PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چکاپ کامل

amirtehrani93
09-02-2015, 17:03
سلام دوستان امروز رفتم دکتر گفتم بدنم خیلی ضعیف شده و همش مریض میشم یه چکاپ بنویس
خلاصه رفتم آزمایشگاه دیدم فقط ازم خون گرفتن پس چرا ادرار و مدفوع نگرفتن؟
ادرار و مدفوع لازم نیست؟ چرا دکتر واسم ننتوشته یادمه 2سال پیش هم همین دکتر واسم فقط خون نوشت
نیازی به این آزمایشا نیست یا دکتری که پیشش میرم تو این زمینه تخصص نداره؟!!!!:n15:

Life24
09-02-2015, 17:15
سلام دوستان امروز رفتم دکتر گفتم بدنم خیلی ضعیف شده و همش مریض میشم یه چکاپ بنویس
ادرار و مدفوع لازم نیست؟ چرا دکتر واسم ننتوشته یادمه 2سال پیش هم همین دکتر واسم فقط خون نوشت
نیازی به این آزمایشا نیست یا دکتری که پیشش میرم تو این زمینه تخصص نداره؟!!!!:n15:

سلام
من پزشک نیستم اما برای بی حالی و ضعف اینها ، مربوط به آزمایش خون است و چندان ربطی به مدفوع و ادرار نداره.
فکر کنم برای این موارد بررسی کم خونی و تیروئید انجام میشه.

M.R.S.
09-02-2015, 17:54

به هر حال اکثر آزمایشات لازمه برای این شرایط رو میشه در آزمایشات خون پیدا کرد....البته آیتم هایی که چک شده مهم هست
آزمایش مدفوع که معمولا برای مشاهده خون و یا تخم انگل کاربرد داره
و آنالیز و کشت ادراری هم فقط خون،بیلی روبین،پروتیین و قند در ادرار و سلول های خون و التهابی رو نشون میده و برای مشکل شما کاربرد نداره
.................................................. ....................................
یک نکته مهم این هست که آزمایش ابزاری برای پزشک هست که با توجه به مشکل بیمار برای بررسی چیز هایی که بهش شک کرده انجام میده
اما بعض یوقت ها بیمار فقط برای انجام دادن " چک آب کامل " به پزشکش مراجعه میکنه و تصور میکنه مثلا این چک آب 6 ماهه یا یک ساله نشان دهنده سلامتی هست
اما واقعا با تست های کبدی به سلامتی کبد و تست کراتینین به سلامت کلیه به طور کامل نمیشه پی برد و این آزمایشات نیاز نیست یا بررسی قند و چربی هر 6 ماه نیاز نیست