PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرص کارنیتین

shabnam1986
26-01-2015, 14:28
کسی تا حالا از این قرص استفاده کرده؟
واسه ش تاثیر گذار بوده؟
ممنون

M.R.S.
26-01-2015, 15:24
منظورتون قرص L-carnitine هست؟
مورد مصرفتون چی هست؟چون این دارو برای بیماری های خاصی بکار میره

shabnam1986
27-01-2015, 09:21
برای لاغری

M.R.S.
27-01-2015, 11:49
برای لاغری

موثر بودن و ایمن بودن لووکارنیتین برای لاغری اثبات نشده
این دارو در اصل برای مسمومیت با سدیم والپورات....بیماران کلیوی مزمن و نقص کارنیتین تجویز میشه
مصرف خودسرانه اون توصیه نمیشه
داروی بدون نیاز به نسخه برای لاغری در حال حاضر کپسول های اورلیستات هست که البته اون هم عوارض داره و باید با آگاهی مصرف کنید

shabnam1986
27-01-2015, 14:19
ی ذره بیشتر تحقیق نمیکنین؟
این قرص کار چربی سوزی هم انجام میده:n13:

M.R.S.
27-01-2015, 14:32
ی ذره بیشتر تحقیق نمیکنین؟
این قرص کار چربی سوزی هم انجام میده:n13:

من نمیگم این دارو اثر چربی سوزی رو نداره....بلکه همین اثر هم هست که از این قرص به منظور لاغری استفاده میکنن
اما هنوز بررسی های انجام شده این اثر رو نشون نداده و به غیر از اثر برای برگزیدن دارویی برای مصرف خاص به عواملی مثل اثربخشی در برابر مضرات و یا میزان موثر بودن در برابر قیمت هم توجه میشه

اما در مورد لاغر شده اول شما باید ببینید که چاق هستید یعنی باید BMI خودتون رو حساب کنید
قدم اول در کاهش وزن رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی هست
درمان دارویی برای BMI بالای 30 یا BMI بین 27 تا 29.99 همراه با بیماری زمینه ای هست
که داروهای تایید شده و با دوز مشخص تجویز میشه

shabnam1986
05-03-2015, 18:40
ببخشین فک کنم این سوال رو قبلا هم پرسیده بودم اما هر چی گشتم پیدا نکردم
مصرف این قرص با کم کاری تیروئید مشکل داره؟

Mr_100_dolari
05-03-2015, 19:58
مصرف ین قرص همراه با ورزش های هوازی اونم در دو نوبت در طول روز و هر بار بیست دقیقه قبل از تمرین شاید تاثیر خیلی کمی در لاغری بزاره ...

دو مدل هستش ایرانی و ایتالیایی که ایرانی با دوز 250 و ایتالیا با دوز 1000 هستش ...

(کارنیتین یا ال-کارنیتین از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ساخته شده و موجب آزاد سازی انرژی از یاخته‌های چربی می‌شود. این ماده موجب انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری می‌شود. کارنیتین در بافت عضلات و کبد ساخته می‌شود. وظيفه اصلي آن در بدن کمک به سوخت و ساز وتبديل غذا به انرژي مي باشد. کارنيتين اين عمل را از طريق انتقال اسيدهاي چرب بلند زنجيره به داخل ميتوکندري ها جهت بتااکسيداسيون آن ها انجام مي دهد. از طرف ديگر مصرف چربي ها به عنوان منبع انرژي موجب صرفه جويي در مصرف گليگوژن عضلات گرديده و با حفظ ذخاير گليکوژن به تأخير در بروز خستگي ورزش کار مي انجامد.)

M.R.S.
05-03-2015, 19:59
شرکت سازنده هیچ ممنوعیتی برای‌این دارو ذکر نکرده
این دارو تداخلی با کصرف لووتیروکسین نداره

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Mr_100_dolari
05-03-2015, 20:07

ال – کارنیتین به طور گسترده ای به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش وزن استفاده می شود چون قادر است چربی را در سرعت های بسیار بالاتر بسوزاند. همچنین می تواند هوس های شما را کاهش دهد و باعث افزایش انرژی شما در طول ورزش و افزایش متابولیسم در بدن شما گردد. همچنین کارنیتین برای بالا بردن سلامت قلب در درمان و مدیریت آنژین ، آریتمی قلبی و بیماری های دیگر استفاده می شود. همچنین توسط ورزشکاران برای ارتقاء استقامت درورزش ها استفاده می شود

.مسائل ایمنی مربوط به ال – کارنیتین (موارد منع مصرف) :

اگر فرد دچار کم کاری تیروئید است نباید ال کارنیتین مصرف کند چرا که با کار هورمونهای تیروئید تداخل می کند. همچنین در افرادی که دیالیز می شوند این ماده منع مصرف دارد.در افرادی که ال کارنیتین را برای کاهش وزن مصرف می کنند خطر بروز بی اشتهایی عصبی (anorexia nervosa) وجود دارد زیرا ال کارنیتین اشتها را کم می کند و حساسیت فرد به لاغر شدن میتواند نهایتا منجر به بی اشتهایی عصبی شده و سوء تغذیه شدید را به دنبال داشته باشد.