PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : xupiter

ali saraj
30-04-2005, 23:25
ویندوز من xp هست . بر روی کامپیوترم نرم افزار xupiter نصب شده است . من نمیدانم این نرم افزار چیست و از کجا آمده . اما وقتی این نرم افزار بر روی سیستم من ظاهر شده نمیتوانم از IE استفاده کنم . من سیستم خود را به زمانی که این نرم افزار وجود نداشت برگرداندم و مشکلم برطرف شد.
این برنامه از کجا آمده و چگونه بر روی سیستم من نصب شده است؟ لطفا توضیحی کامل در مورد این برنامه بدهید تا دوباره دچار مشکل نشوم .

babi
30-04-2005, 23:36
Xupiter یک plug-in مرورگر است که از جمله برنامه های ناخواسته ی اینترنتی میباشد . طراحان این plug-in مدعی هستند که این نرم افزار نمیتواند خودش را نصب کند اما اکثر کاربرانی که با این نرم افزار برخورد دارند با نصب ان موافق نیستند چون این برنامه جز فراهم کردن مشکل برای مرورگر کاربرد دیگری ندارد .
از نظر فنی xpuiter یک کنترل x است که معمولا از اینترنت download میشود . با توجه به تنظیمات امنیتی مرورگر ممکن است شما حتی متوجه نصب خودکار این برنامه نشوید و نیز این برنامه چون طبیعت ویروسی نداره هیچ ویروس کشی هیچ واکنشی نشان نمیدهند .
وجود این برنامه موجب دیدن تبلیغات زیاد هنگام مرور وب میشود . این برنامه دارای قدرت دفاع از خود میباشد . اگر شما از طریق برنامه ی add/remove بخواهید این برنامه را حذف کنید هیچ وروردی برای آن پیدا نخواهید کرد . و همچنین اگر پوشه ی این برنامه را یافته و بخواهید انرا حذف کنید برنامه ی دوباره به نصب خودش خواهد پرداخت .
برنامه ای که میتواند این چنین برنامه های مزاحم را پاک کند نرم افزار Spy search & destroy میباشد .
اگر به دلیلی نوانستید برنامه مزاحم را با این نرم افزار پاک کنید باید به روش دستی اقدا نمایید.
به رجیستری بروید
HKEY-currentUser/software/ بروید و مقدار xupiter را حذف نمایید .
HKEYLOCALMACHINE/software/Microsoft/windows/current version/run را بروید و و xupiter را حذف کنید .
HKEY-LOCALACHINE\software\ Microsoft\search وقتی به این مسیر رفتید مقدارsearch assistant را راست کلیک کنید و modify را انتخاب کنید و آدرس URlتان را که بصورت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است را تغییر بدهید .
حالا مسیر HKEY-LOCALACHINE\software\microsoft\Main و مقدار Search Bar را راست کلیک کنید و گزینه ی modify را انتخاب نموده و مانند مرحله قبلی URL را عوض کنید .همان سایت قبلی که نوشته اید باید باشد.
بروید به مسیر HKEY-LOCALMACHINE\Software\internet explorer\Main و مقدار Star page انرا مانند قسمتهای قبلی عوض کنید . در آخر هم با Find(منظورم Search ویندوز) پوشه xupiter را پیدا کرده و پاک کنید .

ali saraj
02-05-2005, 23:27
ممنونم آقا بابك