PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ظاهر شدن صفحه آبی بعد از Disk Defragmenting

Šepehr
09-09-2006, 17:10
سلام

یه چند وقتی هست که ویندوزم کند شده
اخیرا تصمیم گرفتم که بعد از مدت ها Disk Defragmenting کنم
وقتی آنالیز میکنه میگه نیازه که دیفرگمنت بشه
بعد از اینکه دیفرگمنت کامل شد، یه پیغام میده که بعضی از فایل ها دیفرگمنت نشدن و اگه می خوای ببینی چه فایلهایی هستند view report رو بزن
وقتی روی دکمه view report کلیک میکنم صفحه آبی معروف ظاهر میشه و شروع میکنه به دامپینگ مموری
تا حالا دو دفعه این کارو کردم ، باز همین طور شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یعنی هاردم داره مرحوم میشه؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته قابل توجه اینه که با این که چند بار دیفرگ کردم اما اصلا پیشرفتی توی کارش نیست و هنوز خط های قرمز وجود داره و هر دیفرگ 10 تا 20 ثانیه بیشتر طول نمی کشه
نکته دیگه درایو ویندوز رو دیفرگ می کنم و توی اون هیچ فایل یه تیکه و بزرگی ندارم

AK1
09-09-2006, 17:17
مي تونم بپرسم درايو سي تون بود فقط و يا كل هارد تون ؟

Šepehr
09-09-2006, 18:28
درایو ویندوز (c) بود فقط

Sherpa
09-09-2006, 21:39
سلام

دوست عزیز معمولا این قبیل مشکلات بخاطر دیفراگمنت نکردن بموقع بوجود میآد و بیشتر مشکل نرم افزاریست و نه سخت افزاری و به احتمال زیاد هارد شما مشکلی نداره .
اگر ویندوز دیگری روی سیستمت نصبه سعی کن با اون (درایو سی را) دیفراگمت کنی !
و چنانچه ویندوز اضافی نداری از طریق هارد به هارد کردن و توسط یه ویندوز دیگه میتونی اقدام به اینکار بکنی .

موفق باشی

AK1
09-09-2006, 21:40
شما از هيبرينت(ببخشين اگه درست ننوشتم ) براي خاوش كردن استفاده مي كنن هموني كه سريع بالا مياد دفعه ديگه دونستين كه !

و يا اون فايلها سيستمي نيستن

Sherpa
09-09-2006, 22:07
بعنوان آخرین گزینه : با تعویض ویندوز هم معمولا اینگونه مشکلات برطرف میشوند !

Šepehr
09-09-2006, 22:43
سلام

دوست عزیز معمولا این قبیل مشکلات بخاطر دیفراگمنت نکردن بموقع بوجود میآد و بیشتر مشکل نرم افزاریست و نه سخت افزاری و به احتمال زیاد هارد شما مشکلی نداره .
اگر ویندوز دیگری روی سیستمت نصبه سعی کن با اون (درایو سی را) دیفراگمت کنی !
و چنانچه ویندوز اضافی نداری از طریق هارد به هارد کردن و توسط یه ویندوز دیگه میتونی اقدام به اینکار بکنی .

موفق باشی

ویندوز دیگه ای ندارم
هارد به هارد هم الان نمی تونم بکنم چون کسی رو ندارم که کامپیوتر رومیزی داشته باشه
مگر اینکه بدم بیرون اینکارو بکنن برام
حال و حوصله نصب کردن ویندوز و کلی برنامه دیگه رو هم ندارم

حالا مطمئنید این هارد به هارد کردن جواب میده؟

شما از هيبرينت(ببخشين اگه درست ننوشتم ) براي خاوش كردن استفاده مي كنن هموني كه سريع بالا مياد دفعه ديگه دونستين كه !

و يا اون فايلها سيستمي نيستن
بله از هایبرنیت استفاده می کنم اما منظورتونو نفهمیدم!!

کسی نظر دیگه ای نداره؟
یعنی خطری هاردم رو تهدید نمی کنه؟

AK1
09-09-2006, 22:49
نه خطري نه

يه فايل سيستمي به نام hiberfil.sys رو پدا كن بعد پاكش كن ببين چي مي شه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sherpa
09-09-2006, 23:19
...........
حالا مطمئنید این هارد به هارد کردن جواب میده؟
.........
یعنی خطری هاردم رو تهدید نمی کنه؟

ممکنه راه حلهای دیگری هم باشه ولی من از این روشها نتيجه گرفته ام .
اگر مشکل دیگری نداشته باشی هارد به هارد جواب کارت را میده .
و به احتمال زیاد هاردت سالمه و خطری تهدیدش نمیکنه .

موفق باشی

Sherpa
09-09-2006, 23:39
يه روش ديگه هم يادم اومد ,
نرم افزار هايي براي ديفراگمنت وجود دارند ( مثل نورتون يوتليتي ) كه اين كار را بصورت مجزا از برنامه ديفراگمنت ويندوز انجام ميدهند , بدنيست اونا را هم یه تستی بزنی .

موفق باشي

Šepehr
10-09-2006, 10:32
ممنون از هر دوتون

حالا که از سلامتی هاردم مطمئن شدم با کندی ویندوز می سازم تا دفعه دیگه که بخوام ویندوز نصب کنم