PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فونت فارسی در ویندوز 7

M-Gamer
11-02-2015, 13:30
سلام.
من یه مشکل بزرگ با فونت فارسی دارم که بدجور هم روی اعصابه! :n27:
یه مشکل توی حرف «ی» دارم که توی مرورگر و یاهو مسنجرم حرف «ی» رو بد شکل می نویسه. مثلا ریسمان رو اینجوری می نویسه: ری‌سمان!
این مشکل رو وقتی من همه ی فونتای ویندوزو پاک کردم و دوباره نصب کردم تا مشکل فارسی نویسی در یاهو مسنجر حل بشه، بوجود اومد.
من هر کاری کردم نه تونستم اون فونتای فارسی مشکل سازو حل کنم و نه... ویندوز رو هم ریپیر کردم درست نشد.
لطفا یه راه حل کارساز بدید.
مرسی

ali_mohandes
11-02-2015, 13:39
سلام بی دردسر ترین راه تعویض یندوز هست

M-Gamer
11-02-2015, 14:06
سلام بی دردسر ترین راه تعویض یندوز هست

ببخشید ولی من میخوام دیگه برای درست کردن یه فونت کار به تعویض ویندوز نکشه چون آخه ویندوز عوض کردن من با بقیه یکم فرق داره. 2-3 روز طول می کشه به حالت فعلی در بیارم ویندوز رو! یعنی کلی برنامه و نرم افزار و فلان و چنان باید نصب کنم.

ali_mohandes
11-02-2015, 15:27
ببخشید ولی من میخوام دیگه برای درست کردن یه فونت کار به تعویض ویندوز نکشه چون آخه ویندوز عوض کردن من با بقیه یکم فرق داره. 2-3 روز طول می کشه به حالت فعلی در بیارم ویندوز رو! یعنی کلی برنامه و نرم افزار و فلان و چنان باید نصب کنم.
یه بار کل فونت هارو پاک کن ری استارت کن ودوباره فونت ها رو بریز ببین چی میشه(قبل از پاک کردن یه کپی ازشون بگیر)

Dew Drop
11-02-2015, 17:13
سلام

فونت Arial زیر رو دانلود کنید و تو پوشه‎ی فونت ویندوز, جایگزین فونت قبلی کنید.

sky1sky
15-04-2015, 18:06
سلام یک فایل ورد دارم که نوشته هاش فارسی هست اما چون فونت مورد نظر روی سیستم ام نصب نیست ، نوشته های فارسی به هم ریخته هست از کجا باید بفهمم اون نوشته های فارسی با چه فونتی نوشته شدن ؟؟ مرسی پیشاپیش

Dew Drop
16-04-2015, 09:36
سلام
فایلتون رو با ورد باز کنید,Shift + F1 رو بزنید در ستون سمت راست که باز میشه نوع فونت و سایر مشخصات فونت رو می نویسه.

ak313
11-05-2015, 15:25
این فونت رو در ویندوزتان نصب کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]