PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پخش نرم افزار ازاد

1376MAXIMUM
12-01-2015, 23:38
سلام
دوستان یه سوال در مورد پخش و نشر نرم افزار های ازاد و اپن سورس دارم اونم اینه که اپا پخش و نشرشون نیاز به مجوز های ارشاد و ... داره یا نه ؟ یه خودشون که ایمیل زدم جواب ندادن
تبلیغات و پخش مقاله و ... این جور کار ها چی نیاز به مجوز ارشاد و .... داره؟

milad_gta
13-01-2015, 03:52
منظورت از پخش و تبلیغات رو بیشتر توضیح بده. مثلا چه جور نرم افزار‌هایی یا تبلیغات به چه نحوی؟

اوپن سورس‌ها ممکنه قوانین خاص خودشون رو داشته باشند. اما آزاد‌ها طبعا از طرف تولید کننده مشکلی نیست.

به نظرم با هماهنگی و زیر نظر یک محل مثل دانشگاه یا فرهنگسرا صورت بگیره بهتره.

1376MAXIMUM
13-01-2015, 08:19
منظورت از پخش و تبلیغات رو بیشتر توضیح بده. مثلا چه جور نرم افزار‌هایی یا تبلیغات به چه نحوی؟

اوپن سورس‌ها ممکنه قوانین خاص خودشون رو داشته باشند. اما آزاد‌ها طبعا از طرف تولید کننده مشکلی نیست.

به نظرم با هماهنگی و زیر نظر یک محل مثل دانشگاه یا فرهنگسرا صورت بگیره بهتره.
مثلا اوبوتنو یک توضیع ازاده و دانلود و .... هم براش رایگانه مثلا بخواهیم برای ترویج و جایگزینیش به جای ویندوز و ... تبلیغ کنیم و مثلا یه بروشوری درست کنیم که چرا ازش استفاده کنیم و .... و جایگزین ویندوزش کنیم و یه جورایی تو جامعه ترویجش بدیم و از این جورکار ها خوب مسلما کسایی که میخواهن یا باید دانلود کنن یا باید بخرن یا از کسی بگیرن ما مثلا در کنار تبلیغاتی که براش انجام میشه همون نرم افزار رو همون جا پخش هم داشته باشیم و اگر خواست کسی بتونه بگیره یا بتونیم تو همون تبلیغات رایگان هم پخشش کنیم
تبلیغات بیلبوردی و ... منظورم نیست کاغذی ها و بروشوری هاست که گاها داروخونه ها یا بغضی مغازه ها هم ممکنه برای فروش و تبلیغ محصولشون بکنن
قوانین تولید کننده قابل فهمه و متوجه شدم‌ ولی داخلیا خیلی بد بود اصلا فابل فهم نبود و مشکلم‌قوانین داخلی هست که نمیدونم چطوریه

milad_gta
13-01-2015, 14:33
ااین قوانین داخلی رو میتونی بگی کجا دیدی که مطالعه کنیم؟

1376MAXIMUM
13-01-2015, 16:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه پی دی اف هم بود که پیداش نمیکنم انلاین یه نگاه کردم بهش
تو همون سایت هم چیزای دیگه بود که نگاه کردم متوجه نشدم اخرش چیمیشه حالا ماباید بگیریم مجوز یه نه مجوز نمیخواهد

milad_gta
13-01-2015, 18:12
ظاهرا این موارد برای تولید کننده‌های نرم‌افزار هست که قصد ثبت و انتشار محصول خودشون رو دارند. بیشتر هم جنبه‌ی راهنمایی داشت تا قوانین.

به نظرم هنوز هم اگر تحت یک چارچوب مناسب و زیر نظر یک محیط علمی صورت بگیره نباید مشکلی باشه. میتونید هماهنگ کنید همایش برگزار کنید و...

فکر کنم برخی ارگان‌ها از این گونه فعالیت‌ها حمایت هم میکنند، مثلا کمک میکنند لاگ تشکیل بدید (اگر شهرتون لاگ نداره). چون ظاهرا پیشنهاداتی داده شه برای استفاده از نرم‌افزارهای آزاد به جای نرم‌افزار‌های انحصاری همچون محصولات Microsoft و...

این سایت رو هم چک کنید:
مرکز ملی توسعه و بکارگیری نرم‌افزارهای بومی و آزاد/متن‌باز ایران

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قسمت مصوباتش رو هم یک نگاهی بندازید.

اما باز بسته به کاری که مدنظرت هست و میخوای انجام بدی، ممکنه اون کار نیازمند دریافت مجوز و... باشه.