PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی در مورد درگاه بانکی

amin tala
10-02-2015, 21:35
سلام
اول میبخشید اگه سوالم ابتداییه.میخواستم در مورد مازول درگاه های بانکی سوال کنم.
تا اونجا که من متوجه شدم هر مازول برای فقط یک نوع اسکریپت نوشته شده.مثلا مازول بانک ملت مای بی بی و پرستا باهم فرق دارند.و فهمیدم که گرفتن درگاه از بانک کار بسیار سختیه.
اما یه چندتا سوال داشتم.
کلا بانک ها چند نوع درگاه میدن؟( مثلا درگاه مستقیم که داریم درگاه غیرمستقیم هم داریم؟)
ایا مازول های بانکها هم میتونن باگ داشته باشند؟
ایا مثلا همه مازول های ملت برای جومولا یکی اند؟ اگر نه راهنمایی بفرمایید از کدوم منبع دانلود کنم بهتره؟
و کلا برای افزایش امنیت مازول کار خاصی لازمه؟
متشکرم

pedrambogy
10-02-2015, 21:48
سلام
کلا شما به دو روش میتونین درگاه داشته باشید
یکی این که مستقیم از خود بانک بگیرین که گرفتنش دردسر زیاد داره
یکی روش دیگه هم این که از درگاه واسطه که سایت های خدماتی درگاه انلاین مثل پارسپال و سیبا پال و پی لاین و.. ارائه میدن استفاده کنید
این سایت های واسطه هم دو جور درگاه ارائه میدن با امکانات و کارمزد های مختلف
1- درگاه غیر مستقیم : یعنی این که کاربر برای خرید اول منتقل میشه به سایتی که شما از اون درگاه گرفتین بعد انتقال داده میشه به بانک جهت پرداخت
2- درگاه مستقیم : که به طور مستقیم کاربر از سایت شما جهت پرداخت به بانک انتقال داده میشه
کارمزد هایی هم که دریافت میکنند متفاوت هست مثلا غیر مستقیم یک درصده و مستقیم 1.5 درصد (البته هر سایت ی کارمزد مشخصی برای خودش داره)
در مورد ماژول ها هم اگه شما از درگاه واسط استفاده کنید یک سری ماژول و پلاگین نوشته شده که شما میتوانید از سایت خود درگاه آنلاین دریافت کنید
اگه هم نه مستقیم از خود بانک دریافت کنید باید بدین یک برنامه نویس مطمئن یک ماژول برای شما بنویسه
ماژول ها هم ممکنه به نسبت برنامه نویسی که شده باگ داشته باشه پیشنهاد میشه حتما از خود مخزن سایتی که درگاه دارین ماژول مربوطه رو دریافت کنید

amin tala
10-02-2015, 23:52
بسیار ممنون.
این شرکت ها که گفتید خودشون یه درگاه جداگانه دارند یا این که وصل میکنند به همون درگاه بانک های معتبر؟ (مثلا زرین پال فکر کنم یکی از این شرکتا باشه اما خودش درگاه داره.)
اخه خیلی از سایت های معمولی از درگاه های بانک های معتبر استفاده میکنند.این سایت ها هم درگاه مستقیم دارند یا از خدمات همین شرکتا استفاده میکنند؟
راستی خود بانک درگاه غیر مستقیم نمیده؟
باز هم ممنون

pedrambogy
11-02-2015, 09:49
بسیار ممنون.
این شرکت ها که گفتید خودشون یه درگاه جداگانه دارند یا این که وصل میکنند به همون درگاه بانک های معتبر؟ (مثلا زرین پال فکر کنم یکی از این شرکتا باشه اما خودش درگاه داره.)
اخه خیلی از سایت های معمولی از درگاه های بانک های معتبر استفاده میکنند.این سایت ها هم درگاه مستقیم دارند یا از خدمات همین شرکتا استفاده میکنند؟
راستی خود بانک درگاه غیر مستقیم نمیده؟
باز هم ممنون

اینها خودشون از بانک درگاه میگیرن و وصل کردن به سیستمشون وقتی سایت شما پرداختی داشته باشه اول میره تو سیستم این سایت ها و سپس شما درخواست واریز بدین به حساب شخصی خودتون
نکته : منظور از درگاه مستقیم در این سایت های واسطه اینه که کاربر مستقیما به بانک ارجاع داده میشه نه این که پول پرداختی درجا بیاد به حساب شما
اگه شما میخواین پول پرداختی که کاربر واریز میشه به حسابتون درجا بیاد حساب شما باید برین درگاه از خود بانک بگیرید
خیر بانک ها درگاه غیر مستقیم نمیده

االبته اگه شرکتی چیزی دارین میتونین برین درگاه از خود بانک بگیرید فقط تنها سختیش اینه که شما باید نماد الکترونیکی داشته باشید ( انماد)

amin tala
12-02-2015, 20:05
بسیار بسیار ممنونم.متوجه شدم.
به سایت خودتون سر زم.گویا شما هم از این درگاه ها استفاده میکردید.
اگه اجازه بدید یه سوال دیگه هم دارم.در مورد امنیت
میخواستم بدونم بنده در قبال دریافت این درگاه ها چه مسئولیتی دارم.منظورم اینه که اگه مشتری من از حسابش سوئ استفاده بشه و من نقش عمدی در این کار نداشته باشم ایا مقصر بنده هستم؟
مثلا فک کنید هاست بنده مورد حمله هکر ها قرار بگیره یا این که من از اشتباها یک بد افزار روی اسکریپت های سایتم نصب کنم.حالا دو حالت داره.یا از حساب من سوئ استفاده و دزدی میشه که عیبی نداره.اما اگه اطلاعات حساب کاربران دزدیده بشه و از اونها دزدی بشه ایا باید بنده پاسخگو باشم؟

و اینکه ایا درسته که اگر خریداران ادرس بار صفحه مرورگر خودشون رو هنگام اتصال به درگاه بانکی چک کنند دیگه به هیچ وجه اطلاعات حسابشون سرق نمیشه؟

pedrambogy
16-02-2015, 17:09
بله منم از همین سایت ها استفاده میکنم

خب هر شرکتی یک سری قوانین و توافق نامه هایی داره که تو سایتشون موجود هست میتونید ببینید
مثلا سستمی که بنده استفاده میکنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اره یکی از راه های جلوگیری چک کردن آدرس محل پرداخت هست که باید گواهی نامه ssl رو داشته باشه یعنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باشه در غیر این صورت ممکنه صفحه ی پرداختی تقلبی باشه
موفق باشید

رعد
01-07-2016, 14:50
با سلام الان اگر کسی بخواد از درگاه واسطه زرین پال استفاده کنه باید شناسه کاربری داشته باشه؟
چون یک سیستم پرداخت واسط دیدم که باید مشتری در اون عضو میشد و پرداختش میرفت تو حساب واسط بعدا باز واسط میریحت بحساب فروشنده
آیا سیستم واسطی هست که نیازی به عضویت برای پرداخت وجه کالای خریداری شده نداشته باشه؟