PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشی آیفون 5s یا 6؟

reza_pa48
10-02-2015, 13:22
من تا بحال آیفون نداشتم و گوشیهام یا جاوا بودن یا اندرویدی
2 تا سوال داشتم امیدوارم دوستان جواب بدن
1- 5s با 6 چقدر فرق دارد؟ ارزش نیم میلیون اضافه را دارد یا نه؟
2 - ظرفیت چقدرش برای من مناسب هست؟ به هر حال هر چقدر ارزانتر بهتر.ولی نمی دونم چه ظرفیتی بگیرم که لنگ نمونم

shayan0o21
10-02-2015, 14:18
چرا آیفون میخواهید بخرید ؟
با همین پول شما میتونید بهترین گوشی های اندرویدی یا ویندوز فون رو بخرید
مثل نوت 4 ، اس 5 ، ال جی جی 3 ، اچ تی سی M8 و خیلی از بهترین گوشی های بازار :n01:

metalhead_forever
10-02-2015, 15:55
من تا بحال آیفون نداشتم و گوشیهام یا جاوا بودن یا اندرویدی
2 تا سوال داشتم امیدوارم دوستان جواب بدن
1- 5s با 6 چقدر فرق دارد؟ ارزش نیم میلیون اضافه را دارد یا نه؟
2 - ظرفیت چقدرش برای من مناسب هست؟ به هر حال هر چقدر ارزانتر بهتر.ولی نمی دونم چه ظرفیتی بگیرم که لنگ نمونم
ببینید شاید تنها تفاوتی که به چشم بیاد بزرگ شدن صفحه نمایش باشه... ولی تجربه ای که شما با 6 میتونید داشته باشید از ios8 با 5s به هیچ عنوان نمیتونید.
در مورد ظرفیت به نظر من 64 مناسب باشه، 32 متاسفانه وجود نداره و 16 هم خیلی کمه و واسه نرم افزار و موزیک واز همه مهم تر آپدیت ممکنه به مشکل بخورید.
در حال حاظر خرید 5s توجیهی نداره و اگز قصد خرید iPhone دارید فقط به 6 فکر کنید

sayanermia
10-02-2015, 16:05
اینکه ارزش نیم میلیون اضافه رو داشته باشه بله داره! اما باید ببینید اصلا ایفون بکارتون میاد یا خیر؟
از نظر پرفورمنس اجرای سیستم عامل ، نرم افزارها و بازی ها به جرات میگم ایفون سرترین گوشی دنیاست!! با دلیل و مدرک حرف میزنم نه از روی تعصب! استفاده از منابع سیستمی مخصوصا رم دستگاه در ایفون کاملا بهینه شده است و شما لگ ، هنگی و گیر کردن درش نخواهید دید. اما یک نکته ی خیلی مهم اینه که نصب نرم افزار و بازی در ایفون مثل گوشی های اندرویدی نیست که فایل apk دانلود کنید گوشی وصل کنید و درایوش توی my computer بیاد و شمام فایل بریزی توش بعد با فایل منیجر بری نصب کنی... توی ایفون نرم افزارهای رابط خودش رو داره مثل ایتونز و ایتولز!! که کار باهاش شاید بار اول سخت و اعصاب خورد کن بیاد اما وقتی باهاش کار کنید و قلق کار دستتون بیاد دیگه عادت میکنید بهش! به این مساله اش خیلی خوب فکر کنید چون اکثر کسایی که میشناختم و اندرویدی بودن و رفتن سمت ایفون و ios شدیدا ناراضی بودند از این قضیه که چرا نمیشه راحت وصلش کرد و بدون برنامه ی رابط توش عکس و موزیک و فایل و بازی برنامه ریخت!!

اگر با این مساله کنار میاید ( مثل همه ایفون / ایپد دار ها ) یقینا شک نکنید بهترین گوشی همین ایفون خواهد بود! اینکه چقدر فرق بین 5s و 6 هست خودش حدیث مفصل داره اما فقط به این موارد توجه کنید که قیمت بالاتره ، سایز صفحه نمایش بهتره و البته پردازنده گرافیکی و پردازنده اصلی بالاتره! اما در کل همون بازی هایی که 6 راحت اجرا میکنه ، 5s هم به همون راحتی اجرا میکنه!

اندروید هم خواستید بگیرید به این نکته توجه کنید الان اگر اس 5 ، جی 3 یا زد 3 بخرید باید قید پشتیبانی گوشی در یک سال و نیم اینده به بعد رو بزنید!! یعنی چی؟ یعنی اگر اندروید 6 قرار باشه دو سال دیگه بیاد نباید انتظار اپدیت رسمی از طرف شرکت سازنده ی گوشیتو داشته باشی چون سیاست سازنده های گوشی اندروید همینه که مدل های متنوع تولید میکنه ولی متاسفانه پشتیبانی طولانی مدت نداره ! درست برعکس ایفون!! اپل میاد سالی یک یا دوتا گوشی معرفی میکنه اما تا چندین سال پشتیبانی نرم افزاری داره! ایفون 4s مال چند سال پیشه؟ هنوز که هنوزه ios 8.1.3 براش ریلیز شده و من برای برادرم ریختم و حتی ذره ای کندی و لگ نداشته!! اما حالا شما بیاد گالکسی اس 3 رو که خیلی بعد تر از 4s معرفی شد ببین ایا براش اندروید 5 اومد؟ خیر... به این مساله پشتیبانی هم توجه کنید.

من جای شما باشم 5s میخرم چون برام نیم میلیون ارزش اینو نداره برم 6 بخرم ، ولی بعضیا دوست دارن بروز باشند هرچقدرم هزینه باشه میدن!

reza_pa48
11-02-2015, 14:01
چرا آیفون میخواهید بخرید ؟
با همین پول شما میتونید بهترین گوشی های اندرویدی یا ویندوز فون رو بخرید
مثل نوت 4 ، اس 5 ، ال جی جی 3 ، اچ تی سی M8 و خیلی از بهترین گوشی های بازار :n01:،
از نظر من (که شاید درست نباشه) اندروید مشکلات خیلی زیادی دارد. مدیریت بد حافظه RAM(که دوستان هم بهش اشاره کردن) ، داغ کردن های زیاد(شاید آیفون هم اینطوری باشد البته) دوربین با کیفیت پایین تر(منظورم مگا پیکسل نیست)
به این دلیل رفتم سراغ آیفون

reza_pa48
11-02-2015, 14:03
ببینید شاید تنها تفاوتی که به چشم بیاد بزرگ شدن صفحه نمایش باشه... ولی تجربه ای که شما با 6 میتونید داشته باشید از ios8 با 5s به هیچ عنوان نمیتونید.
در مورد ظرفیت به نظر من 64 مناسب باشه، 32 متاسفانه وجود نداره و 16 هم خیلی کمه و واسه نرم افزار و موزیک واز همه مهم تر آپدیت ممکنه به مشکل بخورید.
در حال حاظر خرید 5s توجیهی نداره و اگز قصد خرید iPhone دارید فقط به 6 فکر کنید
این درسته که گوشی 16 گیگ ، 12 گیگ فضای خالی بهم میده؟ (4 گیگ برای سیستم عامل)؟

sayanermia
11-02-2015, 20:48
این درسته که گوشی 16 گیگ ، 12 گیگ فضای خالی بهم میده؟ (4 گیگ برای سیستم عامل)؟

بله از ۱۶ گیگ حدود ۱۲.۵ گیگ بهتون میده که این مقدار هم به مرور زمان حدود ۱.۵ گیگ توسط فایل های other ( فایل های کش و ... ) اشغال میشه که البته با iclenaer راحت پاک میشن! سعی کنید ۳۲ یا ۶۴ گیر بیارید بخرید!
البته باز بستگی به استفاده خودتون داره! اینکه چقدر موزیک و عکس و کلیپ بخواین داشته باشین ، چقدر بازی برنامه بخواین بریزید و چقدر اهل عکاسی و فیلم برداری با موبایل هستید!