PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل لود نشدن رم

ak226
24-02-2015, 20:11
سلام دوستان
یه مادربرد p31 es3g دارم این هم لینک مادربرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طبق لینک مادربرد تا 4 گیگ رم رو ساپورت میکنه
اما وقتی رم جدید رو خریدم به جای 4 گیگ تو biosمینویسه 3گیگ کسی میتونه راهنماییم کنه البته ویندوزم 32bitهستش اما مشکل اینجاست که تو biosهم همون 3070رو نشون میده
biosهم طبق لینک تا f6اپدیت کردم البته یه ورژن betaبعدش اومده لازمه اپدیت بشه؟
این هم عکس از cpuz
مدل رم جدید هم این لینک پایینه که تو cpuzزده یک گیگ
جای رم هارو هم عوض کردم تغییری نکرد

EXTREME
24-02-2015, 20:51
سلام دوستان
یه مادربرد p31 es3g دارم این هم لینک مادربرد
طبق لینک مادربرد تا 4 گیگ رم رو ساپورت میکنه
اما وقتی رم جدید رو خریدم به جای 4 گیگ تو biosمینویسه 3گیگ کسی میتونه راهنماییم کنه البته ویندوزم 32bitهستش اما مشکل اینجاست که تو biosهم همون 3070رو نشون میده
biosهم طبق لینک تا f6اپدیت کردم البته یه ورژن betaبعدش اومده لازمه اپدیت بشه؟
این هم عکس از cpuz
مدل رم جدید هم این لینک پایینه که تو cpuzزده یک گیگ

تو مشخصات اسلات ها 1 رو زده 2 گیگ و اسلات 2 رو زده 1 گیگ مطمئنید رم 2 گیگ گرفتید ؟ طبق اطلاعات نرم افزار cpu-z در اسلات 2 رمتون یک گیگ است که مجموعش شده 3 گیگ میتونید رم جدید رو تنها بزارید تا بفهمید رم جدید سالم است یا نه یا تو اسلات دیگر بزارید طبق عکس که اینطوری نشون میده رم یک جدید رو به تنهایی روی هر اسلات جدا تست کنید ببینید چی میشه

روی خود رم هم نوشته 2 گیگ ؟ چون رمتون به نظر من یک گیگ است

اگه رم جدید به تنهایی روی هر اسلات بازم یک گیگ نشون میده یا کلا رمتون یک گیگ است یا مشکل داره احتمال دیگر هم ناسازگار بودن رم با مین میتونه باشه که بایوس هم آپدیت کردید این احتمال است که از ناسازگار بودن رم با مین هم باشه

ak226
24-02-2015, 21:05
تو مشخصات اسلات ها 1 رو زده 2 گیگ و اسلات 2 رو زده 1 گیگ مطمئنید رم 2 گیگ گرفتید ؟ طبق اطلاعات نرم افزار cpu-z در اسلات 2 رمتون یک گیگ است که مجموعش شده 3 گیگ میتونید رم جدید رو تنها بزارید تا بفهمید رم جدید سالم است یا نه یا تو اسلات دیگر بزارید طبق عکس که اینطوری نشون میده رم یک جدید رو به تنهایی روی هر اسلات جدا تست کنید ببینید چی میشه

روی خود رم هم نوشته 2 گیگ ؟ چون رمتون به نظر من یک گیگ است

اگه رم جدید به تنهایی روی هر اسلات بازم یک گیگ نشون میده یا کلا رمتون یک گیگ است یا مشکل داره احتمال دیگر هم ناسازگار بودن رم با مین میتونه باشه که بایوس هم آپدیت کردید این احتمال است که از ناسازگار بودن رم با مین هم باشه

رو رم که زده 2 گیگ
این هم لینک مشخصات رم که داخل سایتش هم زده 2 گیگ
الان رم ها رو به صورت تکی هم امتحان میکنم ببینم نتیجه چی میشه
به نظرتون چه رمی بگیرم که سازگار باشه؟:n16:

EXTREME
24-02-2015, 21:35
رو رم که زده 2 گیگ
این هم لینک مشخصات رم که داخل سایتش هم زده 2 گیگ
الان رم ها رو به صورت تکی هم امتحان میکنم ببینم نتیجه چی میشه
به نظرتون چه رمی بگیرم که سازگار باشه؟:n16:

رم های آپسر رم های خوبی است و corsair سری xms3
باید رم رو روی یک سیستم دیگه تست کنید به صورت تکی هم تست بشه اگر بازم یک گیگ نشون بده یعنی کلا رم یک گیگ است اگر دو گیگ درست نشون میده این میتونه از ناسازکار بودن رم با برد شما باشه که اگر با آپدیت بایوس درست نشه مجبورید از یک برند دیگه رم رو تهیه کنید

ak226
24-02-2015, 22:26
باید رم رو روی یک سیستم دیگه تست کنید به صورت تکی هم تست بشه اگر بازم یک گیگ نشون بده یعنی کلا رم یک گیگ است اگر دو گیگ درست نشون میده این میتونه از ناسازکار بودن رم با برد شما باشه که اگر با آپدیت بایوس درست نشه مجبورید از یک برند دیگه رم رو تهیه کنید

رم رو به صورت تکی رو سیستم خودم تست کردم یک نشون داد ولی موندم چرا روش زده 2:n36:
احتمالا مشکل از رم باشه که باید عوض کنم خیلی ممنون:n16::n16:

morteza.98
25-02-2015, 15:41

سلام:n16:
ببخشید که سوالم رو اینجا میپرسم
راستش منم تازه 1 ماهی میشه سیستم جدید گرفتم
از روزی که سیستم جدید گرفتم بعد دو ساعت کار کردن یه دفعه سیستم قفل میکنه و یه صفحه ابی میاد و سیستم ریستارت میشه
مادربردم مدل asrockهست
یعنی امکانش هست که مادربردم این رم رو ساپورت نکنه؟اخه رمم نو هستش رم یکی از دوستام که ایسر بود مدلشرو امتحان کردم ولی خاموش نشد
خواهش میکنم کمکم کنید

EXTREME
25-02-2015, 16:40
سلام:n16:
ببخشید که سوالم رو اینجا میپرسم
راستش منم تازه 1 ماهی میشه سیستم جدید گرفتم
از روزی که سیستم جدید گرفتم بعد دو ساعت کار کردن یه دفعه سیستم قفل میکنه و یه صفحه ابی میاد و سیستم ریستارت میشه
مادربردم مدل asrockهست
یعنی امکانش هست که مادربردم این رم رو ساپورت نکنه؟اخه رمم نو هستش رم یکی از دوستام که ایسر بود مدلشرو امتحان کردم ولی خاموش نشد
خواهش میکنم کمکم کنید

سلام خطای صفحه آبی علت های زیادی میتونه داشته باشه یک علت از رم است علت های دیگر مثل ویندوز ویروس دمای قطعات یک پروسس خاص که میتونه مربوط به یک نرم افزار یا پچ و کرک باشه هارد سیستم پاور و مین سیستم به همراه درست نصب نشدن درایورهای سیستم بهتره در بخش نرم افزار تاپیک بلو اسکرین یک تاپیک بزنید

morteza.98
25-02-2015, 18:33
سلام خطای صفحه آبی علت های زیادی میتونه داشته باشه یک علت از رم است علت های دیگر مثل ویندوز ویروس دمای قطعات یک پروسس خاص که میتونه مربوط به یک نرم افزار یا پچ و کرک باشه هارد سیستم پاور و مین سیستم به همراه درست نصب نشدن درایورهای سیستم بهتره در بخش نرم افزار تاپیک بلو اسکرین یک تاپیک بزنید
سلام خیلی ممنون از اینکه جوابمو دادین
ولی ونیدوزمو بیشتر از 100 بار عوض کردم پس مطئنم نرم افزاری نیست،یکی از دوستام گفت مشکل از هارده هاردمم یه هفته پیش عوض کردم ولی باز همونه
تاپکیشم زدم ولی کسی جواب نداد
واقعا این مشکل به خاطر کارم دارم اعصابمو خورد میکنه،دیگه نمیدونم چیکار میکنم خواهشا میکنم کمکم کنید میترسم رمم عوض کنم ولی مشکل از اون نباشه :n28:

morteza.98
25-02-2015, 18:52

اینم همون صفحه ایه که میاد
خواهش میکنم کمکم کنید من اصلا در مورد سخت افزار اطلاعاتی ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

morteza.98
26-02-2015, 11:34
داداش تورو خد ابیا جواب منو بده :|
میترسم دوباره برم رم بخرم مشکل از اونجا هم نباشه
یه هفته پیش هادر خریدم190 تومن در حالی که هارد خودم سالم بود:n28:

EXTREME
26-02-2015, 12:10
شما برای اینکه بفهمید مشکل از کجاست تمام موارد گفته شده رو باید بررسی کنید برای صفحه آبی نمیشه مطلق گفت مشکل از کجاست...

morteza.98
26-02-2015, 14:44
شما برای اینکه بفهمید مشکل از کجاست تمام موارد گفته شده رو باید بررسی کنید برای صفحه آبی نمیشه مطلق گفت مشکل از کجاست...

داداش دمت گرم بخدا خیلی اقایی که جوابمو میدی:n16:
شما احتمال میدی از کجا باشه؟
اگه از رم باشه احتمالش هست که مادر بردم رم رو ساپورت نکنه ؟اخه رم رو تازه گرفتم:n28:

EXTREME
26-02-2015, 15:54
داداش دمت گرم بخدا خیلی اقایی که جوابمو میدی:n16:
شما احتمال میدی از کجا باشه؟
اگه از رم باشه احتمالش هست که مادر بردم رم رو ساپورت نکنه ؟اخه رم رو تازه گرفتم:n28:

یعنی شما قبل از خرید رم جدید اصلا مشکل صفحه آبی نداشتید؟ به محض قرار دادن رم جدید اینطوری میشه؟

morteza.98
26-02-2015, 20:04
یعنی شما قبل از خرید رم جدید اصلا مشکل صفحه آبی نداشتید؟ به محض قرار دادن رم جدید اینطوری میشه؟

دادا یه ماه پیش تقریبا همه قطعات سیستممو عوض کردم به جز کارت گرافیگ،پاورو هارد هارد رو هم که یه هفته پیش عوض کردم
رم و مادر برد رو باهم خریدم رم پلمپ بود ولی نمیدونم چرا خاموش میشه ؟

EXTREME
26-02-2015, 23:42
شما مشکل خاموش شدن هم دارید؟ بلواسکرین هم بیاد معمولا ریست میشه سیستم شما هردو مشکل رو دارید؟ چون همه قطعات رو با هم خریدید نمیشه نظر داد کدوم قطعه خراب است باید همونطور که گفتم پله به پله موارد رو تست کنید...

morteza.98
27-02-2015, 00:41
شما مشکل خاموش شدن هم دارید؟ بلواسکرین هم بیاد معمولا ریست میشه سیستم شما هردو مشکل رو دارید؟ چون همه قطعات رو با هم خریدید نمیشه نظر داد کدوم قطعه خراب است باید همونطور که گفتم پله به پله موارد رو تست کنید...

نه منظورم همون ریست شدنه خاموش نمیشه اصلا بعد از این که اون صصفحه ابی میاد سیستم دوباره روشن میشه ولی رویه لوگویه مادر برد میمونه باید چند مین خاموشش کنی و دوباره روشنش کنی تا بشه 1 ساعتی باهاش کار کرد:n28:

majid_majidy2006
27-02-2015, 19:40
سلام دوست عزیز
شما احتمالا قطعات سیستمتون باهم سازگار نیست
باید تک تک تست کنید تا ببینید مشکل از کجاست