PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی

arak_2008
24-01-2015, 18:12
سلام دوستان یه هارد 80 اینترنال دارم که وقتی با ویندوز هفت کار میکنم شناسایی نمی شود و این پیغام را میدهد.تا قبل از نصب ویندوز جدید اینجوری نبود.درایو o برای حل این مشکل باید چی کار کنم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
24-01-2015, 19:19
سلام .

برای درایو :O که باز نمیشه ، CMD را اجرا كنيد و دستور زير را وارد و سپس اينتر بزنيد و ببينيد درست میشه يا خير .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
24-01-2015, 19:34
سلام دوستان یه هارد 80 اینترنال دارم که وقتی با ویندوز هفت کار میکنم شناسایی نمی شود و این پیغام را میدهد.تا قبل از نصب ویندوز جدید اینجوری نبود.درایو o برای حل این مشکل باید چی کار کنم.

یک چک دیسک روی پارتیشن مورد نظر انجام بدید درست نشد یک عکس از disk managment سیستم بدید

arak_2008
24-01-2015, 21:54
سلام .

برای درایو :O که باز نمیشه ، CMD را اجرا كنيد و دستور زير را وارد و سپس اينتر بزنيد و ببينيد درست میشه يا خير .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام ممنون از راهنماییتان
والا درست نشد اینو نوشت

arak_2008
24-01-2015, 21:58
یک چک دیسک روی پارتیشن مورد نظر انجام بدید درست نشد یک عکس از disk managment سیستم بدید

سلام ممنون از جوابتان
منظور از چک دیسک را متوجه نشدم ولی اینم صفحه disk managment
دیسک صفر هارد 320 ساتا هست و دسیک 1 هم همین هارد 80

EXTREME
24-01-2015, 22:19
سلام ممنون از جوابتان
منظور از چک دیسک را متوجه نشدم ولی اینم صفحه disk managment
دیسک صفر هارد 320 ساتا هست و دسیک 1 هم همین هارد 80

روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک کرده گزینه peroperties تب tools سپس check now برای رفع مشکلات فایل سیستم

اگر درست نشد و اطلاعات مهم داشتید با نرم افزار eases data recovery اطلاعات پارتیشن رو ریکاوری کنید سپس با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن مانند eases partion master پارتیشن درایو رو پاک کنید دوباره درست کنید و فرمتش کنید
میتونید از دستورات diskpart در محیط cmd برای این منظور نیز استفاده کنید

ata.royalfalcon
24-01-2015, 23:04
سلام ممنون از راهنماییتان
والا درست نشد اینو نوشت

دستور را اشتباه تایپ کردید . بین O و Chkdsk باید Space میزدید . به هر حال اگر با چک دیسک درست نشد با همان برنامه ای که معرفی شد (EaseUS Data Recovery Wizard Professional) اطلاعات را بازیابی و در فضای دیگر ذخیره کنید . آموزش استفاده از این برنامه در پست دوم تاپیک زیر

پس از اطمینان از بازیابی اطلاعات مورد نظرتان میتوانید در همان Disk management هم پارتییشن RAW شده را فرمت کنید تا مجدداً قابل استفاده شود .