PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هرچی دانلود میکنم خرابه مشکل از هارده؟(فوری فوری)

zoroasterormazd
19-02-2015, 12:54
سلام حدود 9 ماه میشه از وقتی که هارد جدیدو خریدم صدای تیک تیک میده موقع این صدا هم سیستم هنگ میکنه و نمیشه مای کامیپوترو باز کنم و فایل هم کپی نمیشه گهگاهی هم موقع روشن شدن کامپیوتر خود به خود ریستارت میشه ( مشکل از هارده یا پاور؟) چند روزی هم هست که هر چی فایل دانلود میکنم مخصوصا rar و zip بعد از دانلود موقع اکسترکت خطا میده( file corrupted ) ایا خراب شدن فایل بعد از دانلود میتونه به هارد مربوط باشه؟ هارد با نرم افزار hdd regenerator درست میشه؟

EXTREME
19-02-2015, 13:46
سلام حدود 9 ماه میشه از وقتی که هارد جدیدو خریدم صدای تیک تیک میده موقع این صدا هم سیستم هنگ میکنه و نمیشه مای کامیپوترو باز کنم و فایل هم کپی نمیشه گهگاهی هم موقع روشن شدن کامپیوتر خود به خود ریستارت میشه ( مشکل از هارده یا پاور؟) چند روزی هم هست که هر چی فایل دانلود میکنم مخصوصا rar و zip بعد از دانلود موقع اکسترکت خطا میده( file corrupted ) ایا خراب شدن فایل بعد از دانلود میتونه به هارد مربوط باشه؟ هارد با نرم افزار hdd regenerator درست میشه؟

سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید خرابی هارد میتونه روی فایل های حساس winrar هم تاثیر بزاره پاور هم میتونه مشکل داشته باشه

اگر با خود winrar نتونستید Repair کنید فایل رو با 7zip هم تست کنید ببینید باز میشه یا نه

zoroasterormazd
19-02-2015, 14:50
فیال هارو باز میکنه فقط موقع اکسترکت بعضی فایل ها خطای corrupted میده

در ضمن من دو تا هارد دارم یکی 1 اون یکی 320

عکس یه ترا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکس 320
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gregar
19-02-2015, 15:29
منم تقریبا این مشکل رو دارم . منتهی یه چند سالی دیگه الان از عمر هاردم میگذره . فایلها بعضی ها خراب دانلود میشه و سیستم هم بعضی مواقع هنگ میکنه . بعضی از قسمتهای هارد هم اصلا نمیشه چیزی ازش خوند و اطلاعات از دست رفته .

zoroasterormazd
19-02-2015, 15:40
یعنی باید هاردو عوض کنم؟ 100 گیگ دانلود کردم همشون به باد رفته. extreme جون کجایی؟

ata.royalfalcon
19-02-2015, 17:22
سلام .

هارد دیسک یک ترابایتی (عکس اول) مشکلی ندارد . در مورد هارد دیسک 320GB اصولاً این Warningـها باعث خرابی فایلهای RAR و یا Zip نمیشود . البته من پیشنهاد میکنم بطور موقت این هارد دیسک 320GB را از سیستم جدا کنید و فقط روی این هارد دیسک یک ترابایتی ویندوز نصب و بررسی کنید بازهم مشکل دارید یا خیر .

همچنین این مشکل خرابی فایلهای RAR و یا Zip فقط مربوط به هارد دیسک نمیشود و ممکن هست :

1. RAM مشکل داشته باشد و برای اطمینان پیشنهاد میکنم با برنامه +memtest86د، RAM سیستم را تست کنید .
2. اینترنتی که ازش دانلود میکنید کیفیت مناسبی نداشته که باعث خرابی فایلهای RAR و یا Zip میشود . علوه بر این پیشنهاد میکنم از دانلود منجر دیگری استفاده کنید و تعداد کانکشنها هم کمتر باشد .

هارد با نرم افزار hdd regenerator درست میشه؟

در مورد هارد دیسک 320GB استفاده از این نرم افزار هیچ فایده ای ندارد و بی تاثیر هست . Reallocate Sector Count بطور خلاصه به معنی جایگزین شدن (remap) سکتورهای معیوب با سکتورهای سالم هست و به همین خاطر در تستهایی که اکثر کاربران عادی انجام میدهند (استفاده از HDD Regeneratore و یا LLF کردن) بدسکتوری پیدا نمیشود . آخرین بار کی این مورد را چک کردید ؟ اگر خیلی وقت هست که این مورد وجود داشته و تا الان هم بیشتر نشده پس لازم نیست خیلی نگران باشید ولی اگر نمیدونید پس یک مدت از هارد دیسک استفاده کنید و اگر مقدار آن در حال بیشتر شدن هست پس این هارد دیسک قابل اعتماد نخواهد بود و بایستی تعویض شود.

در مورد Spin Retry Count ، بدين معني هست كه هارد دیسک به حداكثر rpm تعيين شده نرسيده و در نتيجه براي رسيدن به حداكثر rpm و خارج كردن Head از Head Parking مجدداً سعي و تلاش ميكند . اين میتواند مربوط به:

ضعیف و یا نامرغوب بودن پاور و نوسانات ولتاژ .
خرابی کابلهای پاور . استحکام ناکافی کانکتورها و شل بودن اتصالات .
کثیفی و اکسید شدن اتصالات بین PCB هارد دیسک با HSA contacts یا Motor contacts که میتوان PCB را باز و تمیز کرد (خودتان اینکار را انجام ندید بلکه بفرستید کلینیکهای تخصصی) .
وجود مشکل در موتور و یا حتی خود PCB هارددیسک .

صدای تیک تیک میده موقع این صدا هم سیستم هنگ میکنه و نمیشه مای کامیپوترو باز کنم
این را هم در نظر بگیرید برای هارد دیسکهای غیر ویندوزی که بعنوان آرشیو دیتا استفاده میشوند و نرم افزاری از روی آن اجرا نمیشود ، پس از مدت زمانی بیکاری به حالت Sleep میرود . خارج شدن از این حالت همراه با صدای ناشی از خروج هد از هدپارکینگ و استارت موتور و هنگ یا مکث لحظه ای سیستم هست .

EXTREME
19-02-2015, 18:19
یعنی باید هاردو عوض کنم؟ 100 گیگ دانلود کردم همشون به باد رفته. extreme جون کجایی؟

شما هارد 320 رو جدا کنید و روی هارد 1 ترا هم اطلاعات بریزید بازم این اتفاق میفته؟ اگر مشکلی نداشت مشکل میتونه از همون هارد 320 باشه اگر بازم اینطوری بشه مشکل از هارد نیست و یک مشکل دیگه ای دارید یک بار هم هارد 320 هم وصل باشه و اطلاعات رو روی هارد 1 ترا بریزید و دوباره بررسی کنید بازم اینطوری میشه یا نه

حتما چک کنید سیستم ویروسی نباشه ویروس هم میتونه به این فایل ها آسیب برسونه یا خرابی سیستم عامل

zoroasterormazd
21-02-2015, 19:20
سلام کیسو باز کردم بدون اینکه هارد مشکل دارو جدا کنم ( چون روش ویندوز نصب بود وقت نداشتم ویندوز نصب کنم).اتصالات کابل هارو یک بار باز و بسته کردم بقیه رو هم محکم کردم مشکل درست شد. قبلا هم این کارو کرده بودم تا جایی که یادم میاد به کیس ضربه خورد اینطوری شد یعنی مشکل ار اتصالات کابل Sata هارد هست؟ مشکل خراب شدن فایل هم به این دلیل بود که موقع به هم وصل کردن فایل هم پس از دانلود توسط idm هی هنگ میکرد( صدای تیک تیک شبیه ریستارت شدن هارد) باعث میشد فایل خراب شه الان فعلا مشکل هنگ کردن و صدا دادنو و دانلود ندارم ولی مشکل خاموش شدن بعد از بالا امدن ویندوز همچنان باقی است ( چند بار اینطوری میشه بعد دوباره درست مشیه) پس دقیقا مشکل من چیه؟ کابل sata خرابه؟ خود هارد خرابه؟ پاورخرابه یا برق رسانی نمی کنه؟ اینم بگم که موقع خریدن هارد دوم فروشنده گفت پاورت نمیکشه باید عوضش کنی بعد هارد جدیدو وصل کنم بعد نمیدونم چرا نظرش عوض شد یعنی مشکل از پاور هست؟

EXTREME
21-02-2015, 22:14
سلام کیسو باز کردم بدون اینکه هارد مشکل دارو جدا کنم ( چون روش ویندوز نصب بود وقت نداشتم ویندوز نصب کنم).اتصالات کابل هارو یک بار باز و بسته کردم بقیه رو هم محکم کردم مشکل درست شد. قبلا هم این کارو کرده بودم تا جایی که یادم میاد به کیس ضربه خورد اینطوری شد یعنی مشکل ار اتصالات کابل Sata هارد هست؟ مشکل خراب شدن فایل هم به این دلیل بود که موقع به هم وصل کردن فایل هم پس از دانلود توسط idm هی هنگ میکرد( صدای تیک تیک شبیه ریستارت شدن هارد) باعث میشد فایل خراب شه الان فعلا مشکل هنگ کردن و صدا دادنو و دانلود ندارم ولی مشکل خاموش شدن بعد از بالا امدن ویندوز همچنان باقی است ( چند بار اینطوری میشه بعد دوباره درست مشیه) پس دقیقا مشکل من چیه؟ کابل sata خرابه؟ خود هارد خرابه؟ پاورخرابه یا برق رسانی نمی کنه؟ اینم بگم که موقع خریدن هارد دوم فروشنده گفت پاورت نمیکشه باید عوضش کنی بعد هارد جدیدو وصل کنم بعد نمیدونم چرا نظرش عوض شد یعنی مشکل از پاور هست؟

الان دیگه مشکلی ندارید؟ یا مشکل هنوز باقی است؟ همانطور که گفتم مشکل شما چندین علت میتونه داشته باشه ویندوز ویروس هارد و اتصالات هارد و پاور سیستم...

zoroasterormazd
21-02-2015, 23:11
الان دیگه مشکلی ندارید؟ یا مشکل هنوز باقی است؟ همانطور که گفتم مشکل شما چندین علت میتونه داشته باشه ویندوز ویروس هارد و اتصالات هارد و پاور سیستم...

گفتم که مشکل هنگ و دلنود خراب و صدای تیک دادن هارد رفع شده ولی خاموش شدن سیستم در هنگام بالا امدن ویندوز ادامه داره مشکل از جیه؟

EXTREME
22-02-2015, 09:14
گفتم که مشکل هنگ و دلنود خراب و صدای تیک دادن هارد رفع شده ولی خاموش شدن سیستم در هنگام بالا امدن ویندوز ادامه داره مشکل از جیه؟

اگه موقع بالا اومدن ویندوز سیستم خاموش میشه به شرطی که ویندوزتون سالم باشه میتونه از پاورتون باشه باید با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید بدنیست دکمه پاور روی کیس رو هم چک کنید ممکنه مشکل داشته باشه برای تست میتونید سیم pws روی fpanel رو بکنید و دستی سوئیچ کنید ببینید سیستم خاموش میشه یا نه اگر با موارد بالا درست نشد کابل atx رو بکنید و سیستم رو روشن کنید ببینید خاموش میشه یا نه

اگر مشکل ریست شدن رو دارید جای رم ها رو عوض کنید اسلات رم رو تمیز کنید با یک رم و پاور دیگه هم تست کنید و کارهای قبلی رو هم انجام بدید کشیدن کابل atx و ...