PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل برقدار بودن کیس و سوختن رم ها

ehsab222
11-01-2015, 22:26
سلام به همه
من یک پاور GP585 B دو سال پیش گرفتم توی چند ماه پیش فهمیدم که کیسم برق داره! ولی چون جاهای مختلفی خونده بودم که به سایر فطعات مشکلی وارد نمی کنه بیخیالش شدم تا این که دیروز موقع روشن شدن کامپیوتر فهمیدم 2 تا رم روی سیستم سوخته!
حالا مشکل من از کجاست؟ ایا رم ها عمر شون رو کرده بودن و سوخته بودن؟(2 تا 4 گیگ که اونا رو هم 2 سال پیش خریده بودم) یا پاور باعثش شده؟
و اینکه برق پاور طوریه که امروز که کامل از کیس جداش کردم فهمیدم موقع وصل بودن به برق(خاموش بودن پاور) به حد زیادی برق داره!
حالا میارزه ببرمش گارانتی گرین یا نه؟

EXTREME
11-01-2015, 22:57
سلام به همه
من یک پاور GP585 B دو سال پیش گرفتم توی چند ماه پیش فهمیدم که کیسم برق داره! ولی چون جاهای مختلفی خونده بودم که به سایر فطعات مشکلی وارد نمی کنه بیخیالش شدم تا این که دیروز موقع روشن شدن کامپیوتر فهمیدم 2 تا رم روی سیستم سوخته!
حالا مشکل من از کجاست؟ ایا رم ها عمر شون رو کرده بودن و سوخته بودن؟(2 تا 4 گیگ که اونا رو هم 2 سال پیش خریده بودم) یا پاور باعثش شده؟
و اینکه برق پاور طوریه که امروز که کامل از کیس جداش کردم فهمیدم موقع وصل بودن به برق(خاموش بودن پاور) به حد زیادی برق داره!
حالا میارزه ببرمش گارانتی گرین یا نه؟

یعنی پاور رو بیرون از کیس بیارید و بدین صورت سیستم رو روشن کنید دیگه کیس برق دار نیست ؟

ehsab222
12-01-2015, 02:08
نه پاور رو بیرون اوردم و باز هم برق داره!! البته بعضی وقتا برق داره و بعضی وقتا برق نداره!!

EXTREME
12-01-2015, 10:02
نه پاور رو بیرون اوردم و باز هم برق داره!! البته بعضی وقتا برق داره و بعضی وقتا برق نداره!!

چک کردید ببینید اتصال بدنه ای در کیس وجود داره یا نه مثلا اتصال مین با بدنه کیس یا یک وسیله فلزی مثل پیچ که اتصال ایجاد میکنه یا اتصال کانکتورهای پاور به بدنه کیس علت اصلی برق دار بودن کیس اتصال بدنه است برای اینکه موقت این مشکل رو حل کنیدمیتونید یک سیم رسانا به پشت کیس متصل کرده و سردیگشو به زمین وصل کنید

ehsab222
12-01-2015, 17:58
بله چک کردم و اتصال از نوک پیچ های پاور هست!(چون بدنه پاور عایقه و برق از پیچ های بدنه انتقال پیدا می کنه!

بنظر شما این ممکنه باعث خرابی پا سوختن پاور بشه؟
چون فکر می کنم عامل اصلی سوختن رم هام همین برق کیس بوده؟؟!!

V i r u s e r
12-01-2015, 18:37
تجربه شخصیم اینه که بدنه ی فلزی همه ی وسایل الکتریکی و الکترونیکی به خاطر نبود سیم ارت برق دارن.
ولی این نباید مشکلی ایجاد کنه. میتونید یه سیم از بدنه ی کیس وصل کنید به زمین که برقش تخلیه بشه
سوختن رم ها ممکنه دلیل دیگه ای داشته باشه

EXTREME
12-01-2015, 20:19
بله چک کردم و اتصال از نوک پیچ های پاور هست!(چون بدنه پاور عایقه و برق از پیچ های بدنه انتقال پیدا می کنه!

بنظر شما این ممکنه باعث خرابی پا سوختن پاور بشه؟
چون فکر می کنم عامل اصلی سوختن رم هام همین برق کیس بوده؟؟!!

بله برق دار بودن کیس میتونه مشکلات زیادی رو بوجود بیاره شما با یک پاور دیگه تست کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه از سیم ارت هم میتونید استفاده کنید