PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد یه سوال

mhravh
16-01-2015, 12:28
با سلام خدمت همه عزیزان .سوالم که نه مشکلم اینه که تازه با وی بی دارم کار می کنم.کارهای سبک و ساده .می خوام یه برنامه داشته باشم مثلا 20 تا عدد که اونایی که بالاتر از مثلا 10 هستند رو جاگانه جمع کنه ومعدل بگیره و اونایی که پایینتر از 10 هستن رو جداگانه جمع کنه و معدل بگیره . ممنون می شم راهنمایی دوستان وداشته باشم .باتشکر

shengo_k
16-01-2015, 12:44
با سلام خدمت همه عزیزان .سوالم که نه مشکلم اینه که تازه با وی بی دارم کار می کنم.کارهای سبک و ساده .می خوام یه برنامه داشته باشم مثلا 20 تا عدد که اونایی که بالاتر از مثلا 10 هستند رو جاگانه جمع کنه ومعدل بگیره و اونایی که پایینتر از 10 هستن رو جداگانه جمع کنه و معدل بگیره . ممنون می شم راهنمایی دوستان وداشته باشم .باتشکر
داداش شما باید یک متغیر تعریف کنید که یک یک عدد ها را جلو و مقایسه کند که بزرگترر از 10 هست یا خیر عداد بزرگتر از 10 را در یک متغیر قرار بدید همینطور اعداد کوچکتر از 10 را نیز در یک متغیر دیگه ذخیره کنید سپس برای هر متغیر تعداد عداد داخلش رو جمع کنه و تقسیم بر تعدادشون کنه و در متغیر های جدید ذخیره کنه سپس متغیر ها رو نشان بده

shengo_k
16-01-2015, 13:35
الگوریتمشم به شکل زیره:

متغیر های زیر رو تعریف کن
max=1 in (بیشترین مقدار در آن ذخیره میشود با مقدار اولیه 1 و از نوع اینتجر(اعداد صحیح))
min=1 int (کمترین مقدار در آن ذخیره میشود با مقدار اولیه 1 و از نوع اینتجر(اعداد صحیح))
k1=1 int (تعداد اعداد بزرگتر از 10 در آن ذخیره میشود از نوع اینتجر)
k2=1 int (تعداد اعداد کوچکتر از 10 در آن ذخیره میشود از نوع اینتجر)
R=1 int (بیست عدد وارد شده کاربر را یکی یکی میشمارد)
1: x را از کاربر بگیرد
2: R=R+1
3: اگر x>10 بود آنگاه max=max+x و k1=k1+1 در غیر اینصورت min=min+x و k2=k2+1 (دستور شرطی)
4: اگر R<20 برو به دستور1 (دستور شرطی)
5: max=max/k1
6: min=min/k2
max و min را نمایش بده

...موفق باشید...

mhravh
16-01-2015, 19:09
سلام و ممنون ازپاسختون ، نکته اینکه اعداد رند نیستند و اعشاری هم هستند و همینطور صفر . فقط می خوام از کدامدستور بایست استفاده کنماز دستور if then یا for to step

H.E.R.O.E.S
16-01-2015, 19:44
الگوریتمشم به شکل زیره:

متغیر های زیر رو تعریف کن
max=1 in (بیشترین مقدار در آن ذخیره میشود با مقدار اولیه 1 و از نوع اینتجر(اعداد صحیح))
min=1 int (کمترین مقدار در آن ذخیره میشود با مقدار اولیه 1 و از نوع اینتجر(اعداد صحیح))
k1=1 int (تعداد اعداد بزرگتر از 10 در آن ذخیره میشود از نوع اینتجر)
k2=1 int (تعداد اعداد کوچکتر از 10 در آن ذخیره میشود از نوع اینتجر)
R=1 int (بیست عدد وارد شده کاربر را یکی یکی میشمارد)
1: x را از کاربر بگیرد
2: R=R+1
3: اگر x>10 بود آنگاه max=max+x و k1=k1+1 در غیر اینصورت min=min+x و k2=k2+1 (دستور شرطی)
4: اگر R<20 برو به دستور1 (دستور شرطی)
5: max=max/k1
6: min=min/k2
max و min را نمایش بده

...موفق باشید...

سلام...

سلام و ممنون ازپاسختون ، نکته اینکه اعداد رند نیستند و اعشاری هم هستند و همینطور صفر . فقط می خوام از کدامدستور بایست استفاده کنماز دستور if then یا for to step

سلام...

ببخشید که بد موقع مزاحم می شم....

برای این که بتونید با اعداد اعشاری و حساب کتاب کنید / جمع / ضرب / تفریق / تقسیم و .... روی آن ها انجام دهید متغیر های زیادی هستن که با مقادیر اعشاری کار می کنند

جواب سوال شما همان الگوریتم دوستمون هست فقط این دفعه متغیر ها رو به جای این که
int32
integer
int16
int32
تعریف کنیذ به جای اون متغیرها رو یکی از متغیرهای اعشاری تعریف کنید مثل این ها:

double
کارنتسی اگه اشتباه نکرده باشم این جوری نوشته می شد
curentcy
و ....

الگوریتم دوستمون و کافیه ویرایش کنید و برای حساب کتاب اعداد اعشاری کافی است تو همین الگوریتم دوستمون جاهایی که گفتن اینتجر شما یکی از مقدار های دابل یا کارنتسی قرار بدید... که دابل دقت بیشتری توی اعشار داره

mhravh
16-01-2015, 19:55
سلام...

سلام...

ببخشید که بد موقع مزاحم می شم....

برای این که بتونید با اعداد اعشاری و حساب کتاب کنید / جمع / ضرب / تفریق / تقسیم و .... روی آن ها انجام دهید متغیر های زیادی هستن که با مقادیر اعشاری کار می کنند

جواب سوال شما همان الگوریتم دوستمون هست فقط این دفعه متغیر ها رو به جای این که
int32
integer
int16
int32
تعریف کنیذ به جای اون متغیرها رو یکی از متغیرهای اعشاری تعریف کنید مثل این ها:

double
کارنتسی اگه اشتباه نکرده باشم این جوری نوشته می شد
curentcy
و ....

الگوریتم دوستمون و کافیه ویرایش کنید و برای حساب کتاب اعداد اعشاری کافی است تو همین الگوریتم دوستمون جاهایی که گفتن اینتجر شما یکی از مقدار های دابل یا کارنتسی قرار بدید... که دابل دقت بیشتری توی اعشار داره

سلام و ممنون از لطفتان . باز خدا پدر اون عزیز اولی رو بیامرزه .ازراهنمایی شما عزیز گرامی که بیشتر سر در گمشدم .بیشتر پیچوندیش .

mhravh
16-01-2015, 19:58
راستش می خوام نمراتی که بچه ها می گیرند رو جمع ومعدل گیری کنم . اونایی که زیر 10 می گیرند واونایی که بالای 10 .مشکلم اینه:n13:

shengo_k
16-01-2015, 22:11
راستش می خوام نمراتی که بچه ها می گیرند رو جمع ومعدل گیری کنم . اونایی که زیر 10 می گیرند واونایی که بالای 10 .مشکلم اینه:n13:
int برای اعداد صحیح به کار میره که شامل اعداد اعشاری نمیشه شما برای آنکه بتونید اعداد اعشاری را نیز در برنامه به کار ببرید کافیه که int رو به float یا Double تغییر بدید که برای اعداد اعشاری به کار میره ترجیحا از Double که اعداد صحیح را نیز شامل میشه(البته فرقی ندارند)
در مورد سوالتون هم میتونید از دستور if استفاده کنید هم دستور for هر دوی آنها دستورات شرط هستند و میتونند برای تکرار یک حلقه به کار برده بشن
اما کارتون با دستور if راحت تره با توجه به الگوریتمی که من برای راهنمایی خدمتتون دادم
یک نکته دیگه که من در الگوریتم فراموش کردم بگم شما اگه X رو از کاربر میگیرید باید اون رو هم از نوع اعشاری تعریف کنید
شما کافیه متغیر های X -max- min رو به float یا Double تغییر بدید تا مشکلتون حل بشه

معذرت که خودم کد رو براتون نمینویسم چون زبون برنامه نویسی من #C و خیلی وقت میشه که ویرژال بیسیک کار نکردم اما الگوریتم هردو زبان یکیه اگه براتون حل نشد بگید فردا کد های ویرژال بیسیکشو براتون بنویسم
...موفق باشد...

H.E.R.O.E.S
16-01-2015, 22:25
قسمت اول :
ابتدا متغیرهای زیر را تعریف می کنیم...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قسمت دوم:

قسمت سوم معدل افراد بیشتر از 10

قسمت چهارم : معدل افراد زیر 10

خیلی ساده و روان کد ها رو نوشتم
اگر جایی مشکل داشتید بگید تا بیتر و کامل تر توضیح بدم....

H.E.R.O.E.S
16-01-2015, 22:27
البته من و باز هم ببخشید چون ویژوال بیسیک دات نت سیستمم به خاطر یک سری برنامه ها و طرح ها نمی تونم اجرا کنم و خطا می ده و باید ویندوز عوض کنم
ولی فکر نکنم خطایی داشته باشه

باز هم شما امتحان کنید و نتیحه رو اعلام کنید

shengo_k
16-01-2015, 22:29
قسمت اول :
ابتدا متغیرهای زیر را تعریف می کنیم...

قسمت دوم:

قسمت سوم معدل افراد بیشتر از 10

قسمت چهارم : معدل افراد زیر 10

خیلی ساده و روان کد ها رو نوشتم
اگر جایی مشکل داشتید بگید تا بیتر و کامل تر توضیح بدم....
کارتون عالیه موفق باشید

H.E.R.O.E.S
16-01-2015, 22:30
البته بگم الگوریتم دوست عزیزمون اشتباه نیست و کاملا صحیح است ولی این که گفتم نوع متغیر ها رو تغییر بدید به خاطر این بود که بتونید روی عملیات های اعشاری مانور بدید