PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت واقعی این ارور هارد دیسک

mahddi
04-01-2015, 13:44
سلام
من یک هارد 500 گیگی وسترن دیجیتال بلک دارم که پارسال دست دوم از انجمن خریدم
این هارد مشکلی نداشت تا اینکه 1 ماه پیش دچار ارور current pending sector در برنامه HD Tune شد و مجبور شدم هاردو با HD Tune و HDD Regenrator فرمت سطح پایین (Low Level Format) بکنم که مشکلش برطرف شد و حتی شماره ی تعداد ارور ها هم صفر شد و حالا بعد از 20 روز استفاده دوباره همین مشکلو پیدا کرده

می خوام بدونم علت واقعی بوجود اومدن دوباره این ارور چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
04-01-2015, 16:18
سلام .

1. فقط همين هارد ديسك روي سيسمتان نصب هست ؟ اگر هارد ديسك ديگري هم روي همان سيستم نصب هست بررسي كنيد دچار همين اين مسئله (و يا موارد ديگر) شده يا خير ؟ يا اينكه اگر سيستم ديگري هم داريد پس روي سيستم ديگر تست و بررسي كنيد بازهم دچار چنين مشكلي ميشويد يا خير (جهت اطمينان از اينكه علت خارجي دارد و يا واقعاً مشكل از هارد ديسك هست) .
2. از سلامتي اجزاء سيستم (مثلاً پاور) مطمئن هستيد ؟ تا به حال resetـهاي ناخواسته و مكرر داشتيد ؟ (حالا به هر علتي) .
3. سيستم را بطور ناگهاني از برق جدا نميكنيد ؟ يا قطع و وصلي مكرر برق نداريد ؟

mahddi
04-01-2015, 16:47
سلام .

1. فقط همين هارد ديسك روي سيسمتان نصب هست ؟ اگر هارد ديسك ديگري هم روي همان سيستم نصب هست بررسي كنيد دچار همين اين مسئله (و يا موارد ديگر) شده يا خير ؟ يا اينكه اگر سيستم ديگري هم داريد پس روي سيستم ديگر تست و بررسي كنيد بازهم دچار چنين مشكلي ميشويد يا خير (جهت اطمينان از اينكه علت خارجي دارد و يا واقعاً مشكل از هارد ديسك هست) .
2. از سلامتي اجزاء سيستم (مثلاً پاور) مطمئن هستيد ؟ تا به حال resetـهاي ناخواسته و مكرر داشتيد ؟ (حالا به هر علتي) .
3. سيستم را بطور ناگهاني از برق جدا نميكنيد ؟ يا قطع و وصلي مكرر برق نداريد ؟

1- بله فقط همین هارد روی سیستمم هست و سیستم دیگه ای ندارم
2- اگر از باب کافی بودن توان پاور می فرمایید که باید بگم که پاور گرین GP1200 Gold هست که از سال 89 داره کار می کنه و من سیستمو اور هم نمی کنم که مصرف بالا باشه و در حالت عادی توان پاور خیلی بیشتر از مصرف قطعات هست
ریست ناخواسته و مکرر هم نداشته ام
3- این مورد تا حالا پیش اومده که سیستم خاموش نمیشده و مجبور شدم از کلید پاور خاموش کنم
وسط کار با کامپیوتر هم، رفتن برق هم رخ داده البته نه زیاد مثلا شاید 10 بار

EXTREME
04-01-2015, 19:17
هاردتون یا بدسکتور یا delay سکتور میتونه داشته باشه با اسکن معمولی نرم افزار hdd regenerator مشخص میشه

ata.royalfalcon
04-01-2015, 22:27
1- بله فقط همین هارد روی سیستمم هست و سیستم دیگه ای ندارم
2- اگر از باب کافی بودن توان پاور می فرمایید که باید بگم که پاور گرین GP1200 Gold هست که از سال 89 داره کار می کنه و من سیستمو اور هم نمی کنم که مصرف بالا باشه و در حالت عادی توان پاور خیلی بیشتر از مصرف قطعات هست
ریست ناخواسته و مکرر هم نداشته ام
3- این مورد تا حالا پیش اومده که سیستم خاموش نمیشده و مجبور شدم از کلید پاور خاموش کنم
وسط کار با کامپیوتر هم، رفتن برق هم رخ داده البته نه زیاد مثلا شاید 10 بار

با همان روشی که خودتان انجام دادید یکبار دیگه این Error را فیکس کنید . اگر بازهم این Error ظاهر شد ببینید قبلش چه اتفاقی افتاده بود (تمام وقایع اتفاق افتاده را جایی یادداشت کنید حتی یک Error ساده نرم افزاری) . اگر اتفاق خاصی نیافتاده بود حتماً خود هارد دیسک مشکلی دارد بطوریکه Stable نیست .

mahddi
30-03-2015, 01:34
من که قید این هاردو زدم و یه هارد دیگه خریدم