PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در اکثر مواقع زود عصبانی میشم . چکار کنم ؟

brad pitt
20-02-2015, 13:11
سلام
اول ممنون که وقت میگذارید و دوم اینکه خاهشن کمک کنید و تیکه بهم نپرونید

راستش من آدم صادقی‌ام اهل دروغ نیستم سر کاره کیفیت کارم و سرعت انجامش خیلی واسم مهمه
مثلن تو بانک سریعترین کارمند من هستم. دوس دارم زود کار مشتریا انجام بدم. بهم میگن موشک شعبه
حتی مثلن اگر کار وام دارند که به من مرتبط نیست و مراحل بعدشو راهنماییشون میکنم و اینا
اما یکم زود عصبانی میشم
حوصله اینکه مثلن دو سه بار یچیز و بپرسه ندارم. جدیدن خیلی خشک و منطقی شدم (شاید بخاطر جو و محیط بانکه)
زود از کوره در میرم البته بعد آروم میشم
با مشتری زیاد کل کل میکنم یعنی دیدی ه بعضی مشتریای بانک یهو یه تیکه‌ای میگند منم یهو جوابشون میدم
به نظرتون باید چکار کنم؟ این مسئله چون ممکنه آینده خطرناک باشه
عرق گل گاو زبان میخورم میرم سره کار که آرومتر باشم

بیرون کار هم همینجورم چه با دوستان یا غیره . مثلن یکی یچیزی بگه خیلی خودمو کنترل میکنم که دعوا نشه

به نطرتون باید چکار کنم؟

mahla_EEL
20-02-2015, 13:32
وقت عصبانیت ی لحظه مکث کن. ی نفس عمیق بکش کمکت میکنه

B.Russell
20-02-2015, 13:34
درود.
پاسخ این سئوالتون نیاز به روانکاوی های متعدد داره تا ریشه های خشمتون دقیق تر شناسایی بشه.
ریشه هایی مثل:

استرس، آینده مبهم، برتر دونستن خود از دیگران، احساس اسیر بودن در بین آدمای نفهم و... حس هایی هستند که به آدم این توجیه رو میدن که عصبانیتش رو سر دیگران خالی کنه حتی اگر دیگران نقشی تو این مواردی که گفتم نداشته باشن.

میتونی با خواندن کتاب های طنز یا دیدن فیلم های سرگرم کننده و شاد به مرور و به آرامی خشمت رو کنترل کنی.
خیلی از رفتار ما با تغییر شیوه زندگی قابل اصلاحه اما همیشه سراغ سریعترین راه میخواهیم بریم که خوردن دارو است !!
دارو موثر هست ولی وابستگی که ایجاد میکنه، نمیذاره بدون اون آدمی با سعه صدر باشی.

supermax15
20-02-2015, 13:42
خودتو سیلی بزن اروم میشی

SADEGH 7
20-02-2015, 13:53
من پیشنهاد می کنم به هیچ وجه صبحانه رو فراموش نکنی. یه صبحانه ی مقوی و کامل.
همچنین حتی امتحانی هم که شده، به مدت چند روز، بدون اینکه احساس تشنگی بکنی، روزانه حداقل 4-5 لیوان آب بخوری (بهتره سر ساعات معینی باشه تا این نظم باعث بشه آب خوردن رو فراموش نکنی.)
---------------------------------------------------------
خیلی خوبه که دنبال راه حل هستی. چون آدم وقتی عصبانی می شه، اولین کسی که اذیت می کنه خودشه. شما نهایتا 10 دقیقه با یه مشتری بحث می کنی ولی همین باعث می شه تا شب ناراحتیش بمونه و همین روند باعث بشه به یه آدمی کاملا عصبی تبدیل بشی.
امیدوارم تو حل مشکلت موفق باشی:n40:

stabesh
20-02-2015, 14:04
سلام
تا حدی حق دارید سرو کله زدن با آدما کار سختیه من که اصلا حوصله ندارم ولی باید زیادی خودتونو در گیر نکنید و به هر حرفی توجه نکنید آدمای بیخیال در این شغلها راحت ترن اگه میشه آهنگای کلاسیک و لایت گوش کنید برای ریلکس شدن خیلی خوبه آهنگای موتزارت بتوون یانی موریه منو که سر حال میکنه
در کل سعی نکنید جواب مردم بدید بذارید فکر کنن شما کم آوردید مگه چی میشه مهم اعصاب و روح و روان شماست