PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل باتری لپ تاب

samy73lk
09-02-2015, 16:25
سلام خدمت دوستان
ایکون باتری لپ تاب که پایین دسکتاپ کنار ساعت قرار داره مدتیه که انرژی ذخیره شده باتری رو 99 % نشان میدهد. و بعد از مدتی ناگهان سیستم خاموش میشود بدون اینکه ارور خالی بودن باتری را بدهد و یا چراغ باتری قرمز شود.
به نظرتون مشکل از کجاست؟
437

khelane
12-02-2015, 20:59
وقتی خاموش میشه دوباره میتونید روشنش کنید؟بدونه برق فقط با باتری میگم؟
اگه روشن نشه مشکل از باتری هست یه بار تمام خالیش کنید و دوباره فول شارژش کنید ببینید درست میشه
تنظیمات بخش پاور ویندوز هم یه بار دیفالت کنید

samy73lk
13-02-2015, 16:15
وقتی خاموش میشه دوباره میتونید روشنش کنید؟بدونه برق فقط با باتری میگم؟
اگه روشن نشه مشکل از باتری هست یه بار تمام خالیش کنید و دوباره فول شارژش کنید ببینید درست میشه
تنظیمات بخش پاور ویندوز هم یه بار دیفالت کنید

سپاس از راهنماییتون
والا عرض کنم خدمتتون باطری لپ تابم داخلیه lenovo z510
وقتی لپ تاپ به شارژ نیست و دارم ازش استفاده میکنم مثلا درصد باتری 30هست یهو خاموش میشه البته مبره رو حالت Hibernate و شاتدان نمیشه.
بعد شارژرو وصل میکنم روشن میکنم همون صفحه ای که باز بوده میاد و لپ تاپ خاموش نشده بوده فقط درصد باتریو درست نشون نمیده و اخطار خالی بودن باطریو.
چه طور تنظیمات رو دیفالت کنم؟؟؟
94

Public Enemy
13-02-2015, 18:42
سپاس از راهنماییتون
والا عرض کنم خدمتتون باطری لپ تابم داخلیه lenovo z510
وقتی لپ تاپ به شارژ نیست و دارم ازش استفاده میکنم مثلا درصد باتری 30هست یهو خاموش میشه البته مبره رو حالت Hibernate و شاتدان نمیشه.
بعد شارژرو وصل میکنم روشن میکنم همون صفحه ای که باز بوده میاد و لپ تاپ خاموش نشده بوده فقط درصد باتریو درست نشون نمیده و اخطار خالی بودن باطریو.
چه طور تنظیمات رو دیفالت کنم؟؟؟
94

با سلام .
یه بار لپ تاپ رو در بایوس نگه دارین تا شارژ تمام کنه و در hibernate نره .
سپس دکمه Power رو به مدت 15 ثانیه نگه دارین .
شارژر رو متصل و یه بار gauge reset بزنین

samy73lk
14-02-2015, 17:06
با سلام .
یه بار لپ تاپ رو در بایوس نگه دارین تا شارژ تمام کنه و در hibernate نره .
سپس دکمه Power رو به مدت 15 ثانیه نگه دارین .
شارژر رو متصل و یه بار gauge reset بزنین

سپاس از راهنماییتون فقط متوجه نمیشم بایوس و gauge reset چیه؟

183

khelane
08-03-2015, 21:31
سلام
شرمنده دیر شده جواب دادم ولی متاسفانه مثل قبلا وقت ندارم شبها بیام رو نت
منظور دوستمون اینه برو تو محیط بایوس اکثرا کلید f2 Esc f10 وارد میشه اونجا رفتی بزار کامل شارژ تموم بشه بعد و در اخر شارژر رو وصل کن و برو تو لینک زیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طبق اموزش برو
یا میتونی از سایت خود لنوو یه برنامه پاور منیجر هست دانلود کن اونم بدردت میخوره ولی لینک رو اول برو راحتتره

poriyae
20-03-2015, 13:20
دوست عزیز شما یک بار باتری لپ تاپتو کالیبره کن چون حتما سلول و سنسور های نشان دهنده درصد باقیمانده دچار اشکال شدن و این کالیبره کردن هر سه چهار ماه یه بار لازمه :n31:.اگرم کالیبره کردن بلد نیستی برو تو گوگل بزن نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ مطمنن درست میشه :n39:موفق باشی

donya farvahar
12-04-2015, 18:32
با سلام / وقتتون بخیر
من یه لب تاپ vaio دارم ولی باتریش تا 80% بیشتر شارژ نمیکرد بعد از اینکه یه بار باتریشو تعویض کردم متوجه شدم که مشکل از باتری نیست و شارژرشو تعویض کردم/مشکل برطرف شد ولی متاسفانه الان تا 99% پر میشه!!:n03:
کسی میدونه مشکل از کجاست؟:n13:ممنون میشم اگه راهنمایی کنید