PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور روی ویندوز 8.1 مجددا ویندوز 7 نصب کنیم؟

sorena_hi
09-01-2015, 09:47
سلام کامپیوتر من رم 2 گیگ داره و سیستمش مال 7 سال پیشه به نظرم نمیکشه ویندوز 8.1 رو و میخوام درایو سی رو فرمت کنم و ویندوز 8.1 رو پاک کنم و دوباره ویندوز 7 نصب کنم.
میشه لطفا راهنمایی کنید. خواهشا ساده راهنمایی کنید آسانترین روش واسه این کار چیه؟
بسیار ممنونم

Ali_RNT
09-01-2015, 11:31
شما کافیه دی وی دی ویندوز ۷ رو بوت کنید و Install now رو بزنید.بعد پس از تیک گذاشتن کنار i accept در صفحه ی بعد روی Custom کلیک کنید و درایو C که روش ویندوز نصبه رو روش کلیک کنید وپایین روی فرمت کلیک کنید.مطمئن شید که درایوی که فرمت میکنید همون C هست.میتونید قبلش تو ویندوز حجمش رو ببینید و توی لیست درایو ها موقع نصب از روی حجمش متوجه شید. بعد از فرمت روی همون درایو که فرمت کردید کلیک کنید و Next یا Install رو بزنید. باقی مراحل نصب رو ادامه بدید. موفق باشید!!!

sorena_hi
09-01-2015, 12:18
نمیدونم چرا سیدی نصب ویندوز 7 رو که میذارم اون گزینه ای که میگه ویندوز از طریق سیدی رام بیاد بالا دیده نمیشه هرچه ریستارت میکنم این گزینه رو نمیبینم.
آخه من قبلا خونده بودم که اگه ویندوزتون 8.1 باشه نمیشه ورژن قدیمیتر که 7 هست روش بنصبید.؟

Ali_RNT
09-01-2015, 12:34
نخیر میشه.بر اساس مدل مین بردتون یه کلید مثل f10, f7, f12, f11 رو باید فشار بدید تا منوی بوت نمایش داده شه و دی وی دی رو انتخاب کنید.یا اینکه وقتی کامپیوتر رو روشن کردید کلید Del رو فشار بدید تا وارد تنظیمات بایوس شید و تو بخش Boot اولویت رو با DVD قرار بدید.

البته ممکنه مشکل از دی وی دی باشه و این نوشته نشون داده نشه.دی وی دی نصب ویندوز ۸ رو بذارید و ببینید که نوشته ی Press any key to boot from DVD نمایش داده میشه یا نه.