PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انجام آزمایشهای برق در منزل ؟؟

lotus65
30-12-2014, 22:46
سلام . می خواستم بدونم میشه آزمایشات مداری رو در منزل انجام داد. منظورم اینه که مدار رو روی برد بورد بست و بعد بجای فانکشن ژنراتور و اسکوپ از کامپیوتر استفاده کرد؟

masoud_iq
30-12-2014, 23:24
سلام
آره شاید بعضی هاش رو بشه ولی محدودیت خیلی داره مثلا یه موردش اینه که سر راه ورودی میکروفن که میخوای ولتاژ بخونی یه خازن هست که ولتاژ ورودی رو فیلتر میکنه و قسمت dc رو عبور نمیده
تو قسمت فانکشن هم باز همین مشکل هست و خروجی dc بهت نمیده
در کل به نظرم این روش چندان به درد پروژه های مدار نمی خوره
اما کار نشد نداره :) برای همه ی این مشکلات میشه مدار طراحی کرد و حلش کرد.

lotus65
31-12-2014, 10:06
سلام. می شه بیشتر توضیح بدید چجوری هست. مثلا برای فانکشن پراب رو وصل می کنی به میکروفون؟
اگه چیز دیگه ای هم هست که کار فانکشن رو بکنه بگید .
راستش تو فکر خرید دست دومشون بودم گفتم اول بپرسم ببینم نمی شه با کامپیوتر این کار رو کرد مثلا مدار رو روی برد بورد ببندی بعد از فانکش و اسکوپ برنامه هایی مثل پروتئوس یا پی اسپایس استفاده کنی؟
بعد قیمت دست دوم فانکشن و اسکوپم اگه می دونید بگید. نوشون که خیلی بالا بود حدود یک در میومد!

amin_947
31-12-2014, 17:12
فکر کنم نیاز به کارت های دیتا اکوزیشن داشته باشین واسه کامپیوتر وگرنه استفاده از میکروفن و اینا نویز زیادی خواهد داشت

masoud_iq
01-01-2015, 12:43
سلام دوست عزیز
اگه هدف شما یادگیری مفاهیم هست با همون پی اسپایس و پروتوس میتونید مدار رو ببندید و نتیجه رو ببینید ( مثل یک آزمایشگاه مجازی) و نیازی به کار عملی نیست
ولی اگر حتما میخواید کار عملی بکنید من دستگاه زیر رو پیشنهاد می کنم که اسیلوسکوپ و فانکشن رو یکجا داره ( البته برای فرکانس پایین ساخته شده) و مخصوص یادگیری هست و قیمت خیلی بالایی هم نداره و به کامپیوتر با usb وصل میشه و میتونید در صفحه ی کامپیوتر نتایج رو ببینید و کنترلش کنید.( البته اگر بتونید مدل چینیش رو پیدا کنید قطعا قیمتش پایین تر هم خواهد بود)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masoud_iq
01-01-2015, 12:58
اینا هم مدل های چینی :)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lotus65
01-01-2015, 14:35
نه برای کار عملی می خوام حتما مدار روی برد بورد بسته بشه .ممنون جالب بود حالا اینا ایران گیر میاد؟

masoud_iq
01-01-2015, 16:03
اگر هم گیر بیاد ۲ یا ۳ برابر قیمتش میفروشند
این روزها خرید از سایت های خارجی کار سختی نیست ولی خب زمان میبره و ممکنه از زمان سفارش یک ماه طول بکشه
شما از لحاظ قیمت کدوم مد نظرتون هست ؟

SNOW PATROL
01-01-2015, 16:19
نه برای کار عملی می خوام حتما مدار روی برد بورد بسته بشه .ممنون جالب بود حالا اینا ایران گیر میاد؟
تو فروشگاهی معروف اینترنتی که کارشون فروش قطعات رباتیک و الکترونیکی هست بگردید پیدا میشه
چند مورد دیدم قیمت حدود 300 داره
ولی نمیدونم بدرد شما بخوره یه مورد براتون پ.خ کردم

اگر هم گیر بیاد ۲ یا ۳ برابر قیمتش میفروشند
این روزها خرید از سایت های خارجی کار سختی نیست ولی خب زمان میبره و ممکنه از زمان سفارش یک ماه طول بکشه

اون لینکی که براتون فرستادم با توجه به دلار 3500 تومنی من محاسبه کردم حدود 60-50 تومنی گرونتر پاشون میوفته ولی فکر کنم ارزشش رو داره
با توجه به این نکته که هم از نظر وزنی و هم از نظر نوع قطعه احتمال گمرکی خوردنش زیاده

masoud_iq
01-01-2015, 17:19
بله من منظورم از تفاوت قیمت اون اولی بود
سایت roboeq هم سایت قابل اعتماد و خوبی هست

smahdis
02-01-2015, 19:18
تو فروشگاهی معروف اینترنتی که کارشون فروش قطعات رباتیک و الکترونیکی هست بگردید پیدا میشه
چند مورد دیدم قیمت حدود 300 داره
ولی نمیدونم بدرد شما بخوره یه مورد براتون پ.خ کردم

اون لینکی که براتون فرستادم با توجه به دلار 3500 تومنی من محاسبه کردم حدود 60-50 تومنی گرونتر پاشون میوفته ولی فکر کنم ارزشش رو داره
با توجه به این نکته که هم از نظر وزنی و هم از نظر نوع قطعه احتمال گمرکی خوردنش زیاده

برای من هم پ.خ کن.

راستی برای آندروید هم یه وسیله ای اومده بود که حساب کردم حدود 500 خرج ور میداشت. کسی تو ایران سراغ نداره؟