PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برترین بازی‌های 2014 - برترین هر ژانر - برترین بازی نقش آفرینی

hosseincode2008
18-12-2014, 18:19
بــرتــریــن بــازی‌هــای 2014
برترین هر ژانر
برترین بازی نقش آفرینی

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Best Games of 2014
Genre Awards
Best Role-playing Game

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Child of Light
PC / XOne/ PS4 /Xbox360/ Ps_Vita / Wii U

سازنده: Ubisoft
ناشر: Ubisoft
Dark Souls II
PC / Xbox 360 / PlayStation 3

سازنده: From Software
ناشر: Bandai Namco
Dragon Age: Inquisition
PC / Xbox 360 / PlayStation 3/XOne/ PS4

سازنده:BioWare
ناشر: EA
Divinity: Original Sin
PC

سازنده:Larian Studios
ناشر: Larian Studios

Middle-earth: Shadow of Mordor
PC / Xbox 360 / PS3 /XOne/ PS4

سازنده:Monolith Productions
ناشر: Warner Bros.
Transistor
PC / PS4

سازنده:Supergiant Games
ناشر: Supergiant Games

Wasteland 2
PC

سازنده:inXile Entertainment
ناشر: inXile Entertainment

33505775
03-01-2015, 14:09
همشون عالیند
من child of light را انتخاب کردم
به خاطر زیبایی که در عین سادگیش داشت

City 17
05-01-2015, 00:01
امسال بعد از چند سال درجا زدن، سال محشری بود برای RPG (البته برای PC)، به خصوص به لطف Kickstarter، امسال اینقدر خوب بود که من به شخصه سه تا از RPG ها (Divnity:OS, Wasteland 2, Transistor) رو اوریجینال (نسخه استیم) تهیه کردم. بقیه عنوان ها هم واقعا فوق العاده بودن، DSII که یک دنباله خوب و موفق بود، Middle-earth با اون سیستم Nemesis نوآورانه که میشه گفت یکی از بهترین بازی های ساخته شده بر اساس سری ارباب حلقه هاست، و Dragon Age جدید، که هنوز فرصت نکردم بازی کنم، اما قطعا از اون RPG های خوش ساختی هست که هر چند سال یکبار ساخته میشه و تجربش برای هر RPG بازی واجب.

بین عناوینی که بازی کردم برای من Divinity:OS بهترین بوده، نه تنها بین RPG ها بلکه بین کل بازی های سال. اگه بخوام بارزترین ویژگی Divinity رو بگم، ویژگی که تقریبا توی هیچ عنوانی تا این حد نمود پیدا نمی کنه، این هست که با مکانیک بازی شدیدا میشه به معنای واقعی کلمه وَر رفت! و هر دفعه یه نتیجه جدید و جالب به دست میاد، بازی مصداق بارز جمله معروف "هر عمل را عکس العملیست" هست، و دیزاینر بازی موقع طراحی بازی، حالت های خیلی مختلف و بعضا عجیب و غریبی رو در نظر گرفته که ممکنه حتی اکثر گیمرها متوجه اون نشند یا توی یک یا چند Playthrough پیش نیاد، اما بازی برای اونها یه چیزی رو در آستین داره، از سمت بازی حتی برای عجیب ترین کارها یه مورد پیش بینی شده، که همه اینها به تصمیم گیری های شما در گیم پلی (مثلا از بین بردن/نبردن یک شیء یا ...) و البته نوع اختصاص دادن مهارت ها بر می گرده و قضیه وقتی جالب تر میشه که بازی رو کوآپ بازی کنید و هم تیمی شما هم تا می تونه با این جزئیات وَر بره! و تصمیم هایی بگیره که شما انتظارش رو ندارید، که بازی برای اون تصمیم ها هم برنامه داره، چون اصولا بازی با دید کوآپ طراحی شده... در کل وقتی همچین عنوانی رو بازی می کنید متوجه خطی بودن گیم پلی 99% عناوین دیگه و اصطلاحا dumb down شدنشون میشید.

از بازی های دیگه، Transistor که از نظر آرت، موسیقی متن و احساس ویژه ای که داشت فوق العاده بود، و Wasteland 2 که یه RPG به معنای واقعی old school، شدیدا غنی و با دریایی از محتوا بود (برای پی بردن به حجم محتوا کافیه تصور کنید RPG با اون انجین نه چندان سنگین نزدیک به 21 گیگ حجم داره!) با یه آزادی عمل محض و کم نظیر و امکان کاستومایز کردن کامل همه شخصیت ها از هر نظر، موردی که RPG های روز به دلائل مختلف (دشوارهای زیادی در دیزاین و البته سلیقه نسل نو) نمی تونن انجامش بدن، که این آزادی عمل بیش از حد به همون اندازه باعث شده که مسئولیت گیمر سنگین تر بشه و بازی واقعا بازی سختی هست و تصمیم گیری های غلط شما می تونه جریمه های سنگینی داشته باشه، تا حدی که به خاطر عدم اطلاعات کافی یا اختصاص ندادن مناسب توانایی ها یا خیلی موارد دیگه ممکنه مجبور بشین کاراکترهایی که ساعت ها روشون وقت گذاشتین رو کنار بگذارین و بازی رو از نو شروع کنین!

اما جالب تر اینکه سال دیگه هم "حداقل" به اندازه امسال خوب، و شاید حتی بهتر هست، امسال با عنوان ها که چه عرض کنم، ابرعنوان هایی مثل Witcher 3 (که نیاز به توضیح نداره) و Pillars of Eternity و Planescape Tides of Numenera، که تیم سازنده اونها از بزرگترین و بهترین دیزاینرهای تاریخ ژانر RPG و ایضا دارنده رکورد بیشترین بودجه جمع آوری شده در Kickstarter هستن و انتظارها حتی بیشتر از Wasteland 2 و Divinity:OS هست.

vahidgame
05-01-2015, 00:03
من توی این لیست فقط چشمم یه بازی رو می بینه یعنی Dragon Age: Inquisition :دی
ولی جدی امسال رو می تونم بگم در زمینه بازی های نقش آفرینی فوق العاده بود!
کمتر سالی رو دیدم که از لحاظ بازی های این سبک اینقدر تنوع داشته باشه

Child of Light
یه بازی با گیم پلی بسیار عالی
شاید اولش فک کنید بازی یه پلتفرمر و این مدل بازی هاست ولی دقیقا یه نقش آفرینی نابه
به خصوص سیستم مبارازتش که من به شخصه با وجود اینکه اصلا اهل نقش آفرینی نوبتی نیستم از اون لذت بردم

Dark Souls II
نمی تونم دقیق در موردش نظر بدم
شماره یک فک می کنم بهتر بودش
ولی دارک سولز همیشه دارک سولزه و همه کسانی به دنیای اون علاقه دارن رو حسابی سیراب می کنه
خدا می دونه که چی جور مردن هایی رو توی این بازی هر کسی تجربه کرده :دی
یه جورایی باید بگیم آخرین بازی بزرگ نسل هفتم بودش

Divinity: Original Sin
یه بازی نقش آفرینی بسیار عالی و شاهکار
یعنی این سری قبل از اون چنان عالی نبود ولی این بازی کلا سری رو متحول کرد
نظر نقش آفرینی های قدیمی رو مطمئنا خیلی جلب می کنه و تا مدت ها میشه با اون سرگرم شد
واقعا جای امیدواری داره هنوز این نوع بازی های کلاسیک هم توی عصر امروز ساخته میشن

Middle-earth: Shadow of Mordor
قبل از اینکه بازی منتشر بشه شاید کسی فک نمی کرد خیلی عالی بشه ولی من قبل از انتشارش یه جورایی بازی جذبم کرده بود
یه بازی واقعا با گیم پلی خلاقانه بودش که سیستم جدیدی رو هم توی بازی وجود داشت که همه رو مجذوب خودش می کنه
چندین گوتی رو هم تونست ببره و یه جورایی جزو پدیده های امسال بودش

Transistor
بازم یه تجربه خیلی خوب و خاص از شرکت Supergiant Games
مشخصه این شرکت توی زمینه ساخت این مدل بازی ها تخصص بالایی داره

Wasteland 2
این بازی یاد و خاطرات شماره یک رو زنده کرد
هر چند می تونست یکمی بهتر ظاهر بشه ولی گیم پلی بازی خیلی عالیه
کاملا روح یه بازی کلاسیک رو در اون میشه دید
در مورد این بازی هم مثل Divinity: Original Sin باز جای خوشحالی داره که این سبک رو زنده نگه می داره
فقط میشه گفت زنده باد نقش آفرینی کلاسیک!

واقعیتش رو بخواید خیلی منتظر این بازی بودم ولی فکرشو نمی کردم دیگه اینقدر فوق العاده باشه
بازی یه جوریه که داستان از لحاظ انتخاب های شماره های قبلی یکمی پیچیده ست یعنی شماره های قبلی رو خیلی توی اون تاثیر دادن به خاطر همین اگه کسی شماره های قبلی رو با جزئیات نرفته باشه ممکنه بعضی جاها به مشکل بخوره و سوای این انتخاب های قبلی به نظرم داستان بازی اون قدر فوق العاده نبود یعنی به فوق العاده ای شماره یک که بشه بهش راحت امتیاز کامل رو داد
با این اوصاف خیلی سایت ها شاید از داستان بازی امتیاز کم کنن و همین مثلا یه سایت معتبر می گفت که داستان بازی خوب نیست و تازه با این حال میانگین امتیاز بازی نزدیک 90 شد!

ویژگی مثبت بازی گیم پلی و وسعت دنیای open world اونه و گیمر رو تا ساعت ها سرگرم خودش می کنه و کلی ماموریت فرعی و مخفی وجود داره که ممکنه کسی چند بار بازیو تموم کنه ولی همه اونا رو تجربه نکنه
یه جورایی باید از این به بعد دنیای Dragon Age رو جوری دیگه ای ببینیم یعنی علاوه بر اون انتخاب های داستانی و دیالوگ ها و شخصیت پردازی خاصی که توی بازی می بینیم یه جورایی یه بازی با دنیای وسیع و پر از ماموریت های فرعی شبیه به اسکایریم رو هم در اون جای داده شده و حساب کنید تلفیق این دو تا دیگه چی میشه!
ممکنه یکی مثلا 50 ساعته بازیو تموم کنه البته روی درجه نرمال ولی لذت بازی اینه که برای یه بار تموم کردنش حداقل نزدیک به 100 ساعت وقت بذاری
با این حال توی شماره های بعدی می تونه بهتر هم بشه مثلا از لحاظ همین داستان به نظرم خیلی قسمت های دنیای Dragon Age رو باز نکرد و قسمت های گنگی هم داشت و من بخوام بازیو نقد کنم از داستانش نمره کم می کنم

در کل انتخاب من توی این ژانر همین بازیه
ولی مسلما بازی های دیگه هم خیلی هاشون فوق العاده بودن
و میشه گفت بهترین سبک امسال همین سبک نقش آفرینی بود و توی گوتی هم اگه مجموع رو حساب کنیم شاید بیشترین اون سهم همین بازی ها بودن

Layken
06-01-2015, 22:31
Dark Souls II
Child of Light

اینا ترتیب بهترین نقش افرینی های امسال از نظر من هستن.

saeed_136915
08-01-2015, 14:22
انتخاب بین دارک سولز 2 و دراگون ایج خیلی سخت بود واسه من؛ ولی دراگون ایج رو زدم