PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه کار واقعا موثری برای بلندی قد پیشنهاد میکنید؟

alishadabmehr
08-01-2015, 23:54
با سلام .
برای یه فرد 14 یا 15 ساله با وزن حدود 57 و قد 170 چه راهکار هایی رو برای حداکثر افزایش قد میتوان کرد؟؟؟
ممنون

M.R.S.
09-01-2015, 00:08
کار زیادی نمیشه کرد
قد فرد وابسته به ژنتیک اون هست و هر کس بهترین رژیم غذایی و انواع ویتامین ها رو مصرف کنه حداکثر به قدی میرسه که ژن فرد ادامه میده (قد چند ژنی هست و چندین ژن در در هر یک از مشخصات فیزیکی فرد موثر هست)
بنابراین تنها کاری که میشه کرد رعایت رژیم غذایی مناسب و مصرف مناسب مواد حاوی ویتامین و مواد معدنی هست و انجام ورزش تا هورمون رشد هم به اندازه کافی ترشح بشه تا فرد بتونه حداکثر حدی که ژنتیکش تعیین کرده قد بکشه

Alireza SM
09-01-2015, 00:10
دوست عزیز افزایش قد خلاف ظاهرش که خیلی موضوع ساده ای به نظر میرسه، کار کاملا پیچیده ای هست و هر کسی شرایط خاص خودش رو داره و ده ها فاکتور در مورد یه شخص باید بررسی بشه. کسایی هم که تو این فروم توصیه های پزشکی میکنن هیچکدوم پزشک نیستن فقط با سرچ از ویکیپدیا و گوگل یه مطالبی متناسب با موضوع تاپیک پیدا میکنن و مینویسن بهتره اگه کسی واقعا به فکر افزایش قد هست فقط و فقط به فوق تخصص غدد و متابولیسم باید مراجعه کنه نه این مطالب اینترنتی.

M.R.S.
09-01-2015, 01:03
قد اینشون در حال حاضر طبیعی هست.........و هر کسی هم میتونه با نگاه به افراد جامعه این رو درک کنه.........فرمول غالبی که برای تعیین قد فرد به کار میره این هست که قد رو تقریبا میانگین قد پدر و مادر فرد در نظر میگیرند
متخصصین غدد اطفال دارو درمانی و بررسی ها رو فقط در افراد کوتاه قد یا افرادی که سریع رشد و افزایش قد غیر طبیعی دارند انجام میدهند
و در مقابل سول شما تنها توصیه های تغذیه ای یا در نهایت مکمل های غذایی داده میشه

Thor God
09-01-2015, 01:49
اين كه ميگن قد هر فرد ميانگين قد پدر و مادر هست رو بنده رد مي كنم، خودم حدود١٥ سانتي متر از پدر و مادرم بلند تر هستم برادرم هم همچنين
تو دوستان و اشناها هم كه بررسي مي كنم بيشتر بچه ها بلند تر از پدر و مادرشون هستن

به صاحب تاپيك : ورزش شنا و بارفيكس موجب افزايش قد مي شن، به طور كلي همه ورزش هايي كه رو كشيده شدن عضلات شما تاثير ميزارن مثل واليبال بسكتبال شنا و ... رو قد شما تاثير مثبت دارند

موفق باشيد

soroosh_cz
09-01-2015, 03:32
والا 170 تو 14-15 سالگی خوبه.
من الان 22 سالمه، قدم 176 تقریبا... نرمال هستم تو جمع هم سن و سالهام.

Argada
09-01-2015, 18:34
شما قدت خوبه...
تو سن 15 سالگی 170 قد نرمالی هست...تا 20 سالگی احتمالا 178 میشی... که عالیه... من الان 26 سالم هست 177 هستم... یادمه 15 سالم که بود قدم کمتر از 170 بود.

الان تو سن اوایل جوانی هستی و چون مشکلاتی مثل کار و ازدواج و فشارهای اجتماعی رو نداری فکرت دنبال مشکل تراشیدن واسه خودت هست... منم حقیقتش اون زمان اینجوری بودم...از من میشنوی کلا این فکرها رو رها کن... و تلاش و زحمتت رو بزار برای درس و انسان خوب و مفید شدن...