PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه هاي ضد جاسوسي و ويروس كش و فايروال

pinokio
08-09-2006, 16:34
سلام
تجربيات من در مورد آنتي ويروسها:

من همه آنتي ويروسهارو امتحان كردم و مدتها در اينمورد نقلها و حرفهاي مختلف شنيدم
وتحقيق كردم: نود 32 خوبه وسبكه .نورتون بدردنخور و مضره(قبلا ها خوب بود).آنتي وير مجاني و قابل
آپديت و خوبه. كاسپرسكي پيشرفته قوي و خوبه.البته همه اينها به شرطيه كه آپديت شده و
اوريجينال باشن.

اما از همه اينها بهتر معقولتر و قويتر مك آفيه و خودم هم از اين استفاده ميكردم وتا حالا هيچ
مشكلي نداشتم.با تمام مزايايي كه آنتي ويروسهاي ديگه دارن اين رو مطمئن باشيد كه بالاخره
به مشكل بر ميخوري و هيچكدوم صد درصد مطمئن نيستند و به اندازه مك آفي در شناسايي و
از بين بردن ويروسها و تروجانها وبرنامه اي جاسوسي قدرت ندارن.

اما يك مشكلي در مورد تمام آنتي ويروسها پيش مياد و اون مساله كرك و آپديته. اين آنتي
ويروسهايي كه گفتي كرك شدشون به هيچ وجه قابل اطمينان نيست و قابل آپديت نيست و
هميشه مشكل تهيه ورژن جديد يا آپديت باقي ميمونه.يك آنتي ويروس خوبه به شرطي كه
اوريجينال و آپديت شده باشه و گرنه هيچ بدردي نمي خوره.از بين اينهايي كه اسم بردم فقط
آنتي وير رو ميشه آپديت كرد و اوريجينالشو تهيه كرد و شايد نود 32.مابقي يا ترايالند يا
كرك شده و آپديت هم نميشن.

اما مك آفي كه از همه بهتره دو نسخه داره 1- پروفشنال: كه تراياله (30 روزه) و آپديتش
كار نميكنه (بخصوص در ايران) و بايد مرتب ورژن جديدشو بخري.
2- اينترپرايز: كه هميشه قابل آپديته و قويتره و اوريجينال.من خودم از اين دومي استفاده
ميكنم و براي هميشه الي الابد مشكل آنتي ويروسم رو حل كردم وهيچ نگراني در اين مورد
ندارم و ديگه بدنبال تهيه آنتي ويروس نيستم.

كنار دست اين هم سه تا برنامه ضد جاسوسي گذاشتم با آپديت مجاني ودانلود مجاني كه ديگه
هيچ حرف وحديثي باقي نميمونه
Ad-Aware SE Personal برنامه ضد جاسوسي مورد استفاده سايت گوگل
SpywareBlaster
Spyware Doctor
اين سه تا مكمل همند و از همه قويتر آخريشه.اين سه تا رو هم پس از مدتها استفاده از بين
تعدادي زيادي برنامه هاي ضد جاسوسي انتخاب كردم و بهش رسيدم.

اما يكي از خاطرات من :من از نرم افزار Ad-Aware SE Personal كه يكي از نرم افزارهاي خوب در اين
مورده بهمراه SpywareBlaster استفاده ميكنم. اما اعتراف ميكنم اينها اصلا كافي و كاملا مطمئن و
بايد چند تا برنامه از اين نوع هم كنار دست آدم باشه تا در مواقع اضطراري اونا رو به خدمت گرفت
مثلا همين چند وقت پيش در اثر اتصال به اينترنت دچار ويروس يا تروجان خيلي كوفتي و مزخرفي شده بودم
كه منو خيلي اذيت كرد و با اينكه هر دو نرم افزار فوق رو آپديت هم كرده بودم ولي هيچ فايده اي نداشتند
و فقط با آپديت مك آفي بود كه به دادم رسيد. البته اين اتفاقات زياد رخ ميده.

حالا اگر كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره دريغ نكنه تا هممن و هم ديگران استفاده كنيم.:
1- اين به اصطلاح آنتي اسپاي يا اسپاي ور ها چند نوعند وفرق اسپاي با تروجان و ادور و
ديالزرو جوكر و... اينها چيه.
2- ضمنا براي برنامه هاي Trend Micro Anti-Spyware و Anti Trojan Elite و نيز Spyware Doctor
و اسپاي بوت بدنبال كرك يا سريال هستم تا بشه اونا رو آپديت كرد و بعد از سي روز هم از
كار نيفتند .
3-اگه شما هم در اين مورد برنامه اي خوب ميشناسيد معرفي كنيد.البته حتما با سريال و
اينها تا قابل آپديت باشه.چون trial اينجور برنامه ها هيچ دردي رو دوا نميكنه.
4- ضمنا يه فايروال خوب معرفي كنيد.اين زون الارم آيا قابل آپديته و آيا بخوبي جلوي برنامه هاي
جاسوسي رو ميتونه بگيره.آيا فايروال فابل آپديت مك افي مثل ويروسكش اينترپرايز اون
سراغ داريد؟و آيا مثل ويروس كشش فايروال خوب و مطمئنيه؟