PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای ارتقا سیستم کامپیوتر

asalatsree
17-02-2015, 12:56
سلام دوستان. من می خواهم سیستم کامپیوترم را ارتقا بدهم بودجه ام کمه. به نظرتون این سیستم خوبه؟ درضمن این مادربرد روی کیس کاسپین سوار می شه؟ فن کیسم صدا می ده بعضی وقت ها یه صدای خار خار می ده. چند بار تمیزش کردم ولی تا یک هفته خوبه. آیا این فن به کیس کاسپین و این سیستم می خوره؟ اگر سیستم دیگه ای مد نظرتون هست خوشحال می شم برام پست بذارید. با تشکر
M.b: asus h81m-c
Cpu: intel pentium g1820 haswell
Ram: kingston 2gb ddr3
Power: green gp 430a-sp
H.d.d: wd 500gb caviar blue
V.g.a: asus graphics gt610 2gb
Ram reader pioneer
Fan case green gf120-sb ultra silent 12cm

NEED FOR PC
17-02-2015, 13:56
حداکثر بودجه و نوع کاربریتون رو مشخص کنید
مرسی

asalatsree
17-02-2015, 13:57
بودجه ام تا 900 هزار تومن و کاربری ام خانگی است.

NEED FOR PC
17-02-2015, 16:35
پیشنهاد من :
cpu: g3220 180t
ram: Kingston HyperX Fury 4gb 130t
min: giga h81 s2pv 180t
power: corsair vs450 130t
hdd: seagate 1tb 7200rpm 180t
صد تومن زیاد میاد میتونی کیس بخری
پیشنهاد دوم:
صد تومن بزار روش بشه یه تومن تا cpu بهتر مثلهi3 4150 بگیری
خریدن کارت گرافیک هم فایده نداره پول دور ریختنه

asalatsree
17-02-2015, 16:43
مرسی خیلی لطف کردید

brothers000
17-02-2015, 21:29
دیگه لزومی ندیدم تاپیک جدید باز کنم
پس همینجا میپرسم
با بودجه نهایت 600 تومن (دارم میگم نهایت یعنی لطفا دیگه بیشتر ازین نشه) قطعات زیر چی میتونم بگیرم برای وب گردی و دانلود و کارای معمولی (نه ترو خدا با این بودجه توقع چیزه دیگه هم مگه میشه داشت ! :n02: )
سی پی یو، مادربورد، رم، هارد، پاور

mmf66
17-02-2015, 23:02
دیگه لزومی ندیدم تاپیک جدید باز کنم
پس همینجا میپرسم
با بودجه نهایت 600 تومن (دارم میگم نهایت یعنی لطفا دیگه بیشتر ازین نشه) قطعات زیر چی میتونم بگیرم برای وب گردی و دانلود و کارای معمولی (نه ترو خدا با این بودجه توقع چیزه دیگه هم مگه میشه داشت ! :n02: )
سی پی یو، مادربورد، رم، هارد، پاور

cpu intel celeron g1820 115t
main giga h81m-s2pv 180t
ram 4gb 1600 120t
hdd seagate st1000dm003 1tr 190
power green gp330a-he 100t

این شد 700 پیشنهاد میدم 100 بیشتر خرج کنی ارزشش رو داره این پولها چیزی نیست
ولی اگه میخوای بزنی میتونی هارد 500 گیگ بگیری 30 تومان ارزونتره
پاور متفرقه بگیری 50 اروزنتره ولی اصلا پیشنهاد نمیشه
دیگه چی بگم ...

pouyan63
18-02-2015, 08:37
با سلام من میخوام این سیستم با این مشخصات رو بخرم چقدر ارزش داره :

CPU : INTEL core i5 2400
MB : gigabyte P61A- D3
RAM : 8 GIG DDR3
VGA : ATI 7750 1 GIG ( 128 BIT gddr5
POWER : GREEN 535 W
CASE : MAGNUM PLUS
ODD : 1DVD RW PIONEER + 1DVD RW PLEXTOR
HDD : 1 TR WD 64 MB BUFER:n01:

brothers000
18-02-2015, 20:34
main giga h81m-s2pv 180t
ram 4gb 1600 120t

دیگه چی بگم ...

خب اونوقت با 100 بیشتر (یعنی 800 دیگه ؟) پیشنهاد چی میشه ؟
البته هدف ازین کار ارتقا هست ولی چون سیستم واسه 7-8 سال پیش هست، برای کم کردن هزینه فقط این قطعاتی که گفتم قراره مورد عنایت و تعویض قرار بگیره

kaveh-gh
19-02-2015, 15:47
خب اونوقت با 100 بیشتر (یعنی 800 دیگه ؟) پیشنهاد چی میشه ؟
البته هدف ازین کار ارتقا هست ولی چون سیستم واسه 7-8 سال پیش هست، برای کم کردن هزینه فقط این قطعاتی که گفتم قراره مورد عنایت و تعویض قرار بگیره
منظور mmf66 اینه که 100 تومن افزایش بودجه بدید و قطعات پیشنهادی ایشون رو با قیمت کلی 700 تهیه کنید.
اما اگه میتونید تا 800 هم هزینه کنید، بهتره پردازنده پیشنهاد شده رو با Intel® Pentium G3250 به قیمت 200 جایگزین کنید. باقی قطعات مناسب هستند.

brothers000
23-02-2015, 17:43
منظور mmf66 اینه که 100 تومن افزایش بودجه بدید و قطعات پیشنهادی ایشون رو با قیمت کلی 700 تهیه کنید.
اما اگه میتونید تا 800 هم هزینه کنید، بهتره پردازنده پیشنهاد شده رو با Intel® Pentium G3250 به قیمت 200 جایگزین کنید. باقی قطعات مناسب هستند.

ممنون از توضیحتون
البته برای اختصاص همون 600 هم فعلا مشکلاتی هست !
ولی خب خودمم قبول دارم بعضی وقتا با یکم هزینه بیشتر نتیجه خیلی بهتری میشه گرفت
راستی بر پایه سی پی یو ای ام دی پیشنهادی ندارید ؟ (یا کلا ای ام دی رو مطلوب نمیدونید ؟)

kaveh-gh
24-02-2015, 12:35
ممنون از توضیحتون
البته برای اختصاص همون 600 هم فعلا مشکلاتی هست !
ولی خب خودمم قبول دارم بعضی وقتا با یکم هزینه بیشتر نتیجه خیلی بهتری میشه گرفت
راستی بر پایه سی پی یو ای ام دی پیشنهادی ندارید ؟ (یا کلا ای ام دی رو مطلوب نمیدونید ؟)

قطعاً از پلتفرم Intel بازدهی بیشتری خواهید گرفت. APUهای AMD در مقایسه با پردازنده‌های اینتل توان گرافیکی بالاتری دارن اما از لحاظ پردازشی ضعیف‌تر هستند. بنده به شخصه به غیر از بعضی شرایط خاص خرید پلتفرم AMD رو توصیه نمیکنم. موجودی مادربردهای این پلتفرم در بازار بسیار کم و محدوده. از لحاظ عملکرد هم در رنج قیمتی یکسان تقریباً همیشه پردازنده‌های اینتل برتری دارن.

brothers000
26-02-2015, 10:07
قطعاً از پلتفرم Intel بازدهی بیشتری خواهید گرفت. APUهای AMD در مقایسه با پردازنده‌های اینتل توان گرافیکی بالاتری دارن اما از لحاظ پردازشی ضعیف‌تر هستند. بنده به شخصه به غیر از بعضی شرایط خاص خرید پلتفرم AMD رو توصیه نمیکنم. موجودی مادربردهای این پلتفرم در بازار بسیار کم و محدوده. از لحاظ عملکرد هم در رنج قیمتی یکسان تقریباً همیشه پردازنده‌های اینتل برتری دارن.

ممنون از توضیح خوبتون
پس با این تفاسیر همون سی پی یو Intel® Pentium G3250 رو به همراه باقی قطعات که ذکر شد تهیه کنم ؟
بعد از لحاظ نصب داخل یه کیس که مربوط به سالهای قبل هست مشکلی که وجود نداره ؟ (البته ابعاد کیس متاسفانه الان دم دستم نیست)
چون نمیوخام هزینه بخاطر خرید کیس هم بالاتر بره ضمن اینکه کیس فعلی هم سالمه

mehrdadb3
28-02-2015, 12:59
من هم تقریبابا همین بودجه قسط ارتقا سیستم رو دارم نظرتون راجبه مادربرد biostar h81mhc با حدود قیمتی 155 واینکه رم و پاور رو کار کرده بگیرم چیه؟

امير موسر
28-02-2015, 15:20
من هم تقریبابا همین بودجه قسط ارتقا سیستم رو دارم نظرتون راجبه مادربرد biostar h81mhc با حدود قیمتی 155 واینکه رم و پاور رو کار کرده بگیرم چیه؟

مادربرد H81M-DGS R.20 با گارانتی سازگار ارقام خیلی بهتره + رم ارزون هم تویین موس 1600 با گارانتی شرکتی .
خودم هردورو دارم با قیمت عالی اگر خواستی .

mehrdadb3
28-02-2015, 23:41
مادربرد H81M-DGS R.20 با گارانتی سازگار ارقام خیلی بهتره + رم ارزون هم تویین موس 1600 با گارانتی شرکتی .
خودم هردورو دارم با قیمت عالی اگر خواستی .

قیمتش رو لطف کنید

امير موسر
01-03-2015, 08:15
قیمتش رو لطف کنید

170 + 113.

brothers000
01-03-2015, 18:59
main giga h81m-s2pv 180t
ram 4gb 1600 120t

دیگه چی بگم ...

این مادربورد که فرمودید مدلهایی دیگه هم ازش روی سایت هست که فقط پسوند آخرش فرق داره (مثلا GA-H81M-S2PH و GA-H81M-S2PT که البته تو سایت آواژنگ هم فقط همین مدلها بود)
اونا چطورن و آیا داخل ایران پیدا میشن ؟ اگه آره،از لحاظ قیمتی تو چه بازه ای هستن ؟

در مورد رم هم مارک خاصی رو ذکر نکردید ! تو این بازه قیمتی برای رم بهترین مارک چیه ؟ (چون فکر کنم کینگستون دیگه نه کیفیت سابق رو داره نه 4 گیگ فرکانس 1600 تو بازار ازش موجود باشه)

هارد هم بین این مدل سیگیت و مثلا برندی مثل وسترن دیجیتال (که فکر کنم نهایت 1 ترا گرین تو این بازه قیمت باشه) کدومش بهتره و وسترن آبی تفاوتش با سبز دقیقا تو چیه ؟

ممنون میشم از دوستان کسی لطف کنه برای بنده این موارد رو توضیح بده
با تشکر

امير موسر
01-03-2015, 19:18
این مادربورد که فرمودید مدلهایی دیگه هم ازش روی سایت هست که فقط پسوند آخرش فرق داره (مثلا GA-H81M-S2PH و GA-H81M-S2PT که البته تو سایت آواژنگ هم فقط همین مدلها بود)
اونا چطورن و آیا داخل ایران پیدا میشن ؟ اگه آره،از لحاظ قیمتی تو چه بازه ای هستن ؟

در مورد رم هم مارک خاصی رو ذکر نکردید ! تو این بازه قیمتی برای رم بهترین مارک چیه ؟ (چون فکر کنم کینگستون دیگه نه کیفیت سابق رو داره نه 4 گیگ فرکانس 1600 تو بازار ازش موجود باشه)

هارد هم بین این مدل سیگیت و مثلا برندی مثل وسترن دیجیتال (که فکر کنم نهایت 1 ترا گرین تو این بازه قیمت باشه) کدومش بهتره و وسترن آبی تفاوتش با سبز دقیقا تو چیه ؟

با تشکر

اون مادربرد هایی که شما میگی هم هست تو بازار ولی با گارنتی آواژنگ ، این مدلی که دوستمون گفته بدون گارانتیه با این قیمت که انتخاب خوبی هم هست .
رم هم بهترین گزینه تو این قیمت به نظر من GEIL DRAGON با گارنتی آواژنگ یا ADATA با گارنتی آونگ هست . قیمتشون همینه تقریبا ! هرکدوم از اینا بود بگیر .
برای هارد هم همین مدل سیگیت که دوستمون گفت عالیه .
وسترن بلو بهتراز گرینه ، تفاوتاشون هم تو کارایی و مصرف و چند مورد دیگه هست که کلا بلو مدل متعادل وسترن هست تو هارداش !

m2music
01-03-2015, 20:03

با تشکر

به نظر من با توجه به بودجه شما این قطعات که دوستان پیشنهاد دادن خوبن فقط رم بهتره Geil Dragon 4GB 1600Mhz DDR3 Ram بخرید.

GA-H81M-S2PH دارای پورت HDMI هست و قیمتش حدود 240 تومن هست که خودم این مادربرد روی سیستمم هست و هارد سیگیت خیلی از وسترن بهترن هارد قبلیم وسترن بود که بعد حدود 8 ماه که نفهمیدم چرا به رحمت خدا پیوست . ییکی از دوستام هم وسترن سبز داشت که بعد 3 سال خراب شد و هرچی فیلم و فایل و ... توش داشت به باد رفت و...
سیستم من اینه که فقط برای وبگردی و دیدن فیلم و سریال جمعش کردم.

cpu intel celeron g1820
main giga h81m-s2ph
ram 2gb 1600
hdd seagate 1tr
power green gp380a-he

:n16:

brothers000
02-03-2015, 11:54
اون مادربرد هایی که شما میگی هم هست تو بازار ولی با گارنتی آواژنگ ، این مدلی که دوستمون گفته بدون گارانتیه با این قیمت که انتخاب خوبی هم هست .
رم هم بهترین گزینه تو این قیمت به نظر من GEIL DRAGON با گارنتی آواژنگ یا ADATA با گارنتی آونگ هست . قیمتشون همینه تقریبا ! هرکدوم از اینا بود بگیر .
برای هارد هم همین مدل سیگیت که دوستمون گفت عالیه .
وسترن بلو بهتراز گرینه ، تفاوتاشون هم تو کارایی و مصرف و چند مورد دیگه هست که کلا بلو مدل متعادل وسترن هست تو هارداش !

ممنون از پاسختون
بله خودمم متوجه شدم که گویا فقط اون دو مدل مادربورد با گارنتی آواژنگ موجوده
که تو مدل GA-H81M-S2PH همون قیمت حوالی 240 هست
ولی میخواستم ببینم کسی اطلاع داره مدل GA-H81M-S2PT با گارانتی آواژنگ قیمتش چنده ؟ (چون فکر کنم با گارانتی بهتر باشه بگیرم)
بابت توصیه درباره رم و هارد هم ممنون
راستی توی سایت وسترن اونطور که نوشته گرین تو کلاس بالاتری از بلو هست ولی از لحاظ قیمتی فرق چندانی ندارن، ولی شما فرمودین بلو بهتره...
گرچه گویا تو این بازه ی قیمتی سیگیت خیلی بهتر از وسترنه در حال حاضر

به نظر من با توجه به بودجه شما این قطعات که دوستان پیشنهاد دادن خوبن فقط رم بهتره Geil Dragon 4GB 1600Mhz DDR3 Ram بخرید.

GA-H81M-S2PH دارای پورت HDMI هست و قیمتش حدود 240 تومن هست که خودم این مادربرد روی سیستمم هست و هارد سیگیت خیلی از وسترن بهترن هارد قبلیم وسترن بود که بعد حدود 8 ماه که نفهمیدم چرا به رحمت خدا پیوست . ییکی از دوستام هم وسترن سبز داشت که بعد 3 سال خراب شد و هرچی فیلم و فایل و ... توش داشت به باد رفت و...
سیستم من اینه که فقط برای وبگردی و دیدن فیلم و سریال جمعش کردم.

cpu intel celeron g1820
main giga h81m-s2ph
ram 2gb 1600
hdd seagate 1tr
power green gp380a-he

:n16:

ممنون بابت توضیحتون در مورد هارد
سیستم خوبی هم دارید
میشه بفرمائید کی و با چه مبلغی این سیستم رو جمع کردید ؟

امير موسر
02-03-2015, 16:10
راستی توی سایت وسترن اونطور که نوشته گرین تو کلاس بالاتری از بلو هست ولی از لحاظ قیمتی فرق چندانی ندارن، ولی شما فرمودین بلو بهتره...

black - Performance
Blue - Standard
Green - Eco Friendly

همونطور که گفتم BLUE بهترین انتخابه ولی اگر قصد استفاده برای آرشیو و ... دارید GREEN بهتره .
در مورد سیگیت هم بله در حال حاضر انتخاب بهتریه نسبت به وسترن بلو بنا به دلایلی !!

m2music
02-03-2015, 23:47
ممنون از پاسختون
بله خودمم متوجه شدم که گویا فقط اون دو مدل مادربورد با گارنتی آواژنگ موجوده
که تو مدل GA-H81M-S2PH همون قیمت حوالی 240 هست
ولی میخواستم ببینم کسی اطلاع داره مدل GA-H81M-S2PT با گارانتی آواژنگ قیمتش چنده ؟ (چون فکر کنم با گارانتی بهتر باشه بگیرم)
بابت توصیه درباره رم و هارد هم ممنون

ممنون بابت توضیحتون در مورد هارد
سیستم خوبی هم دارید
میشه بفرمائید کی و با چه مبلغی این سیستم رو جمع کردید ؟
خواهش میکنم .3 ماه پیش بود که حدود 780 ت.

brothers000
03-03-2015, 20:56
black - Performance
Blue - Standard
Green - Eco Friendly

همونطور که گفتم BLUE بهترین انتخابه ولی اگر قصد استفاده برای آرشیو و ... دارید GREEN بهتره .
در مورد سیگیت هم بله در حال حاضر انتخاب بهتریه نسبت به وسترن بلو بنا به دلایلی !!

ممنون که پاسخ میدید
منظور اصلی بنده هم مقایسه بین وسترن گرین و سیگیت بود
از اونجایی که معمولا آرشیو هم زیاد دارم و همچنین طول عمر چند ساله هم از هارد توقع دارم میخواستم ببینم کدوم رو بهتره انتخاب کنم ؟

خواهش میکنم .3 ماه پیش بود که حدود 780 ت.

ممنون دوست عزیز
جزئیات قیمت الباقی قطعات که مشخصه
فقط بفرمائید سی پی یو رو چند گرفتید ؟

راستی دوستان قیمت سی پی یو اینتل پنتیوم G3250 و G3460 چنده ؟ (و اینکه با گارانتی موجود هستن ؟ اصلا گارانتی درست حسابی دارن یا فقط یه برچسبه؟)
در ضمن پک این سی پی یو ها با هیت سینک و فن هست دیگه، درسته ؟

m2music
09-03-2015, 18:49
ممنون که پاسخ میدید
منظور اصلی بنده هم مقایسه بین وسترن گرین و سیگیت بود
از اونجایی که معمولا آرشیو هم زیاد دارم و همچنین طول عمر چند ساله هم از هارد توقع دارم میخواستم ببینم کدوم رو بهتره انتخاب کنم ؟

ممنون دوست عزیز
جزئیات قیمت الباقی قطعات که مشخصه
فقط بفرمائید سی پی یو رو چند گرفتید ؟

راستی دوستان قیمت سی پی یو اینتل پنتیوم G3250 و G3460 چنده ؟ (و اینکه با گارانتی موجود هستن ؟ اصلا گارانتی درست حسابی دارن یا فقط یه برچسبه؟)
در ضمن پک این سی پی یو ها با هیت سینک و فن هست دیگه، درسته ؟
cpu رو 120ت گرفتم. بله با فن هست . تا جای که من دیدم cpu ها داخل ایران گارانتی ندارن و بدون گارانتی میفروشن حالا نمیدونم به خاطر تحریم ایران هست و ...؟!

brothers000
10-03-2015, 23:13
cpu رو 120ت گرفتم. بله با فن هست . تا جای که من دیدم cpu ها داخل ایران گارانتی ندارن و بدون گارانتی میفروشن حالا نمیدونم به خاطر تحریم ایران هست و ...؟!

بله، فرمایش شما درسته
خودمم پرس و جو کردم و متوجه شده که :
معمولا سی پی یو ها بصورت باکس هستند در ایران، گارانتی هم گلوبال هست (یعنی جهانی یا همون بین المللی) ولی بخاطر تحـریم به ایران اصلا جنس فروخته نمیشه (بصورت رسمی البته) و خب مسلما گارانتی ای هم وجود نخواهد داشت
ولی برای گارانتی گویا از طریق کشورهای همسایه میشه اقدام کرد (البته اگه فاکتور فروش و اینا نخوان)
اون دو مدل هم گویا تو بازار کشور موجود نیستن
البته بعضیا میگن 3250 بوده بصورت محدود و دیگه موجود نیست (اونم با قیمتی حدود 200)

Ali zrs
20-03-2015, 13:36
سلام
مادربورد من : Motherboards - P5LD2-X_1333 - ASUS
در صورت عوض نکردن مادربورد ، حداکثر ارتقا چی میتونه باشه ؟
ممنون از پیشنهادتون ...