذاریم !!!

4) و از همه بدتر چه لزومی داره که افراد به اصطلاح دوست و فامیل که تا یک سال قبل از زنده موندن یکدیگر هم خبر نداشتیم چه شده که به یکباره با اشتیاق فراوان و از روی میل و علاقه بی حد و وصف یکدیگر رو در آغوش میکشیم و تازه باید رو بو سی هم کنیم :n21: شاید برای دید و بازدید سالیانه وجود عید خوب بهانه ای باشد ولی برای بی خبری از حال افرادی که بعد از گذشت یک سال به تظاهر دست آنها را با لبخند میفشاریم چه بهانه ای داریم !! زنده باد صــــله رحـــــم ... !!

و خیلی چراهای دیگر ...

ممکنه هر کسی در مورد نحوه برگزاری سفره هفت سین و مراسم دید و بازدید نظرشخصی داشته باشه اما به نظرتون بهتر نبود تا همه به جای اینکه از یک ماه قبل در استرس خوراک و پوشاک و مسکن باشند و در پی اون به دنبال بهتر نقش بازی کردن و تظاهر به دید و بازدید گاها اجباری و البته پرداخت هزینه های گزاف این مدت برای تناول انواع خوراکی های با درصد بالا مضر ، این مراسم خارج از منزل و در کنار سایر مردم جشن گرفته میشد تا علاوه بر حس با هم بودن بیشتر ، شادی هایمان رو نیز با سایر هموطنانمون به صورت واقعی تر شریک میشدیم ؟؟؟

و البته قطعا باید شرایطش رو هم دولت و نهادهای مربوطه فراهم میکردند که با توجه به شرایط موجود فکر کنم جزء خواب ها و خیالات ابدی باشه چنین نوع تفکری ...

تا نظر شما دوستان عزیز چی باشه ...

در پایان پیشاپیش عید نوروز رو خدمت دوستان عزیز تبریک عرض میکنم:n40: و خوش به حال اون کسانی که 14 روز عید در مسافرت هستند امیدوارم جای ما رو هم خالی کنند ...:n06:

javad34
27-02-2015, 20:30
به نظر من جسارت نباشه من کوچیکتونم هستم ولی همه خانواده ها اینجوری نیست..

عموی خودم کلاهبردای کرده حکم جلبشو گرفتن هفته پیش جمع شدیم نفری 2 میلیون دادیم تا بدهیشو بدیم..یا یه عمو دیگم شیشه مصرف کرده حالا زن عموم میگه توهم داره شک داره..حالا همین امشب خونه ما دعوتن بابام میخواد باهاش حرف بزنه ببرش کمپ یا دکتر اعصاب و روان.راضیش کنه ببره درمانش کنه.

ما اصلا قرعه کشی داریم کل سال هر پنجشنبه جمع میشیم هر کی قرعه کشی میبره هفته بعد خونه اونه نفری 100 هزار تومنه جایزه هم چند میلیون میشه..یه جور کمکه به همدیگست.

Milad4171
27-02-2015, 20:40
سلام.
راستش ما یک رسمی رو مدتی هست اجرا کردیم برای دید و بازدید . که به نظر من بسیار زیباست !

شاید از نظر بعضی ها این کار صحیح نباشه ولی زیباست. باعث میشه کسانی که سختشون هست واسه مراسم دورهم جمع شدن ٬‌خودشون اولین کسانی باشن که دعوت کننده میشن
موضوع هم خیلی ساده اس
هرکسی با خودش خوراکی یا چیزی رو میاره
مثلا هرکس غذای خودش رو میاره .
یکی میوه میاره
یکی شیرینی میاره
فوق قوقش میزبان یه چایی باید بذاره که با همون شیرینی ها مهمون ها پذیرایی میشن.
اینطوری تعداد بازدید ها در طول سال ماه هفته بسیار بیشتر از قبل میشه.

اگر بتونیم این رسم رو بین خانواده هامون اجرا کنیم رسم دید و بازدید بیشتر میشه و خانواده ها به جای دور شدن از هم بهمدیگه نزدیک تر میشن.
چون یکی از مسايلی که متاسفانه باعث بروز این فاصله ها شده مخارج زیاد این مهمانی های خانوادگی هست که با توجه به شرایط فعلی فشار زیادی رو برای بعضی خانواده ها بهمراه داره.
مرسی
:n40:

MR.CART
27-02-2015, 20:48
چه کاریه مراسم دید و بازدید و این کارا دم عید اگه میخواستن همدیگه رو ببیند باید طول سال اینکار میکردن نه وقت عید که ادم دوس داره با رفیقاش بگرده ولی یه گله مهمون مزاحمش میشن.

Saeed Dz
27-02-2015, 21:18
سنت های نیک که یاد آور شادی‌ها و مهربانی‌ها و اتحاد هستند بهتره به شکلی که هستند حفظ بشن.

Atghia
27-02-2015, 21:51
در دوره ای که به دلیل مشغله های مختلف و ماشینی شدن روز افزون زندگی ها شاهد کم شدن رفت و امدها حتی بین نزدیکترین اقوام هستیم، بنظرم حفظ حالت کنونی مطلوب هست.
من میپسندم دید و بازدید عید رو چون حداقل مزیتش دیدار کسانی هست که در حالت عادی بنابر دلایل مختلف ممکنه سالی یکبار هم مجال دیدار نباشه...
پس
گزینه ی اول انتخاب من:n17:

امید رض
27-02-2015, 22:59
من اصلا بدم میاد از دیدو بازدید عید چرا؟؟ چون ما اصلا نه فامیل داریم نه اشنا ..:n30:
تا 7 سال پیش فامیل واشنا داشتیم مراسم دیدوبازدید عید داشتیم 13بدر وکلی برنامه تا اخر فروردین وعید ولی حالا حتی یک پشه هم نداریم:n35:13 بدرهم قبرستون:n09:تنهایی

clau
27-02-2015, 23:16
ما که کلن ۳تا دایی داریم و فقط ۱بار در سال اونم عید همدیگر میبینم اینقد صمیمی هستیم با هم:n31:

Demon King
28-02-2015, 00:08
سلام؛

به نظرم عید باستانی هر کشور باید یکسری مراسمات خاصی رو داشته باشه تا اون رو ویژه بکنه. یکی از مراسم های ویژه ی نوروز هم که برای من خیلی جالب و خوب هست دید و بازدید هاست.

دیگه گذشت اون زمان ها که مردم روز و شب با هم رفت و آمد رو داشته باشند و بدون تعارف به خونه های همدیگه برن.
اما دنیای امروز رفت و آمد رو به امری سخت تبدیل کرده. گرفتاری و مشکلات زندگی هم عامل اصلی این دوری هاست.
اگه رفت و آمد های نوروز هم برداشته بشند دیگه فرصتی نمیمونه برای دیدار تازه کردن با اقوام.

اگه هم قرار باشه رسمی کنار بره ما رسومات بیخود و بی جهت اونقدر داریم که هیچوقت اولویت با دید و بازدید ها نباشه.

VAHID
28-02-2015, 00:39
خداروشکر از این دست جریانات که ارمین جان بیان کردن ما تو فک و فامیل نداریم

تو عید هم برای راحتی دید و بازدید و یهوو نیومدن مهمان تو فامیل ی روز تایین میکنن (حالا هر روزی تونستن)
که کل فک و فامیل در اون روز میرن دید و بازدید رو انجام میدن, میزبان از صبح تا پاسی از شب پذیرای مهمانان گرامی هست(خیال میزبان هم راحت میشه):n02:

اینجوری هم به کارات و برنامه ریزیهاتم میرسی و تداخلی پیش نمیاد

Mr_100_dolari
28-02-2015, 02:02
سلام؛

به نظرم عید باستانی هر کشور باید یکسری مراسمات خاصی رو داشته باشه تا اون رو ویژه بکنه. یکی از مراسم های ویژه ی نوروز هم که برای من خیلی جالب و خوب هست دید و بازدید هاست.

دیگه گذشت اون زمان ها که مردم روز و شب با هم رفت و آمد رو داشته باشند و بدون تعارف به خونه های همدیگه برن.
اما دنیای امروز رفت و آمد رو به امری سخت تبدیل کرده. گرفتاری و مشکلات زندگی هم عامل اصلی این دوری هاست.
اگه رفت و آمد های نوروز هم برداشته بشند دیگه فرصتی نمیمونه برای دیدار تازه کردن با اقوام.

اگه هم قرار باشه رسمی کنار بره ما رسومات بیخود و بی جهت اونقدر داریم که هیچوقت اولویت با دید و بازدید ها نباشه.

اخه علی جان مشکلی که هستش اینکه تو کشورهای خارجی اگر روابط بین خانواده ها کم هستش شاید براشون امری عادی تر باشه ولی اینجا متاسفانه بیشتر حالت ریا کاری و تظاهر داره اینکه شرایط تغییر کرده و گرفتاری ها زیاد شده قبول ولی اینکه شما نوعی به هر دلیل فقط سالی یک بار قرار باشه با اقوام دیدار داشته باشید دیگه بهتره اسم اون اقوام رو غریبه بزاریم و تکلیفمون رو با خودنون روشن کنیم که چیزی به اسم نوروز این باید و ایجاد کرده که شما طبق عادات گذشته این دید و بازدید ها رو حتی به اجبار برای حفظ سنت ها انجام بدین وگرنه در حالت عادی حتی ممکن بود طرف رو برای همیشه فراموش میکردین و به قول خودتون در زمان قدیم شاید سالی چندین بار با اقوام بازدید داشتید که فقط یکبارش به خاطر عید بوده و در اکثر مواقع طرفین به اختیار خودشون مشتاق دیدار یکدیگر بودن ولی بعدها که رفته رفته دید و بازدید ها کم و کمتر شده ( حالا به هر دلیلی) از اون فقط مراسم دید و بازدید عیدش به جا مونده که حالت اشتیاق برای دیدار (اختیار) رو به حالت تظاهر (اجبار) درآورده فقط چون پای عادت و سنت وسطه هر کسی به راحتی نمیخواد زیر بار این قضیه بره که واقعا این دید و باز دیدها بیشتر از روی تظاهر به اشتیاق دیدار مجدد هستش .. و البته خیلی از موارد دیگه که در پست اول بهشون اشاره کردم ...

(البته این موارد در مورد کسانی هستش که در طول سال خیلی کم و یا حتی اصلا نمی بینیمشون )

تو عید هم برای راحتی دید و بازدید و یهوو نیومدن مهمان تو فامیل ی روز تایین میکنن (حالا هر روزی تونستن)

وحید جان واقعا خوش به حالتون شما عجب مراسم خوبی دارید ... حالا برای ما بیشتر در پی غافگیر کردن صاحب خانه یک دفعه می بینی تعدادی از مهمانان عزیز پشت در خانه ایستادن ... اصلا هم به این فکر نمیکنند که تلفن برای چی اختراع شده :دی

Demon King
28-02-2015, 05:37
اخه علی جان مشکلی که هستش اینکه تو کشورهای خارجی اگر روابط بین خانواده ها کم هستش شاید براشون امری عادی تر باشه ولی اینجا متاسفانه بیشتر حالت ریا کاری و تظاهر داره اینکه شرایط تغییر کرده و گرفتاری ها زیاد شده قبول ولی اینکه شما نوعی به هر دلیل فقط سالی یک بار قرار باشه با اقوام دیدار داشته باشید دیگه بهتره اسم اون اقوام رو غریبه بزاریم و تکلیفمون رو با خودنون روشن کنیم که چیزی به اسم نوروز این باید و ایجاد کرده که شما طبق عادات گذشته این دید و بازدید ها رو حتی به اجبار برای حفظ سنت ها انجام بدین وگرنه در حالت عادی حتی ممکن بود طرف رو برای همیشه فراموش میکردین و به قول خودتون در زمان قدیم شاید سالی چندین بار با اقوام بازدید داشتید که فقط یکبارش به خاطر عید بوده و در اکثر مواقع طرفین به اختیار خودشون مشتاق دیدار یکدیگر بودن ولی بعدها که رفته رفته دید و بازدید ها کم و کمتر شده ( حالا به هر دلیلی) از اون فقط مراسم دید و بازدید عیدش به جا مونده که حالت اشتیاق برای دیدار (اختیار) رو به حالت تظاهر (اجبار) درآورده فقط چون پای عادت و سنت وسطه هر کسی به راحتی نمیخواد زیر بار این قضیه بره که واقعا این دید و باز دیدها بیشتر از روی تظاهر به اشتیاق دیدار مجدد هستش .. و البته خیلی از موارد دیگه که در پست اول بهشون اشاره کردم ...

(البته این موارد در مورد کسانی هستش که در طول سال خیلی کم و یا حتی اصلا نمی بینیمشون )

وحید جان واقعا خوش به حالتون شما عجب مراسم خوبی دارید ... حالا برای ما بیشتر در پی غافگیر کردن صاحب خانه یک دفعه می بینی تعدادی از مهمانان عزیز پشت در خانه ایستادن ... اصلا هم به این فکر نمیکنند که تلفن برای چی اختراع شده :دی

آرمین جان ببین یه موضوعی هست و اینکه دید و بازدید نوروز حتی در صورتی هم که رفت و آمد ها در طول سال زیاد باشه باز کنار رفتنش اشتباه هست، چون سال که نو میشه انسان دوس داره با اطرافیان دیدار تازه کنه، سال جدید رو به هم تبریک بگن، برای هم سال خوشی آرزو کنن ( اصل دید و بازدید چنین هدفی رو دنبال میکنه )

اینکه هنگام تحویل سال همه دورهم جمع میشند خیلی کار خوبی هست،
حتی اگه به قول شما ریاکاری و صرفا عمل به سنت هم باشه باز این بد سنتی نیست ...
باید دید هدف اصلی این سنت ها چیه، گرچه نحوه ی عمل کردن به اون میتونه اون رو بد و یا خوب بکنه.

هدف اصلی این سنت انگیزه ای هست برای آغاز سال نو ( دیدن دوستان و آشنایان، انسان رو شاد و با انگیزه خواهد کرد )
وقتی سنتی نمادی از دوستی و اتحاد باشه ولو اینکه تظاهر هم باشه باز پسندیده است.

ملا نصرالدین
28-02-2015, 10:02
اقای Mr_100_dolari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
من واقعا نمیدونم با چه زبانی از شما تشکر کنم بابت این تاپیک

2 هفته است زندگی برای من جهنم شده.سر همین موضوع

من فکر کنم بدترین رسم فامیلی رو ما داریم.ما 5 تا بچه هستیم که سن همشون از من خیلی بیشتر هست

رسم اینه که هر کدام توی 1 روز همه رو دعوت کنند به صرف شام

شام نگو.بگو عذاب....
اولا که باید 60 نوع غذا بپزی....برای نمونه غذاهایی که پارسال خواهرم گذاشت سر سفره

3 ماهی شکم پر-1 مدل ماکارونی جدید-خورشت قورمه سبزی-3 مدل ژله مختلف- الویه-2 مدل سالاد کلم و کاهو-یه غذای دیگه هم بود الان هر چی فکر میکنم یادم نمیاد

خب بابا پختن اینها برای من 3 ماه طول میکشه.....من که نمیتونم 100 مدل غذا بپزم.تازه اگر مادرم بیاد کمکم میگن مامان پخته.

بدترین عذابش اینه که اونها الان هر کدام بالای 10 سال هست که ازدواج کرده اند و خانه ی بزرگ دارند.20 نفر مهمان راحت توی خانه همه شان جا میشه.ولی من که توی خونه ی 60 متری با کلی وسیله زندگی میکنم چجوری مهمونی بگیرم؟؟؟؟؟
اگر مهمانی نگیرم هم میگن خسیسه

ما امسال تصمیم گرفتیم کل عید رو بریم مسافرت.نه خونه کسی بریم نه کسی خونه ما بیاد.:n10: البته هنوز نمیدونیم کجا بریم.:n35:

Mr_100_dolari
28-02-2015, 12:15
اقای Mr_100_dolari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
من واقعا نمیدونم با چه زبانی از شما تشکر کنم بابت این تاپیک

2 هفته است زندگی برای من جهنم شده.سر همین موضوع

من فکر کنم بدترین رسم فامیلی رو ما داریم.ما 5 تا بچه هستیم که سن همشون از من خیلی بیشتر هست

رسم اینه که هر کدام توی 1 روز همه رو دعوت کنند به صرف شام

شام نگو.بگو عذاب....
اولا که باید 60 نوع غذا بپزی....برای نمونه غذاهایی که پارسال خواهرم گذاشت سر سفره

3 ماهی شکم پر-1 مدل ماکارونی جدید-خورشت قورمه سبزی-3 مدل ژله مختلف- الویه-2 مدل سالاد کلم و کاهو-یه غذای دیگه هم بود الان هر چی فکر میکنم یادم نمیاد

خب بابا پختن اینها برای من 3 ماه طول میکشه.....من که نمیتونم 100 مدل غذا بپزم.تازه اگر مادرم بیاد کمکم میگن مامان پخته.

بدترین عذابش اینه که اونها الان هر کدام بالای 10 سال هست که ازدواج کرده اند و خانه ی بزرگ دارند.20 نفر مهمان راحت توی خانه همه شان جا میشه.ولی من که توی خونه ی 60 متری با کلی وسیله زندگی میکنم چجوری مهمونی بگیرم؟؟؟؟؟
اگر مهمانی نگیرم هم میگن خسیسه

متاسفانه شاید هر کسی اینکه اکثرا دچار چشم و هم چشمی و تظاهر شدن رو به راحتی قبول نکنه وگرنه اگر نیت فقط دید و بازدید عزیزان و خانواده هست دیگه به قول شما واقعا چه لزومی هستش این همه هزینه و تجملات و انواع غذاها چرا با همون یک مدل غذا پذیرایی نکنیم و تازه باید نگران این هم باشید که بعدا نرن پشت سرمون حرفم بزنن :n04:

همین 60 مدل غذا که گفتین برای ما هم اتفاق می افته البته نه در عید بلکه در طول سال اون هم احتمالا دوبار در سال و جالب اینکه انقدر باید غذاهای مختلف بزاری تو سفره که همچنان که مهمانان در حال تموم کردن غذا هستند ما هنوز داریم تو سفره غذا می چینیم :n04: دیگه هزینه هاش که جدا ...

من خودم حاضر بودم در طول یک الی دو روز واقعا این دید و بازدید ها تموم میشد ولی جالبش اینکه طرف میره واسه خودش مسافرت و برمیگرده ما تا روز حتی 12 فروردین باید در حالت آماده باش به سر ببریم که نکنه زنگ خانه رو بزنه و شیرنی تموم شده باشه :n04: یا حتی بعد از تموم شدن عید میان و توقع پذیرایی انچنانی هم دارند ...

ما امسال تصمیم گرفتیم کل عید رو بریم مسافرت.نه خونه کسی بریم نه کسی خونه ما بیاد.:n10: البته هنوز نمیدونیم کجا بریم.:n35:

بهترین کار ممکن رو میکنید :n02: مهم نیست کجا هر جا شده فقط برید و خودتون رو نجات بدین از این نوع مراسمات :n10:

ما هم امسال برنامه داشتیم که بریم مسافرت که متاسفانه به دلایلی همه چیز بهم ریخت و باید طبق سال های قبل کل عید رو در حالت آماده باش باشیم :n27::n35:

befermatooo
28-02-2015, 12:33
ما که تو شمال ( آمل ) زندگی میکنیم و واسه مهمون خودکشی میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما بین خاله ها و دایی ها یک تعاونی داریم نفری 30 تومن و هر ماه میریم خونه یکی و اون 30 تومن رو میدیم بهش . نزدیک به 10 خانواده هستیم و اینجوری هزینه و خرج صاحب خونه در میاد و باعث میشه رفت و امدامون قطع نشه .

واسه عید هم من خونه پدر خانومم هستم بخاطر کهولت سن ایشون ، از مهمان ها پذیرایی میکنم و غروبش هم میرم خانه پدری و یه دل سیر باهاشون حرف میزنم و خوش میگذرونیم .

با توجه به اینکه برادر خانم ، همسر برادر خانوم بنده فوت کردند فکر کنم تا شب باید خونه پدرخانوم بمونم و پذیرایی کنم .

خلاصه من عاشق دید و بازدید هستم و بی اغراق نباشه در ماه ممکنه تا500 هزار تومن هزینه مهمونهایی باشه که منزلم میان که البته خیلی زیاده اما مجبورم و اعتراف میکنم بعضی وقتها پشیمون میشم از این همه رفت و امد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با همسرم صحبت کردم از این به بعد میخوایم غذای ساده درست کنیم چون احساس میکنم به نسبت گذشته رفت و امد ها خیلی خیلی کم تر شده .

انشالله واسه عید اومدین آمل ما درخمت دوستان هستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

raana
28-02-2015, 13:14
سلام....آخ آخ آرمین حرف دل منو زدی:n02:

من با نوروز و سره هفت سین مشکلی ندارم...خیلی هم دوست دارم...به طور کامل سنت ها اجرا بشه....

ولی دید و بازدیدای بی معنی...اصلا جالب نیست...طرف رو سالی یکبار هم نمیبینی...
میاد میشینه..هی سوال میپرسه...سرکاری میری؟چقدر میگیری؟کجا میری؟چرا دستو ادامه نمیدی؟

برای دخترا...تو هنوز شوهر نرکدی....برای پسرا تو هنوز زن نگرفتی.....اینجور چیزاس که باعث میشه آدم زده بشه....

امسال جواب این سوالات رو تایپ میکنم پرینت میگیرم....هر کی اومد...یه برگه میدم بهش دیگه سوال نپرسه:n02:

یا به قول آرمین عادت دارن حتمن یه سفره ای باشه...پر از غذا و دسر که اونجوری شاید میلشون بکشه بیان خونه ی آدم سر بزنن...
تازه بر میگیردن میگن 2 مدل غذا دادیم..2مدل میخوایم:|

+

ملانصرالدین عزیز ...ما هم مثل شما:n02:رسم داریم هر روز خونه یکی از عمو ها یا عمه ها یا خاله ها جمع میشیم...شام یا ناهار...

حساب کن دور هم جمع میشیم 40 نفریم...نه خونه ظرفیت این همه آدم رو داره...نه میزبان...

پارسال با خودمونو از این برنامه ی شام و ناهار کنار کشیدیم..فقط رفتیم عید دیدنی...در کمال تعجب دیدیم....هیچکس نیومد خونمون برای عید دیدنی..

یعنی فقط هر سال به خاطر شکم میومودن خونمون نه به خاطر ما!

پس از این جور مهمونی ها نباشه بهتره......

من که مهمون بیاد یا میرم پشت بوم:n02:یا میشینم تو اتاق در رو می بندم(الکی مثلا سر درد دارم:n02:)

دقیقن مثل آرمین باید تا شب 12 فروردین آماده باش باشی...یعنی ما اون دفه داشتیم وسایلای 13بدر رو آماده میکردیم...مهمون نشسته بود مارو نگاه میکرد ..باو خب چه وقته اومدنه:|

تازه بعضیا خلاقیت به خرج دادن....14فروردین اومدن عید دیدنی:n02:واقعن آدم چی بگه دیگه

logos
01-03-2015, 11:02
1: اینکه رسم عید و خونه تکونی و عید دیدنی جزو رسوم قدیمی و هیجان انگیز ما هست از نظر من توش بحثی نیست
من با اینکه خیلی اهل مهمونی رفتن و دید و بازدید نیستم اما همواره از عید و شور و اشتیاقش بسیار استقبال میکنم به ویژه خلوت شدن شهر تهران :دی
2: در مورد نحوه مهمونی ها ... واضحه که تغییرات هم توی مسئله رخ داده مثلا واسه منی که سنم یکم بالا تر از بعضیا هست قدیم که ما بچه بودیم همه چیز خیلی ساده تر بود اما الان خیلی جاها خیلی مفصل تره ...البته این همش به خاطر چشم و همچشمی نیست مثلا خود من همیشه دوست دارم تنوع غذایی و مقذار غذایی که میزارم برای مهمون زیاد باشه (البته نه خیلی) و این به خاطر علاقه خودمه و حس خوبی بهم میده ولی خب شده بعضی وقتا هم فقط یک مدل غذا بوده باشه
3: چشم و هم چشمی و تعارف و تمام اینجور اخلاق ها باعث سخت شدن زندگی میشه اگه ادم همونجور که دلش میخواد رفتار کنه و براش حرف بقیه مهم نباشه هم خودش راحت تره هم میتونه باعث بشه کل فامیل دوستان هم کم کم تغییر کنن و درست شن

djbehnam73
01-03-2015, 11:47
والا من اصلا نه اعصاب ماچ و بوسه دارم و نه حال دارم برم جایی و هی زرت و زرت بهم بگن درست کی تموم میشه و کی زن می گیری
یا الان نمی دونم چرا مد شده خانواده ها کل عید رو میرن خوش گذرونی این ور و اون ور و بعد تازه اردیبهشت یادشون میفته که باس بیان خونه ی ما
ماشالله فامیلامون انقدر دوس دارن دختراشون رو به ما بدن که نگو
اخه من نخوام ازدواج کنم کی رو باس ببینم ؟؟؟
دختره تو خونش یه اب دست باباش نمیده و بعد میاد خونه ی ما میگه هیچ کس سفره رو دست نزنه
فک و فامیل داریم ما ؟!

SADEGH 7
01-03-2015, 13:26
عید خوبه. مراسمش خوبه. رفت و آمد خوبه. ولی به شرطی که منطقی باشه.
ما فقط خونه ی فامیل هایی که تو طول سال هم باهاشون رفت و آمد داریم شام یا نهار می مونیم یا می مونن. (کلا 3-4 نفر) البته مساله غذاش نیست. مساله طولانی بودن زمان مهمونی هستش که تو مهمونی های شام و نهاری حداقل 5-6 ساعت طول می کشه.
بقیه هم چه ما بریم چه اونا بیان در حد نیم ساعت یا یک ساعت صحبت می کنیم و چهره هم رو حفظ می کنیم که سال دیگه هم بشناسیم :n02:
فقط مشکلی که هست اینه که یه وقتایی فامیلا می ذارن قشنگ عید تموم شه. یهو 25م زنگ می زنن میان مهمونی :n34:

عید یه خوبی هم که داره، تهران خلوت می شه. آدم هرجا بخواد بره، نیم ساعته می ره.
از خرید قبل عید هم متنفرم. معمولا سعی می کنم لباس ها رو تو طول سال بخرم که دم عید نخوام برم خرید تو اون شلوغی.
از رسم ماهی (قرمز) خریدن هم بدم میاد. حیوون بدبخت رو می ذاریم تو یه جای کوچیک هی می ره تو دیوار. البته از وقتی فهمیدم حافظشون 3 ثانیس، دیگه زیاد ناراحت نمی شم. چون اگه یه چیزی بذاری جلو تنگشون، احتمالا هر 3 ثانیه میان می بیننش و لذت می برن :n02:

در نهایت پیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــشا پیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــش سال نو رو به همه دوستان p30worldی تبریک می گم :n40:

lieee
06-03-2015, 03:08
من موافقم با همون اسلوب همیشگی!
شاید بچه تر که بودم بیزار بودم از این دید و بازدید ها ولی الان نه
الان با تمام وجود منتظرم که عید بشه برگردم خونه برم عید دیدنی:n26:

امید رض
05-04-2015, 21:59
عجب عیدی بود سال 94
13روز عید حتی یک مهمون هم نداشتیم پس درنتیجه هیچ حتی 1قرون هم خرج نکردیم

:n02:

مارو تحریم کردن!
سال 94