PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برترین بازی‌های 2014 - برترین هر ژانر - برترین بازی ماجراجویی

vahidgame
30-12-2014, 21:07
بــرتــریــن بــازی‌هــای 2014
برترین هر ژانر
برترین بازی ماجراجویی

Best Games of 2014
Genre Awards
Best Adventure Game

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Broken Age Act 1
PC

سازنده: Double Fine Productions
ناشر: Double Fine Productions

Kentucky Route Zero - Act III
PC

سازنده: Cardboard Computer
ناشر: Cardboard Computer
The Vanishing of Ethan Carter
PC

سازنده: The Astronauts
ناشر: The Astronauts

The Walking Dead: Season Two
PC /Xbox One / PlayStation 4
Xbox360 /PlayStation 3 /

سازنده: Telltale Games
ناشر: Telltale Games

The Wolf Among Us
Xbox360 /PlayStation 3 /

سازنده: Telltale Games
ناشر: Telltale Games
Valiant Hearts: The Great War
Xbox360 /PlayStation 3 /

سازنده: Ubisoft Montpellier
ناشر: Ubisoft

soroosh_cz
03-01-2015, 02:54
من از این لیست
TWD
TWAU
Broken Age
رو بازی کردم.
TWD که هیجان فصل اولشو نداشت...
و تنها صحنه ایش که متاثرم کرد، جایی بود که Lee رو خواب می بینیم.
Broken Age هم محیط بچه گانه ای داشت به نظر من.
ولی تازگی TWAU واقعا عالی بود. من که از همه نظر از بازی کردنش لذت بردم.:n25:

vahidgame
04-01-2015, 18:08
2014 سال خیلی خوبی برای ادونچر بازها بودش
به خصوص اینکه چند تا بازی خیلی خوب به اصطلاح کلیک و اشاره هم منتشر شدن
اول سال که Broken Age منتشر شد دیگه برام مشخص شد که عجب سالیه امسال :دی
واقعا بازی به سبک و سیاق بازی های قدیمی این سبک و به خصوص بازی های Double Fine بودش و فک کنم توی act های بعدی هم همین طور عالی باشه
Kentucky Route Zero هم باز مثل act های قبلی یه تجربه خاص بودش
The Vanishing of Ethan Carter هم یه تجربه ماجرایی خاص رو رقم می زنه اونم با یه گرافیک خیلی عالی برای پی سی که جزو بهترین بازی های سال پی سی هم بودش و به طور موقت جزو انحصاری های پی سی میشه قرارش داد

و اما می رسیم به ماجرایی به سبک Telltale Games !
اول سال همه تعجب می کردن چه جوری این شرکت می خواد 4 تا بازی مختلف رو منتشر کنه ولی دقیقا توی هر 4 تا موفق بود
فصل دوم The Walking Dead در نوع خودش به نظرم خیلی خوب بود و من باز از داستان و موقعیت هایی که توی بازی پیش می اومد خوشم اومد و فقط شاید گیم پلی اون می تونست بهتر باشه
The Wolf Among Us هم فصل اول خیلی خوبی داشت و از لحاظ داستات و شخصیت پردازی و حتی گیم پلی هم خیلی خوب بود و شاید بهترین بازی این شرکت توی 2014 بودش
بازی های دیگه این شرکت Tales from the Borderlands و Game of Thrones هم درخشان ظاهر شدند و مطمئنا توی سال 2015 می تونن بدرخشن

اما می رسیم به آخرین گزینه یعنی Valiant Hearts: The Great War
این بازی در یه کلام فوق العاده ست!
گیم پلی بازی حالت فکری داره و یه جورایی در ژانر پازل هم می تونه قرار بگیره ولی در اصل ماجرایی هم هست
یه جورایی بازی حالت فان هم داره و قسمت های فکری هم زیاد سخت نبودن
اما نقطه قوت بازی داستان اون بودش که خیلی تاثیرگذاره و آخرش شاید شما رو به گریه بندازه!
تا حالا بازیی ندیده بودم که حداقل در مورد جنگ جهانی اول اینقدر تاثیرگذار ساخته بشه
با وجود اینکه بازی های دیگه لیست هم خیلی شاخص بودن ولی مطمئنا رای من به این بازیه
تاپیکشو هم مدت ها بود می خواست بزنم که متاسفانه فرصتش پیش نیومد و امیدوارم در آینده نزدیک تاپیکشو بزنم...

Killzone2
04-01-2015, 20:01
با احترام تمام به بقیه بازی های این گروه... جز Valiant Hearts: The Great War و The Vanishing of Ethan Carter برترین مطلق سال 2014 بودن و بقیه در چند صد کیلومتری این دو بازی قرار میگیرن تو این لیست (نظر خودمه : دی ) دوتا عنوان شدیدا زیبا واقعا باهاشون حال کردم... بخصوص Ethan Carter هنوز تو فاز گرافیکشم :n02:

dverbame
04-01-2015, 23:34
با وحید موافقم ... واقعا

اما می رسیم به آخرین گزینه یعنی Valiant Hearts: The Great War
این بازی در یه کلام فوق العاده ست!
گیم پلی بازی حالت فکری داره و یه جورایی در ژانر پازل هم می تونه قرار بگیره ولی در اصل ماجرایی هم هست
یه جورایی بازی حالت فان هم داره و قسمت های فکری هم زیاد سخت نبودن
اما نقطه قوت بازی داستان اون بودش که خیلی تاثیرگذاره و آخرش شاید شما رو به گریه بندازه!
تا حالا بازیی ندیده بودم که حداقل در مورد جنگ جهانی اول اینقدر تاثیرگذار ساخته بشه
با وجود اینکه بازی های دیگه لیست هم خیلی شاخص بودن ولی مطمئنا رای من به این بازیه
تاپیکشو هم مدت ها بود می خواست بزنم که متاسفانه فرصتش پیش نیومد و امیدوارم در آینده نزدیک تاپیکشو بزنم...

نمیشه هیچی برای این بازی گفت...

یه بازی تمام عیار . واقعا لذت بردم و پایانش چه غم انگیز بود .. به قول ایمیل ... war made men mad :(

یکی از نکات فوق العاده جالب بازی ... اون تیکه های توضیحاتی به همراه عکس بود که صحنه های جنگ رو با عکس زنده میکرد و میفهمیدی در واقعیت چی گذشته :n03:

در کل بی نقص بود

Layken
05-01-2015, 19:55
Valiant Hearts: The Great War

واقعا عالی بود.
کلا یک حس و حال خاصی رو به ادم منتقل می کرد.
رای من هم برای همین بازی.

hosseincode2008
09-01-2015, 01:16
انتخاب بین The Vanishing of Ethan Carter و Broken Age: Act 1 سخت بود ولی به هر حال به اولی رای دادم. به خاطر داستان، گرافیک و صحنه های جالب و هیجان انگیزی که به ما فرصت تجربش رو داد. Broken Age هم به نظرم وقتی نسخه کاملش (Act 1 & 2 باهم) بیاد بیشتر تحویل گرفته میشه.

City 17
11-01-2015, 19:39
امسال از اون سال های خوب ادونچر بود، برای من به شخصه بعد از RPG بهترین ژانر سال همین ادونچر بود.
با فاکتور گرفتن از دو عنوان Telltale (که در جای خودشون عناوین خیلی خوبی هستن، به خصوص TWAU) به نظرم به ترتیب:

Kentucky: Route Zero
تا قبل از اومدن Kentucky شاید وقتی از عنوان های هنری صحبت میشد، اولین عنوان هایی که به ذهن می اومد، Braid و Bastion و ... بودن و حالا Kentucky عنوانی هست که از نظر هنری حتی یه لول بالاتر از اونها قرار داره، که البته به همین خاطر گیم پلی بازی تحت تاثیر قرار گرفته و مثل خیلی از عناوین ادونچر امروزی محدود به یک سری انتخاب های ساده شده، انتخاب هایی که پایان بازی رو تحت تاثیر قرار نمیدن، بلکه تجربه متفاوتی رو برای شما رقم می زنن... با همه اینها فضاسازی های فوق العاده و دیالوگ های حیرت انگیزی که توی Kentucky وجود داره در بین کل بازی هایی که من توی این سال ها دیدم، بی نظیر هست. فضاهایی که در عین سادگی، میشه توشون غرق شد و مدت ها راجع بهشون فکر کرد، از خود Route Zero که هنوز بعد از سه تا اکت علامت سوال های زیادی رو درست کرده، تا مسیرهای عجیب و غریبی که بین راه وجود داره، یا شخصیت هایی که بعد از یه مدت غیبشون میزنه!، تا کاراکتر Shanon که بعضی وقت ها صحبت هایی می کنه که من هنوز بعد از چند ماه توی فکر موندم!... و مهم تر از همه پیوستگی داستانی که بین اکت ها تا اینجا وجود داشته و باعث شده این داستان جالب هنوز ادامه داشته باشه.

The Vanishing of Ethan Carter
تکنیک نوآورانه ای که طراح بازی که توی طراحی محیط های بازی و تولید تکسچرها به کار گرفته بود، باعث شده این بازی با اینکه بودجه آنچنانی نداشته، از نظر بصری یکی از زیباترین بازی هایی باشه که روی PC پیدا می کنید، حتی در مقایسه با بزرگترین و به روز ترین بازی ها... که این سطح از جزئیات بصری و نزدیک به واقعیت با داستان بازی به زیبایی ترکیب شده و نتیجه یه عنوان ارزشمند هست. البته به گیم پلی بازی و طراحی بعضی از پازل ها انتقادهایی وارد هست و مشخص هست که بیشتر زمان و بودجه تولید صرف قسمت های بصری شده اما نتیجه نهایی به قدری زیبا هست که یکی از عناوین شاخص سال باشه.

Broken Age
یه عنوان خوش ساخت دیگه از Double Fine در عین سطح توقعات بالا... آرت، صداگذاری و داستان بازی طبق انتظار بود تنها انتقادی که من به شخصه وارد می دونم، خصوصا نسبت به ساخته های قدیمی تر تیم شفر، آسون بودن پازل ها بود، که بخشیش به خاطر تصمیم به حذف نقش کلیک سمت راست ماوس در عنوان های ادونچر قدیمی بود (که به اون عناوین و پازل ها عمق بیشتری می داد)، تصمیمی که بیشتر به خاطر تصمیم استودیو برای منتشر کردن بازی روی تبلت و دسترسی برای مخاطب های بیشتر و از سنین مختلف بود.

Valiant Hearts
اوبی-سافت امسال عنوان های زیادی رو منتشر کرد، از Watch_Dogs تا Assassins Creed جدید و ... و چه طعنه آمیز هست که این عنوان در کنار Child of Light، دو عنوان با تیم های کوچکتر و بودجه های کمتر، بهترین عنوان های اوبی-سافت بودن. Valiant Hearts عنوان کم نقصی هست، تنها انتقادی که به بازی وارد می دونم تحریف بعضی از وقایع جنگ جهانی به نفع فرانسه هست، که سعی شده در قالب این بازی زیبا، بهره برداری سیاسی بشه:n02:

RealFlow
14-01-2015, 04:13
مرده های متحرک فصل 2

Gamersland
15-01-2015, 00:36
Valiant Hearts واقعا بازی خوب و دوست داشتنی ای بود، منتها بنظرم گاهی اوقات آدم احساس میکرد روش حل کردن پازل هاش یکم تکراری و طولانی میشه ولی از جنبه های دیگه واقعا بازی خوبی بود.

Wolf Among Us هم کلا یه سبک خاص خودشو داره، من از بازی کردنش لذت بردم ولی بنظرم چالش چندانی توی تموم کردن و حل کردن معماهاش وجود نداره و شما عملا یه داستان از پیش نوشته شده رو دنبال می کنید و یه سری دکمه می زنید.

ولی The Vanishing of Ethan Carter یه بازی خاص بود، گرافیک و طراحی محیط بینظیر، موسیقی مرتبط با جو بازی، داستان متفاوت و جدید و کلا یه دنیای فانتزی که با یه دنیای واقعی گره خورده. بنظرمنم این بازی لیاقت برنده شدن بهترین بازی ماجراجویی سال رو داره.

VatanGame
16-01-2015, 21:02
بازی Valiant Hearts: The Great War هم واقعا عالی بود:n23: