PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش گلبوب های سفید

Life24
21-02-2015, 17:15
سلام
رنج ازمایشگاه بین 4 تا 10 هست
من یادمه از چندین سال پیش که ازمایش خون میدادم این WBC از 5 برای من بالاتر نمیرفت. کمتر میشد اما بیشتر نمیشد.
چه مواردی برای تقویت سیستم ایمنی بدن باید رعایت کرد؟>
تالاسمی مینور آلفا هستم.

M.R.S.
21-02-2015, 19:01
سلام
رنج ازمایشگاه بین 4 تا 10 هست
من یادمه از چندین سال پیش که ازمایش خون میدادم این WBC از 5 برای من بالاتر نمیرفت. کمتر میشد اما بیشتر نمیشد.
چه مواردی برای تقویت سیستم ایمنی بدن باید رعایت کرد؟>
تالاسمی مینور آلفا هستم.

ببینید اگه مقدار WBC بین مقدار طبیعی باشه جای نگرانی نیست
برای شک به نقص سیستم ایمنی بدن هم ابتلا به عفونت های خاص و برخی عفونت ها به طور مکرر باید وجود داشته باشه

Life24
21-02-2015, 19:37
ببینید اگه مقدار WBC بین مقدار طبیعی باشه جای نگرانی نیست
برای شک به نقص سیستم ایمنی بدن هم ابتلا به عفونت های خاص و برخی عفونت ها به طور مکرر باید وجود داشته باشه

خوب بهتر نیست مثلا بره حدودا 6 و 7 ؟ چه چیزهایی در افزایش گلبول های سفید موثر است؟ فرضا عفونت و ویروس هم نباشد.
آیا ما تالاسمی مینور آلفا هستیم به خاطر کمبود و نیاز بیشتر به فولیک اسید نیست؟
جون در ازمایش قبل 4 بود برای من. بعد پزشک بهم فولیک اسید داد گفت بخور 100 عدد. ما هم -30-20 روز خوردیم و یادمون رفت. الان شده 5

M.R.S.
21-02-2015, 19:50
خوب بهتر نیست مثلا بره حدودا 6 و 7 ؟ چه چیزهایی در افزایش گلبول های سفید موثر است؟ فرضا عفونت و ویروس هم نباشد.
آیا ما تالاسمی مینور آلفا هستیم به خاطر کمبود و نیاز بیشتر به فولیک اسید نیست؟
جون در ازمایش قبل 4 بود برای من. بعد پزشک بهم فولیک اسید داد گفت بخور 100 عدد. ما هم -30-20 روز خوردیم و یادمون رفت. الان شده 5

نه نیازی نیست
فقط کم بودن میتونه فرد رو مستعد عفونت بکنه
یا زیاد بودن نشانه عفونت هست
همچنین اگه تعداد خیلی بالا یا پایین باشه میتونه نشانه بدخیمی های خونی باشه
معمولا افراد بتاتالاسمی مینور به علت تخریب بیشتر گلبول های قرمز کمی بیشتر نیاز به اسید فولیک دارن و این مقدار هم در حدی نیست که بخواد باعث کمبود اون بشه
و معمولا نیاز به تجویز اسیدفولیک پیدا نمیکنن
شما اگه عفونت های راحعه پیدا میکنید که احتمال نقص سیستم ایمنی رو میدید به پزشک مراجعه کنید که غیر از آزمایش شمارش سلول خونی آزمایشات کمپلمان و آزمایشاتی که مربوط به عملکرد گلبول های سفید هم میشه درخواست بشه