PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشغال رم توسط svchost.exe در ویندوز 7

mohsen_p30
18-02-2015, 10:55
سلام دوستان
من به تازگی روی یک سیستم ویندوز 7 نصب کردم. و یه سری نرم افزار هم روش نصب کردم دات نت فریمورک 4.5.1 هم نصب کردم. بعد نصب برنامه ها متوجه شدم که ویندوز بعد چند دقیقه کار رمش توسط svchost یهو پر میشه و سیستم هم به شدت کند میشه نمیشه کار کرد بعضی وقتا خودبخود مصرف رم دوباره کم میشه بعضی وقتا هم مجبور به ریست سیستم میشم.
توی یه سایت خارجی دیدم نوشته بود به خاطر نصب فریم ورکه واسه همین آنینستالش کردم اما بازم مشکل برقراره.
از دوستان کسی اطلاعی درمورد این مشکل داره؟

اینم عکسش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ALI . R
18-02-2015, 13:24
سلام.
دوست عزیز شما ابتدا برنامه Process Explorer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کنید. ببینید کدوم برنامه بیشتر از همه رم سیستم شما رو اشغال کرده.
بعد از اجرا شما لیست برنامه های فعال رو مشاهده میکنید که تعدادی از اونا Svchost.exe هستن.
روی هر کدام از اینها دابل-کلیک میکنید تاپنجره Properties مربوط بهش باز بشه.
در سربرگ Services شما میتونید سرویسهایی رو که با این فرایند اجرا شدن مشاهده کنید و بعد از شناسایی شما باید این سرویس ها رو یکی یکی ببندی تا ببینید کدوم یکی ازین سرویس ها باعث این مشکل شده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این فایل Svchost.exe از خود ویندوزه اما بعضی مواقع هم امکانش هست که ویروس باشه. از برنامه های Svchost Viewer یا که Svchost Analyzer هم میتونید برای اسکن این فایل استفاده کنید.

موفق باشید:n12:

mohsen_p30
18-02-2015, 18:36
ممنون بابت راهنمایی... تست میکنم و نتیجرو اعلام میکنم :n01: