PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شکستگی کف دست

mojtabaivi
17-01-2015, 19:49
سلام. خواستم ببینم شکستگی استخون کف دست چه علائمی داره؟
من انگشتم امروز یجا گیر کرد و صدای بدی داد. با این حال خود انگشت آسیب دیده نیست ولی استخون انگشت توی کف دست درد میکنه. کمی هم ورم کرده. در حالت عادی درد ندارم. یه ذره هم که انگشتم رو تکون میدم بازم درد ندارم ولی بیشتر که تکون بدم خصوصا تکون به کنار (به سمت انگشتای کنار) به شدت احساس درد میکنم. خواستم ببینماین اصلا شکستگیه؟ ترکه؟ چیه؟ ممنون

M.R.S.
17-01-2015, 20:30
من انگشتم امروز یجا گیر کرد و صدای بدی داد. با این حال خود انگشت آسیب دیده نیست ولی استخون انگشت توی کف دست درد میکنه. کمی هم ورم کرده. در حالت عادی درد ندارم. یه ذره هم که انگشتم رو تکون میدم بازم درد ندارم ولی بیشتر که تکون بدم خصوصا تکون به کنار (به سمت انگشتای کنار) به شدت احساس درد میکنم. خواستم ببینماین اصلا شکستگیه؟ ترکه؟ چیه؟ ممنون

خود تورم میتونه نشانه شکستگی باشه........به طور کلی تورم....درد....کبودی.....تغییر شکل نشانه های شکستگی در هر جای بدن هست
تنها کاری که میشه انجام داد یک گرافی اشعه ایکس ساده هست که براحتی شکستگی رو نشون میده
استخوان های کف دست در صورتی که شکستگی بدون جابجایی داشته باشه مشکلی نداره و آتل گرفته میشه

masooyan
17-01-2015, 21:53

ممکنه مفصل انگشت شما در رفته باشه بهتره سریعتر به یه ارتوپد مراجعه کنید.

mojtabaivi
18-01-2015, 20:08
امروز رفتم رادیولوژی، ترک برداشته بود. گچ کوتاه گرفتم

mojtabaivi
19-01-2015, 09:30
در چه صورت بعد از باز کردن گچ، نیاز به فیزیوتراپیه؟

M.R.S.
19-01-2015, 12:13
معمولا بعد از باز کردن گچ تا دو سه هفته حرکات غیر فعات حرکت انگشتان رو باید در منزل انجام بدین
اگه بعد از دو سه هفته هنوز سفتی در حرکات بود باید فیزیوتراپی انجام بشه

years
19-01-2015, 19:17
فیزیو تراپی نمیخواد
دستت را بذار داخل سطل آب گرم با روغن زیتون بمالش قدرت سابقش برمیگرده
برای 3 هفته